Отговори
# 15
  • Мнения: 48
Мис Фейри, аз също ще ходя на лекцията на 5.08 в ДКЦ1, разбрали сме с няколко мами с които посещавахме курса за бременни там.Мисля че ще е полезно. Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте, цял ден стоя в темата,както си влязох сутринта,така излязох като тръгвах от работа-чак сега успях да прочета какво става с вас. Гледам полудявате по онлайн покупките-пред време и аз бях така, но сега както казва Параходчик си умирам да обикалям и избирам,искам да пипам всяко едно нещо,което купувам, да му гледам цвета на светлината в магазина и на дневна светлина, направо си представям зеления ми грах във всяка дрешка и така решавам дали ще ми хареса на него или не(малко чалнато ми е поведението в такива моменти, ама карай...)

Днес пък да ви кажа реших да си купя нещо за мене си, ама за след родилния период-имаше намаления на пуловерите на Ninka и аз си купих 2броя-какво му плащаш, по 10лв парчето Laughing, горе-долу се прецених и обличах няколко, които сега ми стоят зле,но за есента-т.е. като излязат грахови си мисля,че ще се харесам.

Тая седмица наистина много ми дотежа, утре-освен един кратък ангажимент,целият ден е мой, само мой
Хайде лека вечер

# 17
  • Мнения: 132
Здравейте!
Моя мъж все ми се смее че съм си умряла от кеф за тая количка и само му обяснявам Laughing
Дадох кръв и урина днес а в понеделник ще ходя за болничен.Майчинство ще взема от 29.08, както и док. за раждане и ще стягам багажите вече  Laughing

# 18
  • Мнения: 558
Параход, кефиш ме!!! Аналогови магазини- хаха и аз така щях да го кажа  Peace...
Незнам за вас и за Г-точката, ама на мен харченето на пари за "нужни и изгодни" неща ми докарва едноседмично чувство на удовлетворение, докато пак не измисля нещо... ако трябва и вентилатор за баня да е. Днес чакам едни щори за детската стая, не че сега си няма, ама тия са ванилено- лимонено жълти та не се въздържах.

Принудена съм да пазаря онлайн, когато нещо, което много искам го няма в близката околност. ГАП-ските дънки, за които споменах например... или някоя шведска играчка, или нещо което онлайн ми е много изгодно, а на живо го няма никъде.

Ако тръгна на лов из "аналоговите" магазини пък, винаги намирам намаления, дето не съм забелязала из нета, та така, че и двата вида пазар са ми удовлетворителни... макар, че мразя онлайн пазаруването заради чакането и таксата за шипинг, както и преди споменах... но пък и там има тръпка да си чакаш нещата, да ги разопаковаш  Crazy Party

Още съм нахилена като ряпа от вчерашния ми пазар, и така ще е докато ми дойде стоката и спре да ми е гузно, че много харча  Laughing..

# 19
  • София
  • Мнения: 183
Софкобофко, по вашите онлайн и "аналогови" магазини човек може да  намери ммнооого яки неща на още по-яки цени. Аз и да можех да обикалям по магазините пак щях да си пускам онлайн поръчки от чужбина, просто някои неща са супер далаверски и на такива цени в БГ няма шанс да се сдобия. обожавам като пристигне кашончето да се самоизненадвам (понякога даже забравям, че съм поръчала някои неща). Все едно получавам подарък (само дето съм си го платила  Laughing). Иначе, живот и здраве през октомври ще изрушкам и другите магазини.  Mr. Green

Кажете ми кога и как ще си избирате педиатър? Ще се срещате ли с него преди раждането? Имате ли предвид някой конкретно?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Вижте какъв спален комплект си купих за 2 евро.http://www.laredoute.fr/vente-default.aspx?categoryid=41725251&a … documentid=504008

# 21
  • София
  • Мнения: 183
drap housse е чаршаф, не е целия комплект. Иначе десена е много сладък.
само да добавя, гледайте поръчката ви да е над 10Е, защото може да не я изпълнят.

# 22
  • София
  • Мнения: 368
mylili, радвам се, че засегна темата за избора на педиатър, аз тези дни съм в чуденка кой да избера! Определено трябва вече да се ориентираме, аз искам да се запозная с педиатъра, да поговоря с него, да го питам за всичко което ме интересува, но нямам никой впредвид, за сега само събирам инфо!
Пуки, мнооооооооого любовен спален комплект! Да ти е честит!
Аз също не съм голям фен на он лайн пазаруването, но с тези цени в Амазон направо съм  #Crazy страхотни оферти имат!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 340
И аз се запалих по онлайн-търговията и май днес здраво се набутах. Ама така е като първо поръчвам и после чета. Та поръчах си от amazon.com няколко бебешорски дрешки на стойност 41 $, преглътнах таксата за доставка 22 $, но после прочетох /при свършен факт/, че при покупки от САЩ се дължи мито и ДДС  Mr. Green. Айде в моя случай мито няма да има, защото стойността на поръчката е под 45 евро, но някой знае ли това ДДС колко е и къде се плаща? И това според мен значи, че няма да си получа пратката с куриер, ами ще ходя нейде по опашки... ужас. Тя златна поръчка ще ми излезе. Затова ви съветвам да четете внимателно преди да поръчвате, за да не пострадате като мен /от акъла си де/  smile3511. Много се ядосах, тази вечер сън няма да ме хване  Confused

# 24
  • София
  • Мнения: 183
Аз към педиатъра имам няколко изисквания - да не е фен на ранното захранване, да насърчава кърменето и да може да дава адекватни съвети при проблеми с него, да не изписва антибиотици за щяло и нещяло, да ми обяснява за ваксините и да мога да избирам каква да бъде (жива или синтетична), да е любезен/а и да мога без притеснение да я търся по тел. Много ли искам? И за да разбера всичко това май трябва да се срещна с педито преди раждането (което не виждам как ще стане). Знаете ли такъв педиатър в района на Гео Милев? Снаха ми има там за малкия педиатър, но жената не отговаря на нито един от критериите ми, а уж беше препоръчана.  Confused

Хеленка, не се ядосвай! Друг път ще знаеш. Както казах на митницата си правят каквото си искат и може изобщо да не те обмитят. Ще чакаме да се похвалиш  Peace

# 25
  • Мнения: 132
Ние ще сме при педиатърката на Дени.На мен ми я препоръчаха и като родих майка ми отиде да и каже и съответно като ни изписаха се обадих и тя дойде на другия ден.Много подробно ми обясни за кърменето, за обстановката в стаята, за дрешките, за козметиката и всичко което се сетите.Много съм доволна от нея и досега не сме имали проблем Peace
mylili за захранването ти решаваш сама а педито е длъжно да те подкрепи и да ти дава нужната информация за начина по който си избрала да гледаш бебо  Peace За мен е важно да е добър диагностик защото при малките деца често се бъркат симптомите.
Лично аз захраних Дени рано но и същевременно се кърмехме докато имах кърма и мисля и сега така да постъпя  Grinning

# 26
  • Мнения: 817
Аз също съм в чудене за педиатър, но имам голямо желание да намеря такъв преди да се роди бебето. Имам въпроси, които да си задам, а и аз като Майлили бих искала да насърчава кърменето и малко по-късното захранване. Моят лекар каза, че в болницата (Втора градска) имало много добра педиатърка, която била сестра на кмета, ама не попитах как се казва. Мога при нея да хода, ама ако работи само в болницата ми е далече. Та, ако някой знае добър педиатър в Стрелбище да казва

# 27
  • София
  • Мнения: 183
Гери, то ясно, че никой насила не може да ме накара да си захраня рано бебето, но съм се наслушала на истории на майки, които се принуждават да си лъжат докторките че са захранили, просто защото педитата им се смятат за единствено компетентни и ги принуждават да ги слушат. Иначе се държали сърдито и гадно задето се съмняваш в съветите им. Нямам нужда от подобни отношения.
Иначе при теб е хубаво, че сте попаднали на добър педиатър, с който се разбирате. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 10
Хоп,хайде запис и от мен!
Най-накрая свършихме с преместването и бързам да ви навестя.
Как сте бе хораааааааааааааааааа
Аз не ,че съм с вършила с оправянето но поне пренесохме всичко и вече тука само ще редя ooooh!,но все е нещо иначе се разчекнахме едната квартира реди смъквай другата качвай разопаковай,абе ужас ама мина .Дано вече всичко е наред.Как сте вие сега ще ви проследя вече ,но досега наистина нямах време.Другите със квартирни проблеми оправихте ли се?Хайде толкоЗ за сега от мен отивам да нанаям,че заспивам права Mr. Green,бай и лека вечер

# 29
  • Мнения: 132
Гери, то ясно, че никой насила не може да ме накара да си захраня рано бебето, но съм се наслушала на истории на майки, които се принуждават да си лъжат докторките че са захранили, просто защото педитата им се смятат за единствено компетентни и ги принуждават да ги слушат. Иначе се държали сърдито и гадно задето се съмняваш в съветите им. Нямам нужда от подобни отношения.
Иначе при теб е хубаво, че сте попаднали на добър педиатър, с който се разбирате. Simple Smile
Ужас наистина тея хора прекаляват.Нали са сложени да те напътстват а не да се чудиш кок да лъжеш  ConfusedСтискам палци да случите на добър лекар Hug

Общи условия

Активация на акаунт