Децата и попфолка/чалгата/

  • 8 973
  • 141
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 601
Аз също не удобрявам това че, от малки момичета искат да приличат на някоя чалга певица с големи изкуственни бомби и дълги руси гриви.
Толкова е пошло.
И когато ги питаш каква искаш да станеш вместо да кажат лекар, учител.....и др. те казват "Искам да стана като........ еди си коя си певица"
Калчондрят се и хвърлят гибеци, вместо да си играят по детски. И  като пораснат ще чакат чичкото с парички да дойде да ги вземе с хубава кола както по клиповете.
Докато детето само започне да изгражда своя собствен стил и преценява какво му харесва  то първо копира  родителите си и после връстниците си.
Не харесвам чалга, не слушам и се надявам и детето ми да е ценител  по-стойностните неща.

# 76
  • Мнения: 2 022
Това, което описваш е проблем на поведението и възпитанието. Това не се учи със забрана на музикален стил. Ако родителите са с чалга манталитет дори и само класическа музика да слушат децата ефект няма да има. Никой не ми е забранявал да слушам чалга нито да гледам латино сериали, но така и не проявих интерес към тях Simple Smile

# 77
  • Мнения: 3 268
Никой от нас двамата с мъжа ми не слуша чалга.Естествено и децата ми не слушат.Не знам дали е генетично предадено това нехаресване на този тип музика или е въпрос на оформяне на някакъв вкус в последствие,но чалга е нещо напълно чуждо за нашия дом.Никога не съм коментирала с тях коя музика да слушат и коя да не слушат.Мисля,че човек до голяма степен се ражда с определени вкусове,било за музика,било за други неща.След това идва възпитанието,обкръжението и други субективни фактори.

# 78
  • Мнения: 601
Някъде да съм споменала че чалгата трябва да се забрани или че, аз я забранявам на детето си?
Децата формират поведението и възпитанието си на база обикалящия ги свят.И по точно родителите  ,връстниците , модните течения ако щеш.
Така че, си мисля че ако навираш чалгата постоянно в ежедневието на малко дете и този начин на поведение, няма откъде детето ти да хареса друга музика.
Мисля си че, говорим за едно и също, неразбирам обаче несъгласието ти с мен. Thinking

# 79
  • Мнения: 2 022
Къде видя да изразявам несъгласие? Просто този манталитет може да се предаде и при стриктна забрана на поп-фолк в дадено семейство. Познавам такива случаи Simple Smile

# 80
  • София
  • Мнения: 9 903
Вкъщи слушаме поп-фолк понякога,общо взето харесваме всякакви стилове музика без метъл и рап.Не смятам,че ако на ден децата ми изслушат две песни от тв Планета е дошъл края на света.Още по-малко смятам,че чалгата се слуша от определена категория хора-нискообразовани,нискоинтелигентни и прочие.За моя радост децата ми също обичат да слушат вскаква музика с малки изключения.В момента в стаята им звучат руски детски песнички.
ПП-някой по-нагоре беше споменал Андреа Бочели,откъде мога да си сваля нещо негово? Simple Smile

# 81
  • Мнения: 3 268
Къде видя да изразявам несъгласие? Просто този манталитет може да се предаде и при стриктна забрана на поп-фолк в дадено семейство. Познавам такива случаи Simple Smile
Забраната прави нещата по-желани.Не удобрявам забраната.

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 10 835
Накара ме да се замисля.По принцип мога да слушам и такава музика,но никога не съм се сещала да си пусна такъв канал,та и Тери да чуе тези ритми.Дано не ми се случва да попадна в такава ситуация.

# 83
  • Мнения: 3 929
Не харесвам поп фолк, чалга или там, както го наричат този стил музика. Но живеем у свекърите, а свекър ми слуша само такава или народна музика и често ТВ-то е на Планета, а синът ми се вихри (по-точно се вихреше) на въпросната музика, което, естествено, ме вбесяваше. И като добави "Чака рака дееее, няма накъде" - отново научен от свекър ми, меко казано побеснявах. Но не можех да се боря с вятърни мелници, нито имах право да налагам на детето си, каква музика да слуша. Оставих го да танцува, но когато е с нас, с мене и баща си, слуша друга музика. И вече го забелязвам, че не проявява никакъв интерес към чалгата. Даже иска да сменим канала, ако е на чалга.

# 84
  • Свищов
  • Мнения: 884
но не разбирам защо ограничавате децата си да се докоснат до божествените гласове на Деси Слава и Азис да речем.....


всичко друго, но не и божествени бих могла да нарека гласовете на тези двамцата

Чували ли сте ги да пеят народни песни, а соул.или сте твърде ограничени да се докоснете до 1 изпълнител, абстрахирайки се от творчеството му. Моите родители не могат да понасят Азис заради цялостнот му поведение, но се разтапят на изпълненията му. Ако има някой в съвременната българска музика, който пее божествено, това са те двамата.

# 85
  • София
  • Мнения: 6 999
Забраната прави нещата по-желани.

Това само в случай, че нещото е желано изобщо.
У дома и хеви метъл не се слуша наред с липсата на фолк... Чудя се дъщеря ми дали ще стане фолк-дива или дива метълка?  newsm78 Я да си помисля какво друго... Не сме мюсулмани, също и будисти, нито пък евреи... Всички празници на гореизброените религии у нас са забранени.
Сериозно се замислих дали дъщеря ми няма да стане мюсулманка фолк-маниячка или пък еврейка - металистка или пък... Я, малко по-сериозно ако обичате.  Stop

# 86
  • София
  • Мнения: 4 085
Ако трябва да съм честна, Десислава съм я чувала да пее народни песни. Пее си момичето, хубав глас има. Но Азис, ще ме извините, не искам да обиждам, но вие като оплаквачка.  ooooh! Но може на някой да му харесва, всеки си има вкус.
Но темата някак се измести. Не е за или против чалгата, а как ще постъпите ако детето поиска да слуша музика ,която вие не харесвате? Поне така ми звучеше в началото.

# 87
  • Мнения: 2 803
 В къщи се слуша най-разнообразна музика - рок, метъл, класическа, народна, диско, поп. Дъщеря ми е на 8, но има формиран вкус. Сега слуша Бон Джови.
У нас не се слуша чалга. За това много допринесох аз.

# 88
  • Мнения: 4 629
Мисля, че достатъчно ясно подчертах

Браво на вас и на сина ви! Да беше почнала с товА, чЕ вече е тийн и е от изключенията, които потвърждават правилото. Явно по някакво чудо музикалната култура ( не личния избор),  с която сте отгледали детето си дава желаните от вас резултати. Аз до сега не бях срещала тийн, който не се противопоставя, на каквото са му показвали родителите му  newsm78 То не, че сега срещнах, ама от теб чувам, че има и такива деца

Иса каква ще стане дъщеря ти времето ще покаже

# 89
  • Мнения: 46 627
Не сте много прави с това кой какъв е, само защото слуша еди какво си, аз също харесвам рок, но не мога да отрека, че познавам и много други, които го харесват, а не са цвете за мирисане във всяко едно отношение.

Какво слушат родителите - също. Майка ми и баща ми едно време слушаха сръбско, та какво от това, никога не съм я харесвала или слушала тази музика Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт