болки в китките

  • 10 108
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 776
За изтръпването съм чела тук из форума, че трябва да се ядат ядки. Нищо не ти пречи да пробваш .

# 16
  • Мнения: 2 825
Мен ме боляха всички кокали към края на бременността.
За изтръпването, док ми препоръча да ям повече банани.

# 17
  • Мнения: 3 034
изтръпването и по-късно болките в пръстите и китките (може да стигне и до лакътя) са нещо нормално - резултат от запушването на тунела на китката (карпър тунел). като родиш ще минат. тук не дават лекарства за това. аз бях така от втория месец някъде, много е неприятно, но след раждането изчезнаха  Peace

болките в костите в края на бременността нямат нищо общо със запушванията на карпър тунела. ако се запуши, той се проявява най-късно до 4 месец, това е обусловено от увеличения поток течности в организма. започва с изтръпване на пръстите и върви нагоре, по-късно изтръпването е съпроводено и с болка и/или безчувственост на пръстите (не всички наведнъж). може би тези, които имат по-сериозни симптоми в напреднала бременност е добре да питат лекар, защото липсата на някои витамини и минерали също има сходни симптоми.

схващанията на ръце и крака също са нещо различно - крампи. по-вероятно е да се появят в по-напреднала бременност, съпроводени са често с изтръпване, но то е предизвикано от затрудненото оросяване на крайниците (и не само).

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 09:09 от simplyaven

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И мен ме наболяваха костите към края на бременността-нормално е

# 19
  • Мнения: 2
И мен ме болят китките даже болката е до средата на едната ми ръка.появи се през бременноста.Бебето ми е вече на 4 и 1/2 месеца но все още ме болят и 2-те ръце.Мисля да си взема направление за преглед от специалист.
През първата бременност пак имах същите болки.Отшумяха от самосебеси но не помня след колко време ,като че ли беше за по малко време.

# 20
  • Мнения: 66
И мен през последните два месеца много ме боляха и изтръпваха пръстите най- вече нощем. Сутрин не можех да ги сгъвам. Всичко отмина веднага след раждането.

# 21
  • Мнения: 9 973
мен в началото ме боляха адски силно,но към средата намаля болката и накрая спря

# 22
  • София
  • Мнения: 4 588
През бременността не съм имала подобен проблем, но два-три месеца след раждането усещах леки болки в китките и колената. С течение на времето минаха от само себе си.

# 23
  • Мнения: 476
През последните няколко седмици на бременността си имах такова схващане, с болки на пръстите на ръцете. Мина ми веднага след раждането.

# 24
  • Мнения: 1 080
И мен много ме боляха китките и пръстите на ръцете и цялите крака - оправя се само като родиш, май!!!

# 25
  • Мнения: 518
Божеее, за тези болки съвсем бях забравила! Laughing Сега като ви чета и си спомних! Joy Много ме боляха, дааа, и сутрин като ставах ръцете ми бяха изтръпнали и нямах чувствителност в пръстите - не можех да свия дланите си в юмрук. Правех въртеливи движения в китките, да ги раздвижа малко и да влезе кръв към пръстите. Мъжо много се забавляваше и ме имитираше, а когато се будеше преди мен винаги ме подсещаше - "хайде почвай упражнението за ръце". Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт