страх от водата !?!?

  • 1 418
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми на около 3 годинки ревеше много от душа. Страхуваше се от него. Всичко отмина от самосебе си.

# 16
  • Мнения: 451
И при нас го има този проблем и имам чувството, че никога няма да отмине! Пробвах какво ли не - песни, игри, забавни животни, гъби с формата на животни и не става! Сега ще пробвам и номера с кърпата - дано подейства Thinking

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Учудвам се, че някой може да прави експерименти с детето си, като на клипчето. Аз не бих могла. Дъщеря ми също не обича да си мие косата. Всеки ден я къпя без косата с шнола на главата. Тогава няма проблем. Къпе се с желание. Предварително пита ще мием ли косата и ако кажа , че да започват проблемите. Косата и я мия по - рядко и изтърпявам рева. Хленчи само докато и мокря главата. През другото време не, дори когато и слагам шампоан не се сърди. В морето  не иска да влиза. Още от колата прави уговорка, че няма да се събличаме. Помня, че сестра ми, когато къпеше племенниците също  както DessiJ използваше нагъната хавлиена кърпа за очите.

# 18
  • Мнения: 2 807
pufko, явно детенце се притеснява от мокренето на косата, очичките.
Пробвала ли си да му сложиш шапка-козирка, за да избегнеш мокренето на лицето?
Можеш да покажеш "ефекта" първо върху себе си, за да види, че лицето наистина ще остане сухо.

А има ли кой да ти помага с къпането? - ако съпругът ти например вдигне детенце така, че да легне в ръцето му, вероятността да намокриш лицето/ушите му е минимална (всъщност зависи от това как ти ще се справиш  Wink)

Успех!

# 19
  • Мнения: 1 187
ох, и ние сме така, а вече минахме 3, при нас проблемът дойде от баба му. Наложи се 1-2 пъти тя да го изкъпе, а за нея при 40 градуса водата е ледена и можете да си представите реакцията - не иска баня, не иска море, не иска зъбите да му мием. Последната седмица опитах нещо друго - оставям го сам със слушалката (така ли се казва Embarassed) от душа. Той сам се къпе ( колкото може) и вчера сам поиска да влезем ва банята. Дано да има ефект, но на баба му повече не го оставям

# 20
  • Мнения: 1 187
 и моето не обича главата, опитвам се да поливам внимателно, назад, за да не му влиза в очичките

# 21
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
И в къщи както при повечето от вас има уговорки всяка вечер, че ще се къпе, но без косата..Но според мене не е страх от водата, а по-скоро детските шампоани са калпави..

Общи условия

Активация на акаунт