Хвърляне на пъпчето

  • 5 527
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Точен ритуал не знам да има. Но на мен майка ми ми каза някакви думички, които да изрека като хвърлям пъпчето. Сега не си ги спомням точно, но беше някакво пожелание в рима.  Laughing

# 31
  • Мнения: 93
Не мисля че има ритуал за това!
Аз мисля да го сложа в учебник примерно анатомия! И как точно да се прицеля и да го хвърля?!


 "хвърляне" не е в прекия смисъл на думата-просто така се казва.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 381
Саксофон, кефиш ме с темите, които пускаш.  Grinning
Нашият тате вече хвърли пъпчето още преди бебо да направи месец. Избрахме интересно място, но като се замисля чистачите сигурно са го замели и изхвърлили в някой контейнер.  Thinking

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 14:55 от Kia

# 33
  • Мнения: 2 807
Не съм чула за ритуал.
Но не съм се и интересувала - и на тричките са у дома, не мисля да ги хвърлям.

# 34
  • Мнения: 96
И аз не знам за ритуал...  newsm78, но нашето в няква банка май го е оставила бабата.

# 35
  • Мнения: 4 753
не съм чула за ритуал, но и не мисля да го хвърлям, където и да било...  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 262
Не знам за ритуал, ние го хвърлихме на летището, дано малчо попътува и за нас

# 37
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Някой знае ли какъв точно е ритуалът за хвърляне на пъпчето? Кога се хвърля т.е. на каква възраст на детето? И как точно става самото хвърляне - просто мяташ и толкова или...?

Темата не е за това КЪДЕ е хвърлено пъпчето! 
Naughty

Ти решаваш какво да го правиш! Може сама да си измислиш ритуал!
На Божо все го взимаме да го хвърлим къдетосме решили и все не го хвърляме, щото забравяме... Та така, явно по пътищата му е съдбата!  Mr. Green

# 38
  • BG
  • Мнения: 1 900
И аз не съм чувала точно за такъв ритуал.Нашето е вкъщи  сложено в една книга по хирургия,таткото нали е стоматолог и така реши че трябва да е там.

# 39
  • Мнения: 175
Аз съм чувала за хвърляне на покрива на училище,за да стане "учено" Mr. Green
Но нали сте чували поговорката "Роди ме ,мамо,с късмет,пък ме хвърли на смет".
За възрастта,докато е още малко.Защо? Идея нямам.

# 40
  • Мнения: 2 374
Ритуал доколкото аз знам няма.Пъпчето на дъщеря ми си е вкъщи все още.

# 41
  • София
  • Мнения: 112
Ритуал доколкото аз знам няма.Пъпчето на дъщеря ми си е вкъщи все още.

И нашето пъпче си е в къщи. Каквато съм вещоманка много трудно ще се разделя с него. Heart Eyes

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 23:32 от doika

# 42
  • Мнения: 259
Не съм чувала за ритуал. Просто избираш място и го хвърляш или си го запазваш. А нашето пъпче е паднало в болницата.

# 43
  • Мнения: 76
Аз съвсем бях забравила за пъпчето - добре че ме подсетихте. Laughing Ние с таткото не можахме да се споразумеем къде да го хвърлим, така че....... още е при нас. Дали вече не късно да го хвърляме някъде? Детенце е почти на годинка.

# 44
  • Мнения: 1 243
Не съм чувала за такива ритуали,на дъщеря ми пъпчео не съм го хвърляла не мисля и да го хвърлям някъде.

Общи условия

Активация на акаунт