Хиперактивност с дефицит на концентрация - тема 5

  • 32 197
  • 296
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 45
Много благодаря.  EmbarassedДано имам сили.

# 196
  • Мнения: 465
Здравейте:)
Искам да поздравя  всички подготвачета ,първолачета и Мами със започването на Новата учебна година.Търпение, любов,постояннство и взаимност ви пожелавам от сърце:)Аз от 2 седмици се върнах ,но все още боледувам по България.Но ви чета и ви мисля...
В моята работа не е никак весело в момента-не знам защо на момченцето в 3-клас са му изписали и Риталин в 3 след обяд. newsm78Той взема Фокалин(краткотраен стимулант) в 8 сутринта.И как ще заспи след това в 8...Момиченцето вече е в предучилищната(киндергарден)-сутрин от 8;30 до 11:30 .Има асистентка само ,когато е най-социалното време-физическото или времето за закуска.Тя успява да прехвърли излишното внимание и въпроси на децата от момиченцето и така да я предпази.Не сме имали до сега агресия или наранявания,но имаме почти ежедневно едни и същи оплаквания от нейна страна-"Децата не искат да играят с мен."Тя обикновено стои до някое дете наблизо и очаква нещо да се случи.Енергията на пробягванията от стена до стена се опитваме да заменим с кънки,футбол...Момченцето на 2,2 год е обект на наблюдение в момента-той трудно  проговаря-4-5 думи различаваме.Иначе забелязва всички камиони,линейки,пожарни,вентилатори,колелата на количката...Опитваме се да не мислим това, от което се страхуваме...

# 197
  • Мнения: 4 451
Веселче, добре дошла! Hug На мен много ми липсваше.
Момичета, чудесно е на Мимка ЕЕГ-то. Справихме се геройски, макар че не беше лесно. Катинка, сетих се аз за такива хитринки, но беше малко късно. Възползвах се, че Мими изведнъж реши, че чичо доктор всъщност ще и слага коронка на главата, като на принцеса. А тя е голям фен на принцеси, кралици, феи, барбита и всичко, което носи корони. Laughing Преди това и купих една блуза от един детски магазин и тям тя си хареса кукла Уитч, която обещах да и купя, ако слушка доктора. Купихме в движение сп. "Шрек", тя го поиска. Реших, че можем да го разглеждаме и четем, докато и правят ЕЕГ-то. Влязохме в кабинета и всичко беше ок, докато неврологът не и сложи "шапчицата" на главата. Проблемът се оказаха лепките, с които тя се захваща под брадичката. Стягаха и леко и тя се притесни. Изглеждаше изплашена. Но с много приказки и маймунджулъци успях да я излъжа някак. Лепихме лепенки в книжката, разказвах по картинките, не спрях да я занимавам. И се справихме! Почти бях сигурна, че с ЕЕГ-то всичко ще е на ред, но може би в София ще искат да го видят и е хубаво да го имаме като изследване.
mama mariana, според мен е добре детето да бъде наблюдавано от детски невролог или психиатър, дори и да не взима никакви медикаменти. А аз заведох Мими веднъж, преди 3г., само да я диагностицират и до там. Embarassed А сега имам вече много въпроси, които ми се ще да обсъдя с компетентно лице. Искам да попитам и неговото мнение за лекарствата за повишаване на концентрацията.
Габчо, успех! Не се отчайвай! Тук винаги си добре дошла да споделиш всичко, което те тревожи и вълнува.

И още нещо ми се щеше да попитам. На Мими ТЕЛК-а изтича догодина, през м.май. Някой ще ми напомни ли какви документи се изискваха, къде да се обадя и т.н. Има време де, но аз обичам да планирам нещата предварително.
Целувам всички ви и сладките дечица! Hug

# 198
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Марианка - за ТЕЛК-а трябва да ти изпратят писмо с необходимите документи, може да отидеш и да си поискаш на ръка писмото по-рано, за да не ти го изпратят в последния момент.

# 199
  • Мнения: 4 451
Дороти, благодаря! Hug
Момичета, утре в 8.40ч. пристигаме с Мимка в София. В 10ч. ще сме пред кабинета на проф. Райчев. Ако някой от вас е свободен и има време за по кафе, нека ми пише на ЛС. Wink

П.С. Момичета, изпратила съм телефонният си номер на Дороти. Ако някой прочете късно постингът ми, но иска да се видим, нека потърси номерът от нея.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 23:39 от Мари_Анка

# 200
  • Мнения: 4 451
Добро утро, сладурани! Grinning
Първо бих искала да благодаря от сърце на Катина и сладкия Мишо за страхотната компания, която ни правиха вчера в София.  Hug Кати беше един чудесен гид! Надявам се, че ще покаже малко снимки на дечицата ни и най-вече какъв любовчия е станал Мишо и какво гушкане удари на моята мома. Laughing
Мими не се държа примерно през цялото време, в един момент се изнерви по непонятна за мен причина, предполагам, че е от новата обстановка, големият град и многото хора наоколо. Но като цяло съм доволна. Само дето аз лесно се панирам и ужасно се притесних.
Сега за прегледа при проф. Райчев. В кабинетът Мими се държа чудесно, имаше много интересни за нея неща и добре се занимаваше, та не успя да я види в цялата и светлина. Но с мен поговори на дълго и на широко, отдели ми цял час човекът. Изключително съм благодарна. Обсъдихме всичко, от самото раждане на Мими до ден днешен, до колкото успях, разказах за симптомите, поведението, ежедневието и. И от него получихме същата диагноза "Хиперактивност и дефицит на внимание". Обсъдихме медикаментите Ноотропил, Резитарун и Концерта. Разказа ми подробно за тяхното действие и според него не можем да минем без такъв.  Confused Даже ми се накара, че сме закъснели, но сега между 5 и 7г. е един от пиковете на развитие на децата, а ние сме точно по средата, да се възползваме. Изписа единствено вит. B6 като успокоително средство, в добавка аз ще взема ленено масло или Ескимо кодс. И ни насочи към доц. Иванов в Пловдив, защото едно медикаментозно лечение си иска наблюдение от лекар. Та неговата препоръка към доцента е да започваме с Концерта. Пък мен ме е стегнал един страх... Но и професорът доста ме наплаши. Каза, че лечението на такива деца протича с много работа с логопед в комбинация с медикаменти. Иначе рискувам един ден тя да се води с лека форма на олигофрения  Shocked, което определено ме притесни. И тогава попитах дали има шанс дъщеря ми, ще се оправи ли... То след такива думи, какво да си мислиш. Отговорът беше: "Има, разбира се, имаме тук деца, които завършиха езикови гимназии...".
Постингът ми е дълъг и объркан, но и аз се чувствам по този начин. Доц. Иванов ще посетим вероятно през следващата седмица и тогава ще пиша пак. Иначе ЕЕГ-то на Мими е чудесно и според професора.
Дороти, съжалявам, че не успях да се запозная с теб.

# 201
  • София
  • Мнения: 2 351
Ето какво стана вчера.Разказа на Мишо
 Heart Eyes

Марианка е една лъжкиня  #2gunfire.Детето си се държа перфектно, ама гадната свекърва я разходи из пазара за да свиква отрано момето с пазаруване и бурканослагане  hahaha.Това не и хареса  Crossing Arms.Следващия път ще я водя и на нивата  Mr. Green

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 12:22 от Катина

# 202
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
мари-анка, вит.В6 в каква форма е? Невробекс ли имат предвит? Извинявам се, че не разказвам, а само задавам кратки въпроси - с обездвижена дясна ръка съм и пиша с лявата - отврат направо....

# 203
# 204
  • Мнения: 4 451
mama mariana, мисля че пишеше таблетки на рецептата. По-късно ще видя отново.
Катина, брех, как ще ти дам момата с тез' пищови на среща ми?! Crazy Laughing
pepi_r, благодаря! Сладки са, нали са си наши. Wink

# 205
  • Мнения: 1 434
Много са красиви децата   страхотна двойка  Wink Hug  bouquet

# 206
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мари-Анка, тя Катина нарочно не ме викна, за да няма конкуренция Мишо с другия Мишо.

# 207
  • Мнения: 5 698
Мари_Анка върнах се назад в темата да прочета как ви е минало ЕЕГ-то, щото си помислих, че съм пропуснала да го прочета, но не открих да си дала инфо. Та би ли ми споделила - успя ли да я накараш да стои мирно 10 минути и ако да - как?

# 208
  • София
  • Мнения: 2 351
Мари-Анка, тя Катина нарочно не ме викна, за да няма конкуренция Мишо с другия Мишо.
smile3521  tooth

Катина, брех, как ще ти дам момата с тез' пищови на среща ми?! Crazy Laughing

Пищовите са заради тази лъжа:
Цитат
Мими не се държа примерно през цялото време
Вече обясних, защо недоволстваше момата - голема гражданка ейййййййй, само по заведения и дай да ходи  Crossing Arms  Heart Eyes

# 209
  • Мнения: 4 451
Момичета, чудесно е на Мимка ЕЕГ-то. Справихме се геройски, макар че не беше лесно. Катинка, сетих се аз за такива хитринки, но беше малко късно. Възползвах се, че Мими изведнъж реши, че чичо доктор всъщност ще и слага коронка на главата, като на принцеса. А тя е голям фен на принцеси, кралици, феи, барбита и всичко, което носи корони. Laughing Преди това и купих една блуза от един детски магазин и тям тя си хареса кукла Уитч, която обещах да и купя, ако слушка доктора. Купихме в движение сп. "Шрек", тя го поиска. Реших, че можем да го разглеждаме и четем, докато и правят ЕЕГ-то. Влязохме в кабинета и всичко беше ок, докато неврологът не и сложи "шапчицата" на главата. Проблемът се оказаха лепките, с които тя се захваща под брадичката. Стягаха и леко и тя се притесни. Изглеждаше изплашена. Но с много приказки и маймунджулъци успях да я излъжа някак. Лепихме лепенки в книжката, разказвах по картинките, не спрях да я занимавам. И се справихме! Почти бях сигурна, че с ЕЕГ-то всичко ще е на ред, но може би в София ще искат да го видят и е хубаво да го имаме като изследване.
pepi_r, ето, не си го намерила просто. Hug
Катинка, гражданка я, в Пловдив раждана. Mr. Green
Дороти, другият път да дойдеш. Мда..., двама Мишовци май ще и дойдат в повече на моята мадама, особено ако и твоят е такъв любвеобвилен. Thinking Laughing

Общи условия

Активация на акаунт