Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 6

  • 35 500
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 143
Изглежда е станало малко недоразумение в предишната тема, за което моля за извинение.  Praynig
Въпросния господин е съпруга ми. Работим заедно и си менкаме линкове постоянно. Заедно ни дойде идеята за тази тема и я следим от самото начало.
А бъзика със сифона си е наш - той много го иска и се шегуваме, че ако тръгнем да се разделяме то той ще остане в неговата половина от къщата.  Laughing

Отново се извиянвам за суматохата, но ние сме си такива, обичаме да се бъзикаме. Simple Smile

Поздравления за новата тема, чакаме много нова информация. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 770
AlexaS , тази къща е страхотия ! Направо потръпнах , като с представих , ако морето е бурно , каква гледка ще е през прозорците - а аз ще седя на кълбо до тях и ще гледам с разширени от ужас и възхищение едновременно очи !  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 2 255
...... За сега само обикалям разни ниви и преговарям с откачени старци, които сънуват дюшеци с пари.........
radinna , ей това най ме побъркваше докато обикаляхме да търсим място  Sick направо съм онемявала от липсата на реална преценка у доста хора  #Crazy
лошото е, че аз продължавам да се боря с откачени старци  #Cussing out вече съседи  Sick да му се не види  Rolling Eyes
Но не се обезкуражавай  Peace твойто месетнце наистани те чака нейде ....дано скоро да се "срещнете"  Praynig

# 18
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
AlexaS, с тази къща ме разби Simple Smile Веднага я свързах с моста в Бургас. Когато бях ученичка, разглеждахме проектите и не ни се вярваше , че е възможно да се направи Simple Smile Всъщност проекта включваше и сладкарница в долната част, не зная по каква причина не я направиха. Нищо чудно някой да осъществи точно такава идея Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 485
Didi ,kakto vinagi si BLESTQ6TA,ne sam vidqla proekta ti ,no sam sigurna 4e e SUPER!  bouquet

# 20
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Кога успяхте да се запишете всички в новата тема!:thinking:

Аз се боря с архитекта. Или пък той с мен newsm78. Както и да е май тази година ще го докараме до одобрение на проекта.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        Хайде и аз в идеално подредената темичка. Диди справяш се перфектно. И къщата ти ще стане супер. Hug Само времето да е хубаво.
   Момичета, колко време чакахте да ви излезе разрешителното за строеж от общината? Нашето се бави вече 1 седмица и нямам представа дали е нормално. Дано скоро го вземем и да идва багерът, че времето си минава.

        

# 22
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Чак сега се загледах в идейният проект на ани69.
И се успокоявам, че не съм единствената, която ще има "детска дневна". При мен ще бъде на вторият етаж, точно между родителската и детската спалня.

Само че детската спалня ще бъде едно общо голямо помещение. За две малки момиченца не смятам, че са нужни две отделни спални, пък по-нататък те сами ще си кажат.

# 23
  • Балчик
  • Мнения: 249
  Ето ни вече с покрив. Малко са отдалече, но иначе покрива не се виждаше, че е високо. Снимах с GSM-ма, та не знам колко са качествени. Остана сега да съберат боклуците, ама от мерак снимах преди да успеят.



# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
vemite, браво. Вие също сте на полуфинала. Остава по- въртеливата част, но е важно че е покрита. Така се придобива представа кое колко кв. м. е като пространство, не само на чертеж.
И така, като гледам около вас е доста свободничко, спокойно откъм населеност. Явно още не са ви нагазили. Или е зрителна заблуда?


А що до онази къща, която показах в морете, бях провокирана първо от това че radina живее в Бургас и какво по-хубаво от морско чедо да е сред вълните. Там трудно биха засякли дори и строежа да е незаконен.  Joy Това на първо мислене. Обаче се сетих, че преди няколко дни гледах по ТВ как кмета на Бургас издирва незаконните строежи, използвайки програмката Google Earth. Но като се замисли човек, тази програмка не е актуализирана от 2005 г.  hahaha

Сега сериозно: Като идея е много добра, като изключим фобията ми към количество вода достигащо над коленете ми, но вероятно е изключително скъп проект и глезотия за този, който реши да си го изпълни.


Anneese, не ти, аз трябва да ти се извиня, че повдигнах въпроса, но мислех, че съм единствената последно загряла. Добре дошъл на съпруга ти в темата. Винаги мъжкото мнение е полезно за строежите.  Hug

Ето едно сайтче за стълби http://www.arcways.com/gallery.asp?c_hometype=Southwest%20Post%20Beam, ако някой е на тази тема.

(последното е за да замажа положението и да не ме обвините в спам) Joy


# 25
  • Мнения: 3 770

 но мислех, че съм единствената последно загряла.


За мен ти си първата загряла ! Ами къде съм бляла аз ?  Joy

Сайтчето е хубаво , даже видях като моята стълба и ми хареса как би стоял парапет на първия етаж със спускащи се към мазето стълби.А бе може и да не сте разбрал , но някой ден ще покажа !
  Mr. Green

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Стълбите обаче са само за мен, защото са дървени Grinning Имам свалена цяла книга за стълби - от различни материали, какви трябва да стъпалата, височините и т.н. , ако някой прояви интерес, мога да му я пратя. "Йожеф Косо Лестницы Дизайн и технология" , формат DjVu Всъщност това е работата на архитекта.

Ето и някои основни правила:

http://img80.imageshack.us/img80/6971/67814428hq1.jpg
http://img225.imageshack.us/img225/8963/13932656ta7.jpg

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 08:47 от ljuboznatelna

# 27
  • Мнения: 3 770
ljuboznatelna , ти наистина си като енциклопедия !  Peace Ще те включвам в другата тема , като логистична подкрепа !

Моята стълба е широка 1,50 , наклона обаче не го знам .

# 28
  • Балчик
  • Мнения: 249
vemite, браво. Вие също сте на полуфинала. Остава по- въртеливата част, но е важно че е покрита. Така се придобива представа кое колко кв. м. е като пространство, не само на чертеж.
И така, като гледам около вас е доста свободничко, спокойно откъм населеност. Явно още не са ви нагазили. Или е зрителна заблуда?

  Да наистина вече като има обем се вижда кое колко голямо става. Даже вече имам и идеи кое къде ще сложа.
  А за пространството не е много. Ние сме къща на ъгъл, така че имаме съседи от две страни само. От запад има висока къща на 2 етажа, но до нея имаме около 20-25 метра разтояние. Но отзад имаме само 3 метра и веднага е къщата на комшийката. Даже единият и прозорец гледа в моя двор. От нея купихме мястото и така беше парцела. Местото не е голямо - 560 кв.м., но е с много странни чупки-не е с правилна форма. Комшийката отзад е най-голямата клюкарка в района. Още от сега нямам оттърване от нея. Ама съм и измислила лек. Сега като направя верандата ще е точно пред процореца и-на 3 м. Няма да има почти никаква видимост към двора ми.
  Свободното пространство в двора няма да е толкова много, но пък ще е само цветя и трева и ще има място за игра. Останаха към 200-250 кв.м. тревна площ под форма на Г.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
ljuboznatelna, стълбите не са само дървени. Трябва да си селектираш предпочитания стил от правоъгълника със стрелката.
Пък на архитекта нали все пак трябва да покажеш или обясниш какво искаш.

Наистина си енциклопедия.  Wink   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт