Комшийски терор

  • 3 684
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
С идиотите няма справяне, ако не е едно, то ще е друго ...

# 16
  • Мнения: 2 197
Който иска да не му се шуми си купува къща насред полето. Ако живееш на 20 метра от някой няма как да ти е тихо. А това, че шумът те дразни си е твой проблем. Да, неприятно е, но се свиква. Ние примерно живеем до трамвайна линия. Усеща се не само шума, но и вибрациите. Изобщо не ми прави впечатление, въпреки, че трамваите са до 24.00 и тръгват сутрин в 5.00. Дъщеря ми не се буди, стресира и др. под. от никакъв шум от бебе. Може би вашето дете се влияе от вашето негативно отношение към шума. А човека наистина има право да си шуми.

# 17
  • Мнения: 2 401
Който иска да не му се шуми си купува къща насред полето. Ако живееш на 20 метра от някой няма как да ти е тихо. А това, че шумът те дразни си е твой проблем. ...

Бе то и аз съм руса, ама това... ooooh! ooooh!

# 18
  • Мнения: 958
Някои хора, са прекалено толерантни. Ами щом можете да търпите, търпете. Аз не мога и не смятам. Затова се справям по един или друг начин с такива дразнители.
И не само за шум а за всякакви опасни ситуации.
За шума, засега винаги полицаите са реагирали. Защо наистина не пробваш, с община, данъчно, има и някакви норми на шума. А според мен е абсолютно противозаконно да палиш пластмаса или кабели. Нали замърсява въздуха  newsm78
Колкото до това, че се е стресирало детето, защо да не може да се стресира ?
Дъщеря ми се стресира от рязането с флекс на комшийската врата и сега, като минаваме покрай тях , прави буууу заобикаля от далеч и иска да я нося  newsm78

# 19
  • UK
  • Мнения: 1 351
Който иска да не му се шуми си купува къща насред полето. Ако живееш на 20 метра от някой няма как да ти е тихо. А това, че шумът те дразни си е твой проблем. Да, неприятно е, но се свиква. Ние примерно живеем до трамвайна линия. Усеща се не само шума, но и вибрациите. Изобщо не ми прави впечатление, въпреки, че трамваите са до 24.00 и тръгват сутрин в 5.00. Дъщеря ми не се буди, стресира и др. под. от никакъв шум от бебе. Може би вашето дете се влияе от вашето негативно отношение към шума. А човека наистина има право да си шуми.


  box smile3513 smile3515 Я бега си у твое село и не притеснявай хората които се опитват да помогнат. Града не е производствен цех или комбинат. В града се живее. А това, че има селяни като теб е супер гадно. Явно си дошла от село и даваш такива "умни съвети"  ooooh! В чужбина хората живеят не на 20 метра на на съседни стени и пак не можеш да чуеш муха да бръмчи. Ааааааааааааа, българска му работа. Няма да станем хора.

# 20
  • Мнения: 640
Който иска да не му се шуми си купува къща насред полето. Ако живееш на 20 метра от някой няма как да ти е тихо. А това, че шумът те дразни си е твой проблем. Да, неприятно е, но се свиква. Ние примерно живеем до трамвайна линия. Усеща се не само шума, но и вибрациите. Изобщо не ми прави впечатление, въпреки, че трамваите са до 24.00 и тръгват сутрин в 5.00. Дъщеря ми не се буди, стресира и др. под. от никакъв шум от бебе. Може би вашето дете се влияе от вашето негативно отношение към шума. А човека наистина има право да си шуми.
Ти си избрала да живееш на трамвайната линия, а аз в спокоен квартал (или поне така си мислех). Различни темпераменти.

В общината към каква служба бих могла да се обърна?

# 21
  • София
  • Мнения: 4 042
Мисля,че от ХЕИ ти замерват нивото на шум. Ако е над определени децибели, може да му отнемат разрешителното. Но това е ако сте в една сграда. Ако не сте -не съм съвсем сигурна, но трябва да има пак някакви норми. Попитай в ХЕИ.

# 22
  • Мнения: 4 668
Да, неприятно е, но се свиква. Ние примерно живеем до трамвайна линия. Усеща се не само шума, но и вибрациите. Изобщо не ми прави впечатление, въпреки, че трамваите са до 24.00 и тръгват сутрин в 5.00. Дъщеря ми не се буди, стресира и др. под. от никакъв шум от бебе.
Правиш ли обаче разлика , между това , че съзнателно сте направили избора си да живеете на такова място и това да те тормози някакъв идиот ?
Хората , които купуват на булеварди , до летища и ЖП гари примерно са наясно с избора си . Все пак никой няма да махне линията ...
Но тук говорим за човек , който извършва незаконна дейност , на място неопределено за това , а и на всичко отгоре се смята за недосегаем  Confused

# 23
  • Мнения: 640
А до райония омбудсман мога ли да се обърна?

# 24
  • Мнения: 940
И ние живеем в къща (още не сме се нанесли напълно), и ние сме уж на тихо място, минават по 2-3 коли на час. Обаче, виж, съседите--тях не можеш да ги спреш с нищо. Няма събота, няма неделя. Около нас точно има само една къща с по-млади хора, другите, макар и млади--събота и неделя ги ползват да си наваксат с нарязването на де какво е останало по двора ненарязано, кучета лаят (специални породи за пазене, никой не вярва на СОТ, освен нас). А аз отивам, искам да си почина....Ама кой ме пита мен. Ако им кажеш--ставаш лошия.Някой имат лично оръжие и се хвалят, други са побойници....
Така че аз съм се замислила за жалба срещу съседа с кучето--все пак то тормози цялата махала, не само нас. Не може да си стоя на верандата у нас, на отсрещната страна, и то да ме лае. Колко пъти съм го питала и съм му казвала--нищо. А по цял ден е у тях, от какво го пази и аз незнам...
То не е като да чувам трамвая....сега живея до трамвайни линии 10 и 8, и двете ги чувам, пречат ми сутрин, ама какво да правя. Ние затова и си купихме къща, както и авторката.
Обаче и на края на света да си, пак ще имаш съседи...А в повечето случаи ти се падат не много интелегентни такива.

# 25
  • Мнения: 1 878
Трябва да се обърнеш към РИОКОС ( ако съм направила грешка при изписването , ме извинете предварително ). Писмена жалба относно предмета на оплакването, подаваш я в общината, ще ти дадат входящ номер. Там са задължени да ти разгледат жалбата и да пратят служители да замерят шума. Ако е над нормите, ще го задължат да обезшуми дейността си. Но пък и се приготви за много нерви и разправии със съседа Peace

# 26
19 години съм живяла в къща и да ти кажа, ако не е той, ще е някой друг, няма оправия.

Подай си сигнал, да направят проверка, дано помогне.

galinela, всеки има право на спокойствие в собствения си дом, като си направи твоя комшия гаража на помещение за ремонт на коли, ще ме разбереш Tired


Хаа, едни хора от долната улица таман за това се вайкат сега, че новия им комшия искал да подпишат , да си строи автоработилница- коли да изчуква bashА'ре нема нужда.Няма ли толкова място в стрни от жилищните квартали, че баш под носа на хората да чука коли???
    А наще "мили" съседи , нагли същества, невменяеми и побъркани типове...Съжалявам, но от 6 год. им сърбам попарата, защото си трая, все заради добросъседството и не подавам жалби.Та тия пак се развихриха .Не стига , че си построиха  2 гаража на границата с нас, при което оградата и пръстта от нас паднаха в тях, въпреки предупрежденията на свекъра/те са 2м по-ниско/.Три години чакахме да построят ограда, а двора ни пропадаше ли пропадаше  в тях.Сега пък , от 2-3 месеца в това помещение нещо правят, защото  комина му  постоянно бълва пушек.Къщата ми е пълна със сажди.Чистя и на другия ден  краката ти са черни, като ходиш бос по дюшамето.Терасите  ми са заринати със сажди, които се събират там точно за ден.Прането ми.... Cryи то в сажди.Е, търпявате ли го т'ва чудо ви питам???
    Другите пък си вземаха куче, странно някакво и то денем и нощем не млъква да лае под прозореца ми вече година.Сега комшийката роди и  са го разкарали, защото от 2-3 дена не се чува.Нямам нищо против, но да го вържат откъм тяхната си спалня, бе, защо  откъм моята.Ми аз като зомби ходя на работа от недоспиване.
    Третите си спираха колата в двора ми.Защото нямам ограда, затова .Тя оградата трябва да е мислена, според мен, но някои не мислят така. Tired

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 15:08 от gerik

# 27
  • Мнения: 940

    Третите си спираха колата в двора ми.Защото нямам ограда, затова .Тя оградата трябва да е мислена, според мен, но някои не мислят така. Tired

И ние имаме този проблем. В момента сме още в строеж на двора, и всички си мислят, че като нямаме ограда, могат да си спират. Идват, нарочно спират, макар да знаят, че е двор. Това за мен не са хора. Изобщо не им обръщам внимание. Отивам си, сритвам му колата да се включи алармата, и като излезе някой търтей да види какво става, му казвам да се измести, иначе опъвам мрежата (която е в гаража), и колата му остава вътре.

# 28
  • Мнения: 3 830

    Третите си спираха колата в двора ми.Защото нямам ограда, затова .Тя оградата трябва да е мислена, според мен, но някои не мислят така. Tired

И ние имаме този проблем. В момента сме още в строеж на двора, и всички си мислят, че като нямаме ограда, могат да си спират. Идват, нарочно спират, макар да знаят, че е двор. Това за мен не са хора. Изобщо не им обръщам внимание. Отивам си, сритвам му колата да се включи алармата, и като излезе някой търтей да види какво става, му казвам да се измести, иначе опъвам мрежата (която е в гаража), и колата му остава вътре.

Много нагло да ти паркират в двора.  #Cussing out
Ми вземете най-накрая и си сложете мреж/ ограда/ дувар и няма да се ядосвате. Peace

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 17:01 от Estellia

# 29
  • Мнения: 3 830
gerik, какво чакаш? Да ти пропадне и къщата ли в тях или така да ти окадят къщата, че и зъбите ти да почернеят?

Значи излиза, че си мълчите и съседските взаимоотношения са ок, но в същото време търпите десетки други несгоди.
 Crazy Странна логика, честно.

Те са толкова виновни, колкото и Вие за това, което Ви се случва, понеже си мълчите. Peace Whistling

Аз не бих го позволила. Naughty Ще ти причинят толкова, колкото им позволиш Peace

Общи условия

Активация на акаунт