Бихте ли се развели и по каква причина?

  • 11 655
  • 180
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 120
Вече не знам какво да мисля,честно  Rolling Eyes В едно съм сигурна,че ситуацията ми не е за завиждане

# 121
  • София
  • Мнения: 62 595
Хората не се развеждат от много хубав живот. Щом се е стигнало до такава стъпка, значи не са виждали надежда за спасение на брака.

Не бих могла да отговоря на въпроса. Колкото разводи видиш, толкова причини ще намериш. Предполагам, че домашното насилие е най-сериозната причина за развод.

# 122
  • София
  • Мнения: 62 595
Видя ли сама си го каза-,,на него почти не му обръщам внимание,,. Wink
Твоята половинка има нужда от повече романтика ......и може би е време ти да я внесеш ежедневието...

Да ти кажа, ако мъжът ми цяло лято се мята на морето илиго няма по не знам колко време, а аз гърбя с децата и цялата къща, познай как ще му създавам романтика. В момента, в който си дойде ще му връча най-тържествено децата и си вдигам чуковете с приятелка поне за една вечер. Малко му е юркането на него. На него какво му е - жената му жена, децата нахранени и обгрижени, къщата му почистена... за какво му е да се напъва, като така всичко му е наготово?

 Не тя на него, а той на нея трябва да й създава романтика, защото цяло лято си плакне задните части в морето! На морето е 3 месеца, а остават още 9 месеца да е вкъщи и да си гледа семейството и жената.

Момиче,
Хич не се депресирай заради 20 кила! Не си заслужава! По-добре започни да работиш върху себе си и самочувствието си и се самообучавай да обичаш себе си. Като заобичаш и цениш повечко самата себе си и околните ще го оценят.

# 123
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Много назад посочваш цитати....ние отдавна го изяснихме това положение... Wink

# 124
  • Мнения: 139
Да, определено времето ни е кът...
А и СЪС СИГУРНОСТ трябва да отслабна.... Wink

Недей така. Така СЪС СИГУРНОСТ няма и грам да мръднеш надолу, даже вероятността да сложиш още кила на себе си е твърде голяма. Казвам ти го от личен опит. Имаш реални шансове да промениш себе си само след като се приемеш, заобичаш и зауважаваш в този си вид. Самообвиненията, че не си достатъчно еди-каква си, подмятанията на близките ти и на любимия и непрекъснатото повтаряне "трябва да поправя нещата" те вкарват в омагьосан кръг, от който няма излизане. Трябва да повярваш, че имаш място в света такава каквато си. Аз го направих по доста труден начин и ВЕЧЕ не тежа 72 килограма. Е, знам, че няма да стана манекенка, знам, че има още какво да се желае, знам, че има толкова красиви жени и знам, че аз съм една от тях. Без помощ (от лекар, близки и твоя собствена), без подкрепа, насърчение, разбиране, толерантност и обожание няма да се справиш, поне докато мислиш така. Не ти трябват диети, а балансирано хранене, не фитнес заради идеята, а да откриеш радостта от движението. Само тогава те реално ще започнат да работят в твоя полза.
А съпругът ти - извинявай, не е никакъв естет, а тесногръд комплексар. За естетите граници (били те и килограмови) не съществуват Wink, това са духовно богати хора, схващаш ли.
Искрено ти желая успех, да промениш себе си не е лесно, но напълно възможно. Започни, обаче да обичаш себе си. Това е началото на пътя.

# 125
  • Мнения: 3 423
Ако не те устройва животът, който ти се предлага,
не си губи времето и се махай, търси си щастието.
Абсолютно е вероятно мъжът ти да се задоволява с
друга(и) жена(и) и затова да му е все тая, дали с теб
ще прави секс, или няма да прави. Останалото, това
с килограмите, си е единствено твой комплекс, който
ти смачква самочувствието, което може допълнително
да отблъсква партньора ти. Мъжете не обичат смазани
жени с ниско самочувствие. Обичай се, за да те обичат.

# 126
  • Мнения: 4 380
И ако станеш секси гадже изведнъж импотентния мъж ще придобие сила? Laughing
Блажени са вярващите. Хващай си чукалата и си намери такъв който ще те харесва и обича за това което си като човек и душевност!

Не бях разбрала от темата до сега, че става дума за импотентен мъж.  Rolling Eyes

А пък секс с духове не знам кой нормален човек прави. Много ясно, че ако няма физическо привличане за секс изобщо не можем да говорим.
Да харесваш и обичаш някой като човек и душевност не означава, че ще ти се прииска да се скъсаш от секс с него.  Wink

Мъж който прави секс веднъж годишно какъв е? Laughing Ако това не е импотентен мъж, то аз съм трамвай. Ако си намира нещо настрани, тогава причините за развод са други, но не по-малко сериозни.

Естет бил. hahaha Laughing Да го ....и естета! Естетът е човек който преди всичко цени хармонията в отношенията. Като не обичаш даден човек, просто го напусни и не му съсипвай повече живота. Ясно е като бял ден, че за чувства тук не може да става и дума. Не защото авторката не е заслужила, била грозна, дебела и не знам си още с какви епитети се е накичила...Просто човекът не е способен на чувства и не я заслужава.
В семействата, които познавам, където мъжът боготвори съпругата си (не са много, но знам такива), жената практически никога не е стройна фиданка и с особено красива външност. Чувствата от такива фактори не зависят.

# 127
  • Мнения: 120
Muneca de porcelana,Liske,Xenia ,благодаря за отговорите!!!Точно се чудех аз ли нещо не съм наред и само на мен ли ми се струва , че мъжът ми не ме обича вече... Rolling EyesТъжна истина , но май факт!!!Чудя се също дали си заслужава да живееш с някой без любов само заради децата и дали децата живеят в здравословна среда щом няма как да не усещат , че татко не обича мама или обратното....

# 128
  • София
  • Мнения: 62 595
По думите ти съдя, че пускайки темата си се надявала и очаквала да получиш определен вид отговори. Изглежда вече в ума си си го напуснала, но търсиш потвърждение и някакъв вид обществена подкрепа. Май въпросът не е в килограмите или в секса, а че не искаш повече да живееш с него, но те е страх да поемеш отговорността и да гледаш сама децата.

А той изобщо знае ли, че има някакъв проблем и нещо не ти допада? Говорили ли сте многократно и задълбочено по въпроса за семейните отношения и очаквания?

# 129
  • Мнения: 4 380
Muneca de porcelana,Liske,Xenia ,благодаря за отговорите!!!Точно се чудех аз ли нещо не съм наред и само на мен ли ми се струва , че мъжът ми не ме обича вече... Rolling EyesТъжна истина , но май факт!!!Чудя се също дали си заслужава да живееш с някой без любов само заради децата и дали децата живеят в здравословна среда щом няма как да не усещат , че татко не обича мама или обратното....

Най-голямата глупост е да живееш с някого заради децата или поради някакви скруполи и комплекси как щяло да те нарече обществото. Нито едно дете не може да е щастливо в брак където няма любов. Разводът не лишава децата от който и да е родител и не означава че децата трябва да спрат да се виждат и обичат единия или другия. А ти си млада жена и имаш нужда от човек който да те обича и уважава, който да е до теб и в добро и в лошо. Само си представи че няма да си вечно на 26. Ще дойде по-солидна възраст с болести и зависимост. Представи си като се залегнеш болна, парализирана с пампери какво ще стане с този "естет". Познавам мъже, които къпят и хранят жена си като малко бебе, сменят насрани памперси и се молят да живее още защото не си мислят живота без нея.

# 130
  • Мнения: 120
И още един въпрос : споделете опит ....Възможен ли е ...хм...рецидив на чувствата...имам предвид не обичаш някого , а после пак го обичаш ...И друго , как разбирате , че обичате някого?

# 131
  • Мнения: 120
По думите ти съдя, че пускайки темата си се надявала и очаквала да получиш определен вид отговори. Изглежда вече в ума си си го напуснала, но търсиш потвърждение и някакъв вид обществена подкрепа. Май въпросът не е в килограмите или в секса, а че не искаш повече да живееш с него, но те е страх да поемеш отговорността и да гледаш сама децата.

А той изобщо знае ли, че има някакъв проблем и нещо не ти допада? Говорили ли сте многократно и задълбочено по въпроса за семейните отношения и очаквания?
Хм....чак да сме говорили не, много сме се карали ...той ме е заплашвал , че ще си тръгне, аз съм му отговаря " прав ти път"...После се сдобряваме и ми се подмазва...Но може би донякъде разбирам накъде клониш, да, малко съм лицемерна с него....

# 132
  • София
  • Мнения: 6 798
Рокмама, възможен е рецедив, както го наричаш. Иначе за другия въпрос, как разбираш...като започнеш да го губиш, тогава най-добре разбираш.

# 133
  • Мнения: 120
Като започнеш да го губиш не е ли малко късничко? newsm78

# 134
  • София
  • Мнения: 6 798
Ами...все е нещо. Защо да е късно? Щом си уточниш/те отношенията и чувствата, никога не е късно, особено ако е положителен знак.

Общи условия

Активация на акаунт