Някой да си разпознава детето от тези тук?

  • 11 096
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Да, саморазправата си е дори забранена със закон, това не включва дребни забележки, казани без повишаване на тон и без нагрубяване на детето- това е напълно допустимо. Но такива "забележки" никак няма да впечатлят едно оттървано и по- голямо дете. Затова соча инстанциите, към които следва да се обръщаме. Освен, че така следва да се постъпи това определено оказва по- голям ефект- и на детето и на родителите му.
Ако тръгнем да се саморадзправяма /апелирам да не се правим на смели, защото тук става въпрос по- скоро за безразсъдство/ не се знае, кога ще усъмнете със срязани спирачки на колата или други последици от пуберския фолклор на отмъщението. Децата не се замислят от последиците на вендетата, прилагат всичко.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 466
Цитат
Странно защо се учудвате. Децата така растат, така са възпитавани и родителите им не мислят, че има нещо нередно.

Лошото е,че пред родителите си са едни, а навън други. Майката на тарторчето на бандата с колелата ми каза един ден: Не мога да се оплача от детето си, добро си ми е, слуша ме и е кротък. Но когато фучат с колелата, след сума ти молби да не карат там,защото могат да блъснат някое малко детенце, тя е на работа и не вижда това.Детето в 19.30 се кротва, защото тогава се прибира майка му.

# 17
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Дори и някой да си познае детето, няма да си признае според мен  Close

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Цитат
Странно защо се учудвате. Децата така растат, така са възпитавани и родителите им не мислят, че има нещо нередно.

Лошото е,че пред родителите си са едни, а навън други. Майката на тарторчето на бандата с колелата ми каза един ден: Не мога да се оплача от детето си, добро си ми е, слуша ме и е кротък. Но когато фучат с колелата, след сума ти молби да не карат там,защото могат да блъснат някое малко детенце, тя е на работа и не вижда това.Детето в 19.30 се кротва, защото тогава се прибира майка му.
А защо не заснемеш въпросното мило и кротко детенце в акция. После покажи док.материал на майка му.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 466
Защото сме дългогодишни съседи и не искам да си разваляме отношенията,а и тя няма да повярва и да го види. А и знам ли внука какъв дивак ще стане.Той и сега иска  да си играе с тях, нищо ,че го бутат и го блъскат.Не ми се мисли направо, той в момента така вижда,че си играят и след някоя година сигурно ще прави същото.Не,че  не му набиваме непрекъснато в главата какво може и какво не може да се прави.Но като се съберат навън един куп диванета и всеки гледа да изпъкне и да направи по-голяма магария от другия.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Тогава мога само да те посъветвам да търпиш, да не се оплакваш и да си вардиш собственото дете.

# 21
  • Мнения: 294
Дори и някой да си познае детето, няма да си признае според мен  Close

хахха, да. И аз това си мислех. Лесно е да кажеш, че чуждото дете е пълно темерутче, ама за собственото си дете освен-палаво, щуро и навлизащо в пубертета - само до там са признанията.  Laughing Ама в крайна сметка е и нормално, или не е?
По повод г.с. ще кажа само, че аз бих позволила чужди хора да се карат на детето ми, стига да е с граници и да е заслужено. Винаги съм обичала саморазправата!  Joy Joy

# 22
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ватманката като се научи, че трябва да вика Полиция, а не да се саморазправя, тогава и децата е се научат на ред.
Щяха да ги чакат още на следващата спирка.

Мисля, че авторката на темата е имала предвид съвсем друго нещо. Че тези деца са възпитани такива. Че проблемът е в родителите. В градския транспорт има и други деца, възпитани. В края на краищата, защо едните се държат така, а другите - не? Едва ли вторите са били усмирявани с полиция, не мислиш ли?

# 23
  • Мнения: 24 467
Ясно, че в родителите е проблемът, това въобще няма какво да се дискутира. Въпросът е от тук натам- какво. А това е варианта- полиция и ДПС /не партията, писах го/.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 042
А има ли още ДПС? И какви са им правомощията? В смисъл- за едното викане и драскане в трамвая не могат да пратят детето в затвор за малолетни. Какво могат да направят- глоби на родителите или?

# 25
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
много съм ти благодарна, Dama del castello , че пусна тази тема! от известно време ме сърбяха пръстите да напиша нещо подобно!
пред нашия блок има градинка с люлки, пързалка и една пейка. до миналата година това беше спокойно място за майките и техните дечица и вечер за бабите да посядат на пейката към 18ч и да стоят на хладничко и да нищят клюките на махалата. но! дойде това лято и мястото се превърна в свърталище на изтървани и невъзпитани пубери, които си бият среща към 16-17ч, купуват алкохол и се почва едно пиене и пушене ooooh! докъм 22ч и после се омитат. явно имат вечерен час. не знам. един ден ми падна пердето след като баба ми ми разказа как с другите баби с успели да вземат пейката и да седнат. ония кретенчета започнали да ги целят с капачки от бира!!! вярвайте ми - откачих #Cussing out! обадих се на полицията. ченгетата дойдоха след около десетина минути и ги разгониха. след около половин час след като полицаите си заминаха, онези лайненца се върнаха #Crazy нямат респект от никой и от нищо!!! полицията идва още 2 или 3 пъти и ефектът е никакъв! какво правим?! бой? май това ще им се случи в крайна сметка #Cussing out
един ден ги виждам на люлките - пушат и едната дрисла подритва празна пластмасова бутилка от бира. казвам й: вземи бутилката и я хвърли в кошчето, което на един метър от теб! а тя, мърлата, ми отговаря: това не е нашата бутилка! ей, идеше ми такъв шамар да й отвъртя!!!
и аз съм минала по този път - момчета, пиене, пушене. но се криехме, не сме пречили на никой!
ей, че се ядосах! отивам да пуша Tired

# 26
  • Мнения: 294
Цялата глупост идва от там, че самото семейство може да реагира най-добре, но как, кога? При положение, че не са запознати с точно тези обществени прояви на децата си. Локуми ги дъвча, ама това е главният проблем, че никой родител няма да признае изцяло вината в поведението на детето си. А пък и те малките са едни манипулаторчета..само и само да отърве боя ще се оправдае всякак.

# 27
  • София
  • Мнения: 344
Ватманката като се научи, че трябва да вика Полиция, а не да се саморазправя, тогава и децата е се научат на ред.
Щяха да ги чакат още на следващата спирка.

Мисля, че авторката на темата е имала предвид съвсем друго нещо. Че тези деца са възпитани такива. Че проблемът е в родителите. В градския транспорт има и други деца, възпитани. В края на краищата, защо едните се държат така, а другите - не? Едва ли вторите са били усмирявани с полиция, не мислиш ли?
А защо не полиция? И на това трябва да се научим, саморазправата рядко води до добър резултат.
Dama del castello страхотно си го написала- признавам си смях се- направо виждах пъшкащата ватманка. А после ми стана тъжно.
Децата не са моите, но съм на възраст, на която можеха да са мои.
Моята сега е малка (на 4 год.) и честно казано съм объркана и изплашена- не знам как да я възпитавам, за да оцелее в тази реалност.

# 28
  • Мнения: 24 467
А има ли още ДПС? И какви са им правомощията? В смисъл- за едното викане и драскане в трамвая не могат да пратят детето в затвор за малолетни. Какво могат да направят- глоби на родителите или?

Стига бе, затвор, не се почва от там.  Simple Smile

А иначе:
Мерки за неотклонение
Чл. 386. (1) Спрямо непълнолетни могат да се вземат следните мерки за неотклонение:
1. надзор на родителите или на попечителя;
2. надзор на администрацията на възпитателното заведение, в което непълнолетният е настанен;
3. надзор на инспектора при детска педагогическа стая или на член на местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните;
4. задържане под стража.- из НПК-то.

Има и един такъв "ЗАКОН за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните (Загл. изм. - Изв., бр. 11 от 1961 г.)", има ЗИН.  


Семейството явно не може да реагира, често става въпрос за големи тийнове, на по 14-17 години /последните не са и итйнове/. Ако е можело, ако е имало познанията и желанието- щяло е да го направи. Че аз родителите на някои подобни не ги знам къде са, а за някои направо знам, че са задули за чужбина и хлапищаците са поверени на някоя баба, леля, по- големи брат/сестра и т.н.

# 29
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Ама и мен как ме дразнят тези неща -не е истина!! Същата работа и при нас-.Вечер седят, пушат , пият, дъвчат семки, плюят, храчат и....като ми кипна л.....една вечер и с половин кофа през прозореца им охладих страстите/ама плис и бързо се скрих/ и после стана  мазало-крясъци, псувни, ама аз си трайкам...След 2-3вечери като позабравиха, аз отгоре пак само с половин кофичка.... и пак крясъци и трясъци!!Трети път няма-отидоха другаде да плюят!!! Изкъпах ги малко дечицата, ама методът със студената вода винаги работи/стига да имаш стратегическа позиция/ Rolling EyesДъщеря ми каза, че ако разберат кой е , жална му майка!!!Ама аз съм самата конспирация...Ха-ха-ха-!!! newsm43  tiptoe

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 13:18 от dianivo

Общи условия

Активация на акаунт