Правят ли ви забележки вашите майки като ви гостуват?

  • 5 955
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Опита се един-два пъти, но съвсем в рамките на добрия тон й казах, че всяка жаба трябва да си знае гьола. Въпросът беше за пердето на терасата, където се пуши - в един период все не намирах време да го смъкна и изпера, та наистина беше станало бая окаяно.  Embarassed Разбра, че това не е от мързел или немарливост, а от чиста липса на време и не се обиди от отговора ми. И като идва, вече не прави забележки.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 467
На 50 години съм, но майка ми още си намира за какво да мърмори.Предпоследния път ми даваше акъл как се прави качамак,та я пратих да си гледа сериалите, докато готвя, а после изяде три чинии и накрая ме попита как съм го направила, та е толкова вкусен.
Същото беше и последния път, не съм готвела както трябва зелето с ребърцата, но след като хапна и се прибра в тях ми се обади по телефона да ме пита как съм го сготвила, че много и харесало. Пропуснах да кажа,че много мърмори и за животните- кучета, зайци, хамстери и всякакви други - за какво ни били.Тя все още си ме има за малко дете.
За жилището не ми прави забележки, защото не е нейно и всичко и харесва.
Unknown_lady, все едно слушам мойта баба, бог да я прости. Но бабите са си такива.Лошото е,че и аз откакто станах баба все мрънкам за нещо, но е:  защо навлича детето, защо затваря прозореца, защо го завива толкова, защо го държи вътре в хубавото време... и т.н.

# 17
  • Мнения: 1 897
Да, правят-и майка ми и свекърва ми.
Нали за това са майки. За тях винаги ще сме деца и винаги ще ни поучават. Ние ще сме същите един ден.
Не се дразня от подобни дреболии.

# 18
  • Мнения: 4 300
Тя много рядко. Обаче аз като отида и ставам като зла свекърва, майка ми е абсолютен Плюшкин. Всеки път ме изненадва с някакви натрупани нещица, които и тя не знае за какво са. След няколко реплики обикновенно ги изхвърля Mr. Green

# 19
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Направо не ми се говори по темата,че почва да ме друса ,,нервата,,.....
Моите роднини-не,но разни доброжелатели,които не могат да измият една чиния -да. Twisted Evil

# 20
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Майка ми-не,тя винаги харесва това,което съм направила,но аз-да,без да се натрапвам,само изказвам мнение.

# 21
  • Мнения: 49
Моята много обича да подрежда като дойде,да почиства.
Не и се връзвам ,но после някои неща трудно си ги откривам  newsm78
Напоследък забелязвам че започвам да правя на децата забележки,които не
съм обичала да ми прави!  Thinking
Наистина започвам да заприличвам на нея

# 22
  • Мнения: X
Тя освен че мърмори направо с влизането започва да шета- тя и без това живее в съседния апартамент и явно й се струва нормално още като влезе да въведе ред,където вижда безредие  Mr. Green
Понякога имам чувството,че живея във "Всички обичат Реймънд". Много ми е смешно като дойде баща ми примерно и се позабави половин час, след половин час и пет мунти и тя цъфва при нас. Ама иначе пък много ни помагат и не мога изобщо да им се сърдя Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 2 803
Моята още ми напомня да се облека, че ще изстина, да се обуя и т.н. Не и се сърдя, защото го прави с добри чувства и намерения.

# 24
  • Мнения: X
Моята още ми напомня да се облека, че ще изстина, да се обуя и т.н. Не и се сърдя, защото го прави с добри чувства и намерения.
И моята е така.
А най-много мразя когато насред улицата пред всички ми каже :"Не ходи изгърбена! Изправи се!"

# 25
  • Мнения: 884
Моята-не.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Моята ми гостува рядко. Е, случва се да прави забележки, но не са кой знае какви. По-скоро са същите, които ми е правила и като бях дете.  Laughing

# 27
  • Мнения: 2 803
Моята още ми напомня да се облека, че ще изстина, да се обуя и т.н. Не и се сърдя, защото го прави с добри чувства и намерения.
И моята е така.
А най-много мразя когато насред улицата пред всички ми каже :"Не ходи изгърбена! Изправи се!"

А да, това за изгърбването го пропуснах. Също.

# 28
  • Мнения: 24 467
О, разбира се, за какво ли не, само че аз имам заболяване- "семейна глухота" се нарича. Ако е в момент на рецесия /заболяването ми/ току чуя по нещо и се включва другото ми заболяване- "паркинсон на езика"- започва да трепти в устата ми много бързо, а от нея се леят неприятни и не галещи ухото звуци. Та тези ми заболявания се допълват твърде добре. Обаче нейните са пък "старческа грухота" и "удебеляване на сърдечната чувствителност"- с тях се бори с моя "паркинсон". И така- до следващата ни среща.

# 29
  • Мнения: 388
Все едно моята майка си описала... само дето тя оглежда по-дискретно... и има и още - ние живеем в друг град, и тя ми се обажда по телефона:
1. ти направи ли еди-какво си (споделила съм нещо че съм направила, тя не е съгласна и ме съветва да направя друго)
2. мислих си за обзавеждането ви, ако направиш еди-как си...
3. сега с Г... (милото) еди-как си ще се отнасяш...
и така...
когато беше в къщи (ние имахме съквартирант тогава и съответно в общите помещения не беше кой-знае колко подредено), оглежда наш'та и нищо не казва, после ми звъни след няколко дена и почва:
в кухнята еди какво си да съм направела, в банята, пък в коридора... ама аз си я сиктирдосвам, щото ми е писнало да ме командва (а и по телефона е по-лесно Wink )

Общи условия

Активация на акаунт