Имиджа на БГ за пред чужбината

  • 5 802
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 323
М дааа.. заради такива луди,които си мислят,че струват нещо след като в Бг плащат затова,имиджа на много други ще пострада.Но след като от Бг се изнесе куцо и сакато,както и много интелигентни хора,ами то няма нужда да коментирам кои са останали и защо такива като въпросната Хасан и Азис са толкова почитани в нашата мила Родина.
Вчера гледах по евро новините откриването на Олимпиадата.Направи ми впечатление,че на всички страни присъстваха я кралете или принцовете,я президентите и ги поздравяваха като минаваха спортистите.Като излязоха нашите мен ми стана едно драго на душата,ама не дадоха някой политик или министър да им ръкомаха,минаха си просто така с бг.флага,малко като сираци,безродни при това.Това е обидно и грозно-какво да говорим за останалото.

# 31
Какво значи имидж?Кои го прави този имидж?Не сме ли ние вички граждани на тази държава ,независимо къде живем.
За две години в Южна Африка срещам само българи ,които се срамуват от балгарското си потекло.Ако сам не уважаваш себе си ,кои друг ще го стори.Сами излагаме себе си -та как разбра света за "кен ли"???.Не сам била в други даржави освен тук,но и тукашните има от какво да се срамуват,но те казват аз сам "proudly South african".Да не ви обяснавам за високата престъпност тук,къето и дума неможе да става за сравненеие с тази в  БГ.
Казват циганска даржава сме били ,ами то други в Бг не останаха,и как очакваме тази страна да се оправи,като другите избагахме.
И какво очакваме от света -тяхното одобрение какво ли??Нима ни толкова ниско самочувствието,та все чакаме накои да ни потупа по рамото.
Погледнете назад ,вижте историята.
Господ ни е дарил с най-красивата зема(поне за мен е така),коато зема толкова векове други ,къде ,по -големи даржави са с опитвали да си откраднат от нея,къде успешно ,къде не.
Българите са  сред-най-умните и интелигентни нации,но един порок страшен имаме-Един за всеки и всеки сам за себе си.
 И накрая само ще добавя,Българи ,нау4ете се да се овичате и да се уважавате .Научете се да се приемате такива ,каквито сте.
Все още няма сьваршенни,нали затовае пътя Simple Smile

# 32
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967

Вчера гледах по евро новините откриването на Олимпиадата.Направи ми впечатление,че на всички страни присъстваха я кралете или принцовете,я президентите и ги поздравяваха като минаваха спортистите.Като излязоха нашите мен ми стана едно драго на душата,ама не дадоха някой политик или министър да им ръкомаха,минаха си просто така с бг.флага,малко като сираци,безродни при това.Това е обидно и грозно-какво да говорим за останалото.

Засмях се, защото пък ние се възмущавахме, че Холандия и с принц, принцеса и министър председател беше представена....все от нашите данъци. Но можеха все пак да изпратят някой за подкрепа, вярно е...
Иначе за имидж: малко знаят холандците. Тези, които са ходили и са интелигентни, имат хубави спомени. Другите използват евтиното море (пакет, но на самото море им разказват играта откъм цени и как да им измъкнат още повече). Все ме питат за Букурещ или дали ядем гулаш. Не обвинявам хората: няма никаква реклама и положителна информация в медиите, която да им направи впечатление и да ги заинтригува, за да се разтърсят и повече да научат....

А, да. имаме си и към 50 БГ проститутки в областният град (80 000 човека). Confused

# 33
  • Мнения: 20
Първия въпрос на местните когато заговоря на ,,перфектния ми френски,,е: рускиня ли сте?и аз казвам гордо българка съм.На което те ми казват-Ааа зна4и говорите турски?!Ужас-не смея да питам какво им е известно за България,но явно не е нещо с което да продължа да се гордея.Но аз не губя ентосиазма си разбира се-веднага се спускам в подробни обяснения къде е разположена Българя,колко е красива  природата ни и българите разбира се Laughing,за кирилицата,за българските ни спортисти и още куп неща за които се сетя.Така става -4рез просвещение.















Последна редакция: нд, 07 сеп 2008, 02:44 от M.Pokora

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Всичките ми познати американци, които са били в БГ по работа и са живели тук, искат отново да се върнат. Учат български, купуват исторически книги, обичат българска кухня и подправки.
Имам приятелка американка, която беше направила цялата си къща (в Ямайка) във стар възрожденски стил, с икони, картини, плетени покривки... Редовно и пращам шарена сол и гоблени. За 3 години престой в Бг, беше започнала да говори на децата си предимно на български език, интересува се от нашата история.
Мъжът ми иска да живеем тук, а не в САЩ. Обича почти всичко българско, изключва само дупките по улиците и ужасните шофьори.
Други, които никога не са били тук, ми задават глупави въпроси (от сорта дали все още се обличаме в нац.носии)
Докато живяхме в Узбекистан, винаго когато кажех, че съм от България, отговаряха "Ааа, една от бившите Съветски републики..."

# 35
  • Мнения: 52
На ракията притварят очи, но искат да си доливат.
и тук за ракията викат силна огнена вода па накрая ти я изпиват  Laughing

# 36
  • Мнения: 352
Миналата година едни приятели се върнаха от почивка в България и на следващия ден ни дойдоха на гости. Един от първите им въпроси беше: Какъв е този нов български идол - нещо изрусено и с брадичка, гримирано, с пола, над която висят сланини....?  Sick Стана ми толкова, ама толкова неприятно ви казвам....  Confused 

Иначе словаците познават България доста добре, това е една от най-популярните дестинации за тях (и заради по-ниските цени, разбира се), добре се чувстват там. Естествено, става въпрос най-вече за туристическия имидж на родината ни. Хората в сферата на изкуството и литературата особено имат доста добро мнение за България, което се дължи на добрите им отношения в миналото. Тук има няколко много уважавани български лекари, за които се носят легенди. По-простите хора свързват България предимно с градинарството и зеленчукопроизводството, тъй като през 40-те години много българи са се изселили в Словакия и са донесли този занаят тук - и досега на пазарите си има част, където продават само българи. И един интересен факт - всички тези уважавани лекари са синове на градинарите от 40-те. Simple Smile Преди две години излезе много интересна книга за отношенията между Словакия и България.

# 37
  • Мнения: 2 786
Общо взето хората не правят разлика между България, Румъния, Албания или Русия ( СССР).
За тях сме петно на картата, от което пристигат цигани и  крадци. Спрягат ни и в търговията с наркотици, жени. Евтина работна ръка. Не съм чула добра дума за България от вечерните новини. Има и понятие " българско мнозинство", т.е пълно мнозинство. По институции и гишета все още ме питат дали България е в ЕС.

Най-приятното ми преживяване във връзка с 'имиджа' беше разговорът ми с болонски галерист, който знаеше нещо повече - че сме древна страна, че граничим с Гърция и имаме 'културно наследство'.  Разменихме няколко приятни изречения извън малоумните въпроси, на които вече не отговарям , а избухвам в смях, целящ да се засрамят. Без ефект.


Споделям мнението ти.
Аз чувам много повече негативни отзиви за България, отколкото позитивни.
Хората покрай мен, с които съм говорила на тема България, знаят само за комунизма, циганите, престъпността, корупцията, че вече не е толкова хубаво по българското Черноморие (даже било опасно), че икономиката е в криза и че сме член на ЕС.
Горе-долу с това се изчерпват познанията им.
Малцина са чували за турското робство, за столицата, че българския език е като руския и че не пишем на латиница.
Някои имат спомени от почивки или пътувания в България преди много години, но никой не е навит да отиде на почивка сега.
Дори в събота бях на едно събиране с над 50 човека и си говорих с един господин, който каза, че това лято България не е била много популярна дестинация за лятна почивка заради голямата престъпност по морето ни.
А, да, трима бяха чували по новините за Бербатов  Laughing

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Тук хората са с много добри впечатления от България особено за черноморието.Постоянно са на почивки в нашата родина...излиза им на добра цена Peace

# 39
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Сега се сетих - като спомена, че България е близо до Турция са ме питали дали сме мюсюлмани и забулваме ли се. А като кажа, че сме до Сърбия и веднага питат и ние ли воюваме в страната си. И да често мислят, че говорим руски.

# 40
  • Мнения: 580
В Австрия повечето хора вече знаят, че столицата на България не е Букурещ (както мислеха в близкото минало). Наши приятели споменаха, че Албания, България и Румъния за тях е едно и също, нищо че са различни държави - те не виждат разлика. Майка ми още си пази една изрезка на един наистина реномиран вестник с гръмкото заглавие "БЪЛГАРИЯ Е НАВОДНЕНА!" отдолу с малки букви пише "В резултат на дълготрайните валежи улиците в Букурещ са под вода"
Австрийци на възраста на родителите ми, са ми разказвали с голямо умиление за българското черноморие и колко е било хубаво там навремето (става въпрос за ранните 70´)
Никога не знаят каква религия изповядваме и като им кажа, че сме християни ме гледат с недоверие.
Лиска е абсолютно права за бозата и ракията - второто им се струва като някакъв вид "балканска огнена вода" и са предпазливи в близането (за пиене не може да става и дума)
И понеже скоро ще има избори, вчера "Зелените" критикуваха по телевизията една дясна партия, че канят Волен Сидеров на гости и му правят метани. Днес всички магазинерки ме гледаха с голямо уважение  Sick

# 41
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Аз си живея в България и тези, които са дошли на море, казват, че им харесва и ще се върнат. Но следния екземпляр едва ли ще си спомня с добро за България.Пресен случай от миналата седмица:
Сестра ми работи в един хотел в Сл. бряг и една нощ  гостенка на хотела се обажда на рецепцията и  казва: "Мъжът ми умря!' Shocked Shocked Shocked Администраторката и тя  Shocked в паника, праща лекар в стаята.Оказва се, че мъртвеца не е съвсем умрял, само повечко се  напил и изпаднал в безсъзнание.Като го свестили, се оказало че и кракът му е счупен.Като черешка на тортата - след 3ч им е полета за обратно (забравих от коя страна бяха).Водят го те в болницата, обаче - познайте! -  в болницата на най-големия ни курорт няма гипс. Времето напреднало, нашия герой категорично отказал да го водят в Несебър или където и да е да го гипсират. Лекаря излязал за малко от кабинета и след малко се връща с две теракотени плочки  #Crazy #Crazy #Crazy
Увързали му ги около крака и го пратили поживо поздраво на самолета.
Е тоз човек какво ще разправя за България като се прибере Confused

# 42
  • Мнения: 5 710
Ами да разправя каквото си иска. Несебър е на един хвърлей място от Сл. бряг, можел е да се 'навие'.
А 'гипс' не се слага така лесно. Не е като да пльоснеш с мистрията малко гипс.  И не знам да има 'болница' в Сл.бряг.
Лекарят е обездвижил крака, както е могъл, какво друго да направи.

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 00:16 от Mrs.Edna

# 43
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Той просто не знае какъв късмет е извадил, че са нямали да му сложат гипс! С гипс, 48 часа след поставянето нямаш право да летиш. А както у нас го слагат без подложка, тукашните лекари се виждат в чудо, как да го свалят  Crazy Имала съм подобно изживяване  Rolling Eyes Единственият коментар, който чух тогава, като разбраха къде е слаган гипса, беше, следващия път по-внимателно да избирам местата за почивка.

# 44
  • Мнения: 2 257
С гипс, 48 часа след поставянето нямаш право да летиш.

Стана ми любопитно защо?

Общи условия

Активация на акаунт