В коя седмица ви започнаха изследванията??

  • 4 471
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 674
В 8 г.с.

# 16
  • Мнения: 1 006
На мен по-късно ми направиха изследванията-след третия месец.

# 17
  • Мнения: 583

 Мисля, че беше към 2-3 месец, после периодично кръв и урина/ за хемоглобин, албумин и други отклонения/, като на всяка консултация ми правиха тест за албумин.

# 18
  • Мнения: 9 776
Бях в четвърти месец и досега си останах само с тях, а съм вече в осми месец. Зависи от лекаря.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Изследванията към ЗК ми ги направиха в 12 г.с. , когато се и записах за следене на бременността.Сега при всяко посещение ми пускат урина , ако се наложи и кръв за хемоглобина.За БХС си го направих сама тоест на частно в 14 г.с. , така или иначе то не се поема от ЗК.Тъй като ти обаче даваш някакви пари за проследяване при теб вече ще е различно може би!Имам предвид за Даун сигурно ще ти е безплатно не знам.

# 20
  • Канада
  • Мнения: 494
На мен и с двете бременности първите изследвания ми бяха 12-13 седмица.Включваха ултразвук за Синдрома на Даун и кръв.Тук това е обичайната практика и по рано никои не ти обръща внимание.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 508
Ако има някакъв стандарт, то той би трябвало да е около 11 - 12г.с. - щом като искаш изследването за Даун, за да не те бодат повече пъти. Имай предвид, че ако не го направиш в 12 седмица, то се обезсмисля. Специално на мен повечето тубички с кръв бяха абсолютно излишни(около 8 наведнъж и пълни!), тъй като ти източват кръвта да те тестват за спин и венерически, което най-вероятно си правила преди и нямаш притеснения. Също най-вероятно си знаеш кръвната група. А някои от резултатите могат само да те обезпокоят, при положение че няма какво да се направи (ако като мен нямаш антитела п/в рубеола). Кръвната картина е хубаво да се види, но преди 12г.с. положението обикновено не се е променило, чак като напреднеш вече има възможност да се хванат проблеми, като ниския хемоглобин... същото важи и за (меренето на) кръвното, за диабета. Ако се чувстваш добре, може би искаш да си спестиш 1 бодене и дърпане на кръв. Е, за комбинирания тест обаче ще се наложи.

На мен кръв ми взеха в 14с.6д.

Малко не те разбирам... Защо да се обезсмисля изследването за Даун в 12 седмица?! За кое точно изследване говориш? За Васерман, СПИН, хепатит и кръвна картина те изследват ВЕДНЪЖ и няма нужда за всяко нещо да ти теглят отделно кръв. За Рубеолата наистина няма смисъл. То е само информативно.

На мен рутинните кръвни изследвания + урина ми ги направиха в 7 г.с. После правих стерилна урина, цитонамазка, микробиология, хламидия, цитомегаловирус, ОГТТ (имам проблем с инсулина), ултразвук за Даун и биохимичен скрининг. БХС може вече да се прави между 11-14 седмица, даже тогава се смята за по-сигурно.

Всъщност на мен ми изследваха още 3-4 неща, но те са специфични и ако имаш някакви проблеми със здравето по принцип, трябва задължително да се изследваш. Аз имам автоимунна болест и ми излседваха и хормони и НК клетки. Доста ме бодоха, вече приличам на наркоман! Joy С по 4 дупки на всяка ръка! Joy

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 00:12 от autumnsphere

# 22
  • София
  • Мнения: 2 508
Мисля, че беше към 2-3 месец, после периодично кръв и урина/ за хемоглобин, албумин и други отклонения/, като на всяка консултация ми правиха тест за албумин.

Колко периодично? Simple Smile
И как се прави този тест за албумин?

# 23
  • София
  • Мнения: 2 508
Опаа, грешка, този пост може да го изтриете, вече спя... Embarassed doh

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Стандартните изследвания започнаха още щом разбрах,че съм бременна....и така всеки месец

# 25
  • Мнения: 4 070
rrhh , не не ми влиза изследването за Даун в това,което плащам. Дават се 400 лв и в тях не влизат Даун и Феталната.....абе казаха ми , че няколко не влизат така че може би още някое др.

autumnsphere , акушерката ми каза, че едва ли не ако Даун е положителен(в смисъл, ако при Даун открият нещо смущаващо) нямало значение дали са ти правени др изследвания. Ама то на тоя принцип-защо да раждаме то до последно все има вероятност нещо да тсане и така се обезсмисля всички-абееее.......кво да ти кажа, хем ще дам 400 лв (и то без да ми покриват вс изс.) хем не им се занимава май. newsm78 newsm78

# 26
  • Мнения: 9 814
Първите обикновени изследвания като кръв, урина, кръвна група и т.н ми ги направиха в 6 г.с.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
И на мен първите ми изследвания ми ги направиха,когато бях в 12 г.с.Това са тези по ЗК.Правят ги,когато ти регистрират бременността.В повечето случаи изчакват,за да се уверят дали наистина бременност съществува.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 508
rrhh , не не ми влиза изследването за Даун в това,което плащам. Дават се 400 лв и в тях не влизат Даун и Феталната.....абе казаха ми , че няколко не влизат така че може би още някое др.

autumnsphere , акушерката ми каза, че едва ли не ако Даун е положителен(в смисъл, ако при Даун открият нещо смущаващо) нямало значение дали са ти правени др изследвания. Ама то на тоя принцип-защо да раждаме то до последно все има вероятност нещо да тсане и така се обезсмисля всички-абееее.......кво да ти кажа, хем ще дам 400 лв (и то без да ми покриват вс изс.) хем не им се занимава май. newsm78 newsm78

Е, то ти така ако подхождаш... Дай въобще да не пием витамини, да не ходим на лекар, докато не се разбере, че не е Даун! Laughing Човек ако така мисли за всичко... Винаги се подхожда от положителната страна. Т.е. предполагаме, че всичко е наред и караме според този принцип. (Между другото на мен днес ми излезе биохимичният скрининг (в 12 седмица съм) и всичко е наред!  ura)

# 29
  • Мнения: 645
първите изледвания бяха в 12 г.с даже тогава ме регистрираха

Общи условия

Активация на акаунт