На разходка с лодка

  • 14 938
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 114
Някой може ли да даде точна информация /или някакъв сайт/ за кораб Шипка?  Кога плава точно - в кои дни, часове?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Някой може ли да даде точна информация /или някакъв сайт/ за кораб Шипка?  Кога плава точно - в кои дни, часове?

Пристанище Варна - тел. 052/69 22 32

http://www.port-varna.bg/contacts.php

# 17
  • Мнения: 1 114
VG, благодаря ти много   bouquet !

# 18
  • Мнения: 1 517
Ей сега звънях в пристанището, после в Морска гара - нямат разходки тази година. Само някакви "пиратски" корабчета, три пъти на ден. Но не ми дадоха информация, да съм проверяла на место.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 355
Ето малко инфо за пристанището на Златни пясъци там със сигурност правят от тези яхтени пикници, в сайта има описание. За съжаление не можах да намеря телефон. Някъде трябва да имам боршура, ще потърся пак.

# 20
  • Мнения: 11 747
Ако някой е ходил или от сега нататък иде, моля дайте подробности за тези предложения на Златни пясъци - цени, клатушка ли се много, приятна ли е програмата или се претупват нещата?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 355
Аз не съм ходила, но съм пращала много гости като работих в хотел на Златните. По спомени от миналото лято пиратското парти беше 50 лв., а пикника - към 70-80. Гостите бяха доволни и на двете. Има и по-кратки - за 2-3 часа към 35-40 лв., но пък там няма никаква анимация, само те возят.

За клатушкането - доколкото знам, зависи от времето. Но ако е бурно морето отлагат екскурзията.

Наистина се опитвам да намеря телефона, за да се разберат подробности, но за сега не го намирам  Embarassed

# 22
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Замислих се, за местата на които съм била и установих, че на повечето сме си организирали разходка с лодка. В Германия съм била на разходка с корабче по Рейн, в Лондон по Темза, в Истанбул по Босфора. В Будапеща имаше такава разходка, но аз бях на организирана екскурзия тогава и не успяхме да я осъществим.
Разкажете за местата, на които вие сте били на разходка с лодка.

# 23
  • Мнения: 8 769
На разходка с лодка съм била само по Ропотамо и Камчия-нищо кой знае какво, дишаш парите от мотора и разглеждаш иначе действително красивите брегове на тези реки.
А, да, в Анталия бяхме на екскурзийка с малко кобче-тип лодка до някои острови. Съще не беше кой знае колко запаметяващо се. Може би, защото екскурзоводите не говореха добре български, знам ли, или пък затова, че няма особени забележителности, на които да се превъзхитиш....

# 24
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
По Ропотамо и Камчия и аз съм била. Това лято пък се качих на ферибот до о. Тасос.

Мечтая си за разходки по Сена, Вълтава, Дунав (Виена - Будапеща - Братислава), по Нева, по Шпрее. Ох, мечти, мечти  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 11 747
Аз миналата седмица бях на разходка с лодка по Камчия за първи път, а цял живот живея във Варна!  Simple Smile Приятно е, но наистина няма много за гледане. По Ропотамо не съм била, но ми се иска.
Била съм също на такива разходки в Кайро - по Нил, в Банкок - по Чао Прая, по Босфора - Босфора ги бие всичките по красота!  Peace
Сред природа, но в море съм била на корабче в резервата Пан-га - голям залив, целия осеян с малки островчета - цял ден красота плажове, бял пясък, палми, пещери, тунели, през които се минава с кану, влиза се в скрита тайна лагуна, там скачат маймунки по палмите....  Rolling Eyes по красота на природата това бие всичко!  Peace
По море също със скоростен катер до острвите Пи-Пи, пак някои заливи и плажове, малко шнорхелинг из коралови рифове, шарени рибки... ооохх, голяма красота е там!  Hug
Определено ми харесват разходките с лодки!  Crazy

# 26
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Следващата ми дестинация за разходка с лодка смятам да е по р. Тибър. Интересно защо не се вкл. като атракция по време на екскурзиите в Рим?

# 27
  • Мнения: 11 747
Една от мечтите ми за разходка с лодка е около нос Калиакра в комплект с Русалка, Камен бряг и Тюленово. Там голяма част от красотата е недостъпна от сушата, трябва от морето да се гледа. Не съм чувала за такива предложения, обаче... Едва ли има...

# 28
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Можеш сама да си организираш такава разходка - събирате се компания, наемате яхта и готово. Само трябва да намериш други ентусиасти като теб.

# 29
  • Мнения: 8 769
Миналата година познати на съпруга ми, както и един наш приятел (отделно един от друг) наемаха яхта точно с такава цел-разходка из морето. Трябва да попитам. Ама да не си мислите, че става въпрос за яхта, каквато има по филмите Mr. Green
Действително гледката към Калиакра и северното крайбрежие е невероятна откъм море.

Общи условия

Активация на акаунт