Фотография - 27 серия в СИНЬО

  • 25 606
  • 638
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 242
След като хубаво ни одими, време е да се представиш - кой си, откъде си, с какво снимаш, сайт с качени други снимки! Mr. Green
Ами.. аз съм доброжелател на Ромео, както можете да видите. Mr. Green
нещо като неосъзната Жулиета демек  Mr. Green то 'убаво Никон, ама подскажи нещо в мм.

Днес се борих с 70-300-ката и поне засега ми е ясно че нужда от засилване на шарп от тялото нЕма. Даже в роу, на мин ИСО, на макс шарп здраво шуми. След 200мм на мотора му разказвам играта, ще стане боя ама да видим кога ще му отсвиря АФ  Mr. Green снимки няма да показвам че са скучни, а гледам в новата тема сте вдигнали летвата,  Whistling

Джем харесва ми тонирането. Честити ти благинки - чакаме включване с тях
Моби кефи! как постигна белият фон?
Муцун много хубава обработка, светината е направила първият кадър неотразим. Ще ми се да погледам туй снажно мъжко тяло в още кадри Joy не бъди скръндза, шерни още някоя Flutter
Веч на първата добре си сложила светлината, но ми се щеше да има повече детайл и по-голяма зона на рязкост
Ромео добре дошъл Hug пускай линк към по-голям размер плийз
Слухи ти хубаво си ги отстреляла, ама мъжете какво хванаха
кукла лично аз много уважавам умнието да нарушаваш правилата

# 16
  • Мнения: 4 116
Слави, мене ме подмина кат крайпътен знак  Crossing Arms Няма макро, няма внимание, тъй ли  Mr. Green
Ромео и  Двойното със сметана  май общи деца имат, или поне снимат  Laughing Да си признават без бой  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 242
Слави, мене ме подмина кат крайпътен знак  Crossing Arms Няма макро, няма внимание, тъй ли  Mr. Green
ййййй ущипана мома  Mr. Green старата тема ще я чета другата седмица че след малко пак заминавам
вместо да приготвям багажи и да се разписвам с един 'запис' пиша ли пиша и пак недоволни
амаха Twisted Evil

# 18
Ха-ха, един същински Жулиет съм, тъй да се каже.

Колкото до милиметрите... от 18 до 300 ги покривам, разпределено в няколко обектива, тук-таме със стабилизация.

Нещо не разбрах твоята епична борба - ако твоя 70-300 е VR, какъв шум (не, че има общо, но все пак ти гарантира добро качество, дори при по-неблагоприятни ситуации)? Това, дали е в RAW или обикновен JPG - не е от значение. Ако има шум - има го навсякъде. Просто в RAW е по-лесно (и качествено) да го сведеш до някакъв минимум (от което обикновено страда известна част от рязкостта, де). И това за мотора не го разбрах .. ако го държиш на AF, защо го пипаш с ръка? Предполагам, че това правиш, щом се биете..  Mr. Green

Последна редакция: пт, 01 авг 2008, 16:58 от Romeo

# 19
  • Мнения: 1 639
Чета , когато мога , снимам само за кеф......за показване нямам -  тук нивото е недостижимо.  Flutter
Добре дошли на новите попълнения.

Double with Cream , разкошни са портретите от предната тема.

# 20
  • Мнения: 1 895
Ромео и  Двойното със сметана  май общи деца имат, или поне снимат  Laughing Да си признават без бой  Mr. Green

Бий ме, бий ме Mr. Green

Флайбъл
, благодаря Hug

# 21
  • Мнения: 4 116
ййййй ущипана мома  Mr. Green старата тема ще я чета другата седмица че след малко пак заминавам
вместо да приготвям багажи и да се разписвам с един 'запис' пиша ли пиша и пак недоволни
амаха Twisted Evil

Даже и  ущипана не съм  Crossing Arms , ама айде, нема ти се сърдя, нал си та бичкам. Другата седмица ша хойкаш само с мене - върнаха ми колата  Mr. Green

# 22
Добре дошли на новите попълнения.
Аз, за да не спамя, все забравям да благодаря за поздравленията и приемането. И за да не съм капо, че и споменахте портретчета, да се разпиша с едно любииииииимо:
и по-голяма

# 23
  • Мнения: 4 116
Ромео и  Двойното със сметана  май общи деца имат, или поне снимат  Laughing Да си признават без бой  Mr. Green

Бий ме, бий ме Mr. Green

Флайбъл
, благодаря Hug

Ааа, не съм по садо -мазото аз. Затуй казах - без бой  Laughing
В галерията на Ромеото видях една мноого хубава Жулиета. Сигурно си пада по кафе със сметана - по погледа личи  Flutter

# 24
  • Мнения: 2 242
Нещо не разбрах твоята епична борба, ако твоя 70-300 е VR, какъв шум? Това, дали е в RAW или обикновен JPG - не е от значение. Ако има шум - има го навсякъде. Просто в RAW е по-лесно (и качествено) да го сведеш до някакъв минимум (от което обикновено страда известна част от рязкостта, де). И това за мотора не го разбрах .. ако го държиш на AF, защо го пипаш с ръка? Предполагам, че това правиш, щом се биете..  Mr. Green
оттече ми багажа (мъжо пак ще ми спира интронета)
VR е да, пресен пресен на няколко дни. Има значение - в ROW няма никакво шумоподтискане, никаква компресия - едно към едно с картинката от матрицата и когато говорим за големи ИСО-та или малки матрици обработеният от апарата jpg дава по-малко шум от оригинала. А моята матрица е от малките и старите Wink (D70s) Но това не ми е проблем - снимам 98% роу Wink
С АФ се бием защото е по-бавен от колкото бих искала и често се губи, а мотора се пържи. Но пък нямам опит с дълги обективи за да го оценя. По принцип след АФ на полуспусък се опитвах да донагласям с ръчният, но засега над 200мм не ми се получава

Виж сега каква съм подробна, пък ти няколко обектива нещеш да опишеш hahaha Издирвам си някой с моят дълъг да го разпитам, че време за тестове тази година явно няма да имам...

Теди другата седмица ще падне голямо щипане  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 1 895
Сигурно си пада по кафе със сметана - по погледа личи  Flutter

Не пия кафе Mr. Green Дабъл са децата, а крийм е модификация на Крем(ена) Laughing
Айде стига спам Peace


http://farm4.static.flickr.com/3192/2709339877_98a13a96fb_o.jpg

# 26
Аз общо взето съм наясно с RAW формата, а колкото до jpeg - ползвам само basic, просто, защото понякога няма с какво да отворя другото (на чужд компютър, да кажем). Мисълта ми беше, че има ли шум в RAW, вероятно ще има и в JPG. Все пак, аз имам предвид по-сериозен шум. Другото е замазване, а аз съм изключил всякакви noise reductions и прочее глупости, та нямам идея какво прави на крайния резултат, но съм сигурен, че няма да ми хареса.

Колкото до мотора - не го мисли. Не е най-бързия обекитв - 300mm 2.8, примерно, е бая по-бърз и по-хубав. Разбира се, иска малко по-силни ръце, че е една идея по-тежък. Mr. Green

Фокус губи, но рядко, поне според моите наблюдения. Разбира се, зависи от фона и цялостната обстановка. Дали мериш spot или матрично, или каквото там ти поддържа тялото. Като се замисля, аз много рядко минавам над 105mm, ама то зависи и какво предпочита да снима човек.

Но, в крайна сметка, ако искаш да си мерим дългите.. на разположение съм.  Mr. Green

Ето, намерих тук един сайт, на който съм описал повечето неща:
Цитат
Body: Nikon D300

Lenses:


    * AF Nikkor 50mm f/1.4 D

    * Nikkor 18-70mm f/3.5-4.5G IF ED

    * Nikkor VR 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED

    * Nikkor AF-S VR 105mm f/2.8G IF-ED

    * AF Nikkor DX 18-200mm/3.5-5.6G VR
Flash: Nikon Speedlight SB-800 AF

Grip: MB-D10

Tripod: Manfrotto 055XPROB with Manfrotto 804RC2 head

# 27
  • Мнения: 2 242
 Peace разбираме се с теб
и спирам че ще ме отсрелят Joy
ПС. за мерене съм винаги на линия, от кога юркам колежките да се сберем на една полянка ...без пийване и хапване
по твоят списък имам едно попадение и то е точно на болното ми място 18-70. уж ползвам предимно 30-60мм, добрите му бленди (около ф8) и пак мазня ми иде Twisted Evil ти пипаш ли тялото за него. тук там чета че някой го предпочитат 'custom'
Имам и едно 'бъдещо' съвпадение - 105-цата, но като дойде Коледа ще те разпитвам за него  Mr. Green

Последна редакция: пт, 01 авг 2008, 17:18 от Slavi

# 28
Ами, аз имам идея да организирам един фото-пленер, но пролетта се разпадна, лятото не е подходящо, евентуално наесен, пък, който желае - ще се включи. Ако стане - ще пиша. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 11 315
Ромео, вий май с Двойната сметанка, за да не си пипате техниката, сте от различната вяра, а? Wink
Ний тук Никонците сме по-малко. Ако искаш да ти пращам покана за тайната група, да си метнеш оборудването?

Флайбъл, хич няма да минеш само със запис! Не може да не си щракнала нещо ново на Дариа, плииииийз! Praynig

Слави, никва светлина, пиле. Търпя критика отвсякъде. Снимах китките, подпряни на перваза на прозореца и колкото светлина влизаше оттам, толкова  hahaha

Обещаните портретчета от мен от вчера

Общи условия

Активация на акаунт