Използвали ли сте Gyno-Pevaryl 50 по време на бременност?

  • 32 038
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 254
да,изписаха ми го 10 дни преди да родя

# 16
  • София
  • Мнения: 5 757
Да, ползвала съм ги при първата ми бременност. В един от няколкото пъти, когато лекувах гъби  Tired Сега също вече минах един курс в 12гс, но с Гино-Дактарин. Чудя се само как си изкарала 3м без лечение. Аз за 2-3 дни откачих от сърбежите.  Embarassed Мисля, че вече си в достатъчно напреднала бременност и не е страшно дори и да си -2 седмици.  Peace

# 17
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И аз в 9ти месец съм ги ползвала. Само че без резултат Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 66
Много благодаря на всички за информацията.   bouquet
Така или лечението мина... Наистина е малко неприятно, но пък при мен подейства...

Да не дърпам дявола за опашката, но вече почти 2 месеца нямам оплаквания.

За мамите, които в бъдеще ще бъдат на моето място, мога само да кажа - слушайте си докторите.. все пак това им е работата...

# 19
  • София
  • Мнения: 141
И на мен ми бяха предписали гино паверил за гъбичките. Не помня точно в коя седмица бях, мисля, че беше в 5-тия месец. Тогава изчетох доста за това дали мога да го ползвам и открих, че е едно от често изписваните лекарства.

# 20
  • Мнения: 52
На мен днес също ми бяха изписани гино паверил, аз съм в 18 г.с. Надявам се да се отърва от неприятното течение.

# 21
  • Мнения: 798
И аз ползвах. В края на осми месец. Хич не ми се искаше и се чудех откъде ми е дошло това до главата, но пък за нормално раждане е изключително важно всичко да е ОК, така че се доверих на доки.
Уви, тя прецени че след този курс на лечение се налага и Канестен.
Цитат
За гъбички и бременност, безопасни глобули са Canesten
Много бях потресена от следния цитат в упътването: "Не бива да прилагате вагиналните таблетки Канестен през никой от периодите на бременността, освен под лекарско наблюдение"  Confused
Както и да е, отново се доверих на доки, че ми остават броени дни до раждането и искам да няма проблеми с бебето.
Неприятна работа, но явно често се случва при бременеене. Леко на всички ви!

# 22
  • Мнения: 2 013
Аз също го ползвах,предписаха ми го в 7 месец,защото след болничното лечение с антибиотик си докарах стршна кандида.По препоръка на доки-14 дена по една глобулка преди лягане...
Питах доки за лекарството и той ми обясни че не вредял на бебето,още повече че сам била и в напреднал месец Peace

# 23
  • Мнения: 741
Ползвах ги в 9-ти месец

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Оффффффффф и аз ги ползвам, че изследванията ми показват, че имам кнадида и ентерококи и едно упорито течение ooooh! ама не се оправи от 10 глобули и сега имам за още 5 дни ама не вярвам да помогне

# 25
  • Мнения: 9 973
ползвах клотримазол

# 26
  • София
  • Мнения: 679
За твое успокоение аз съм ги използвала и при двети бремености, като при първата изчаках да влезна в 16г.с., но след това ги ползвах още 2 пъти по 15дни. На мен ми помагаха, а и бях уверена от моята лекарка, че няма да навредят на бебето.


# 27
  • Мнения: 242
имах две порции изписани в началото на бременноста и в края.По добре да се ползват и да си без гъбички отколкото с гъбички.

# 28
  • Мнения: 95
И аз в 9ти месец съм ги ползвала. Само че без резултат Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 4 753
Ползвала съм, помогнаха ми, но не помня по колко ми беше изписано...

Общи условия

Активация на акаунт