Всяка Юнска мама е щастливка - бебчо й дарява усмивка след усмивка!

  • 11 075
  • 301
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 132
Айде, почвам и аз сега с една ръка подред по въпросите  Mr. Green
За Хъджис-а пак да кажа - отворих един пакет, изпратени ни от свекърва ми от Швеция чак и се изненадах - нищо общо с "българските". Страшно удобни, тънички и пластични, с широко ластиче за кръстчето, абе страхотни направо! Външно са по-шарени целите, ще погледна после къде са произведени, ако има такива в бг ще е супер.
Кърпичките при нас вървят по много, защото с тях бърша всичко - потекла кърма при ядене, поъвтрнато, плюнчици и т.н. Дупето мия всеки път, освен през нощта, но често довършвам някои пропуснати местенца с  кърпички или пък започвам с тях, така че обикновенпакет заминава за околко 3 дни  Embarassed
За М и предпазването - лекарят ми каза, че не може да се предположи кога ще се появи пак цикъл, но в момента "не ставам" за никакви средства освен презервативи, затова ми стана интересно за мини противозачатъчните, за които спомена Бюти, явно тък не са популярни  newsm78...
Гали, и нашият тати още преди бебка да се роди се шегуваше, че на никой не я дава или поне не преди да порасне и да стане на някъде към 40  Joy, също така, като сме гледали какви ги вършат абитуриентите, каза че щял да ходи с нея на бала и по купони (след 40) да я пази и т.н.  Joy Значи дупе да им е яко на кандидат зетовете  Mr. Green




# 226
  • Мнения: 24
Бюти, за М след раждането - на мен док ми каза че като кърмя ,да о4аквам М 4ак след 5-6 месеца и същевременно мн да внимавам,защото да не стане доакто 4акам да ми дойде да запо4не да ме подритва нещо,защото ще емн късно........
Panterkata, и аз точно за това си лислех - да не се изненадам по някое време  Mr. Green
Но понеже от преди ми се въртеше идея за две бебета едно след друго, може да се "пуснем по течението", пък да видим дали ни е писано  Mr. Green
...макар че още не съм сигурна дали ми стиска  Joy

офиоли ,теб ако те изненада ,няма да е зле,ама аз имам ве4е две и нали се сещаш  Crazy  Crazy  Crazy

# 227
  • Мнения: 176
Бреее, нас ни нямаше известно време и викам как ще сваря да изчета едно 3-4 теми, ама гледам вие сте още на същата. Явно не само ние сме заетички  Whistling

Ходихме у Бостънско, таткото по работа, а ние за компания - еми хубаво си е на хотел, да ти чистят, да хапваш по ресторанти... и само за едното бебе да се грижиш. Нямаше ни 10 дни и като се прибрахме и сложихме малкия в легълцето му... ми той видимо порастнал  Shocked. На мама лакомчето  Heart Eyes

Изпълнихме и мисията "Пъп" - заровен е до едно дърво пред библиотеката на Харвард. А да видим. Само да не вземе да ми прави докторат по философия или поезия, че... да не го оставя сам да си плаща сметките  Mr. Green

По темите: ние сме на Памперс Swaddlers (Ню Бейби) и сме доволни. Пробвахме и Хъгис, и те не са лоши, ама Памперс ги продават в по-големи разфасовки и чисто от таз гледна точка купуваме тях - кутиите по 200 памперса, та поне да има за няколко седмици  Crazy. И на нас от време на време ни пропускат... имахме един инцидент - на таткото му се наложи да търчи в един Гап да си купува нови дрехи, прикривайки се с едно списание  Joy. Ама беше оакаааан... чак по слиповете имаше, паднах да се хиля.  Mr. Green А по малкия герой - нищо! Как беше успял да свърши работата извън памперса, не знам... Но минахме на по-голям размер (1) и сега сме супер.

И аз знам че на кърмачките лелката идва след 5-6 месеца, че при някои даже след спиране на кърмене. Кефче. Ама трябва да внимаваме, де, че на Пантерката много хубаво са и обяснили положението.

Гледах малко снимки - супер сладури са всички, пу-пу. Ще гледам да кача и аз някой друг фотос като имам време... Сега отивам да лягам, че от 9 спим, в 12-1 най-късно ще се включи гладната аларма. Та по тоз повод да питам, мамите дето кърмят - колко най-дълго ви спят бебоците? При нас засега рекорда е 4 часа, но най-често се будим на 3... Има ли други като нас? Гледам някои казвате за паузи по 6-7 часа, ама това направо ми се струва рай! Кога ли ще започнем да ги правим и ние така, ако изобщо...  Tired

Ух, май написах най-дългия си пост от много време насам... Хайде, лека нощ от мен!  Hug

# 228
  • Мнения: 5 713
Та по тоз повод да питам, мамите дето кърмят - колко най-дълго ви спят бебоците? При нас засега рекорда е 4 часа, но най-често се будим на 3... Има ли други като нас?
Има. Simple Smile На Ясен най- дългата пауза е 5 часа, независимо дали е било ден или нощ. От няколко дни заспива в 21.30 и се буди в 2.30. После настава купон.

Гледам за бройката на децата си говорите. Ние по принцип искаме 4, но засега е само искане. Близките 2 години не ми се мисли за друго: първо и дума не може да става на този етап; второ от гл.т. здравето ми и трето една разлика от 3-4 години е добра.

# 229
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Чакай и аз да си кажа. Аз искам още едно дете/момиченце Praynig/, но с по-голяма разлика, 10-тина години, примерно. То сега и да искам няма кьде да сложа още едно дете, няма да ни стига вьздух... Mr. Green Силно се надявам докато стана на 40/една добра вьзраст да си имаш бебе/, да имаме отделно жилище и тогава ще мисля сериозно по вьпроса.

# 230
  • Miami
  • Мнения: 413
Привет мами  Grinning

Моето момче за втора вечер вече си спинка от 12 до 6  Grinning После яде и пак заспа, събуди се в 8:30 нахраних го и сега спинка  Laughing Ейй, голям кеф така(поне имам време да пия едно кафенце, да закуся и още туй-онуй да свърша).

Аз винаги съм искала да имам много деца(сигурно защото аз съм едно дете), но както писах вече ще поизчакаме малко. И аз мнооооого искам момиченце  Simple Smile

Хайде чао за сега от мен, отивам да шетам малко, че после ще излизаме на разходка  Simple Smile

# 231
Ама на вас нещо май ви е станало широко около врата,че заговорихте за второ на втория месец на първото. Аз тъкмо започнах да различавам ден ли е нощ ли е, пък камоли за второ.Ние така или иначе не искаме друго, ама като ви слушам се плаша, че ще забравя лудницата около едно бебе и след годинки гледаш ме пак в отчетни  Crazy

# 232
  • Мнения: 12
   Добро утро!
   Моята Елена снощи би всички рекорди по спане и неядене  Laughing . Вечерта яде в 18,30 и в 20,00 заспа и аз приготвих млякото и чакам в 21,30 да яде, но тя се събуди чак в 3 часа през нощта 7 часа сън и близо 9 часа без да яде.  #Crazy
   Децата смятаме, че 2 са ни достатъчно и нямаме никакви намерения за повече. Мислим да си обърнем малко и на нас внимание, че то иначе виж одъртели сме преди да разберем.  Thinking
  Иначе и аз смятам, че разлика от поне 4 годинки трябва да има. На моите деца е 6 год. и не ми е никак трудно, защото и каката с удоволствие помага.
  

# 233
  • Мнения: 256
Бюти, тук сме... и аз не знам до кога. Най-вероятно до края на август, така че първо идвайте до Варна! То при нас зависи от работата на мъжа ми, още не се знае кога ще си вземе 3 дни отпуска  #Cussing out и да ни прибере обратно вкъщи. 3 дни, бясна съм просто, но това е друга тема, а и не и тук мястото. Аз не знам кога пак ще намеря някакво време, да отида на преглед, но ще питам за тези хапченца. Дано да ги има и в БГ, иначе може да си отвориш фирма и да си ги купуваме от теб.  Joy Таткото нещо е заговорил за втроро дете вече и много ме дразни. Трябваше да е в залата докато раждам, да видим щеше ли да иска сега. С риск да ме заклеймите и отхвърлите от тук, Sunglasses  ще кажа, че второ дете не искам вече (а толкова много исках докато бях бременна, дори тайно се надявах на близнаци в началото) . Това ми Сънце ми е пре-пре достатъчно. Обичам го толкова много и така не искам да се отделям от него, че в момента нито за татко му мога да мисля, нито за каквото и да е друго.

Е, ние две вечери с мъка направихме 7 часова пауза между храненията, но от вчера пак сме на 3-4 часа хранене. Ми така е, като е на all-inclusive. Имам чувството, че се наспивам повече като яде през 3 часа, отколкото ако е през 7. Все пак не ставам да цедя и да пъхам залъгалки в устата му. Така че, приключвам безславно с опита да го накарам да не яде през нощта.

Май това е от нас за момента... После пак!

# 234
  • Мнения: 13
Здравейте мамчета и бебчета Simple Smile Искам да ви почерпя за втората ни навършена месечинка  party023

Аз се сетих още нещо дето исках да кажа. Някой беше се оплакал че петите и са напукани. Ако имаш от тези кремове за гърди ( не за стрии, а онези за възстановяване), мажи с тях. Те са супер омазняващи и подхранващи. Извинявам се че не се обръщам по име ама нямам време да търся кой питаше

Оф нещо исках и да попитам, ама какво ли беше...? newsm78

# 235
  • Мнения: 233
samimami, и аз искам да направя пауза от повечко годинки, но да видим Wink Че вече нали не съм първа младост...  Crazy
Инче, бъди сигурна, мила, че и второто детенце ще обичаш също толкова много, колкото първото!  Heart Eyes

Между другото, тук повечето семейства имат поне 3-4 деца, едно след друго родени. Направо им се чудя на майките как успяват да се справят с толкова бебета на 1 път  ooooh! Имайки предвид, че тук баби не гледат и не помагат... Аз не бих се справила сама в никакъв случай.

Нашият рекорд за спане беше 7 часа. Напоследък Мишел честичко си поспива цяла нощ, до към 6 сутринта. Аз през бременността не съм спала толкова Simple Smile  Нали и двете сме поспаланки (Слийпинг БютиС)  Mr. Green Но, съм забелязала, а и консултатите тук ми казаха, че за да спи по-дълго през нощта бебето, то самО си иска да хапва вечер повечко, през по-малки интервали. Та, ние се храним през 1 час от късния следобед до вечерта. Верно, имам чувството, че само се кърмим, но после като спим повечко, ми е хубаво Wink

Мами, тези шезлонги били голяма работа бе!  Party Дребната като е кисела - бам в шезлонга, после едно здраво люлеене и заспива почти моментално (е, стига да не е гладна де). 

# 236
  • Мнения: 256
Леле, ама и аз как съм го обяснила, оооо, убедена съм, че ще е така Бюти, ама там е работата, че не ми се иска второ детенце, поне още не.

Pretty_Galina, честита втора месечинка.

Между другото тик едни варненски майчета предупреждават да не се ходи в Морската днес, че изгорял терариума и гадините били плъзнали в морската, събирали ги още, ама все пак, по-надалеч от там стойте.

# 237
  • Мнения: 11
Здравейте и от нас Вики два дни беше доста неспокойна и не успявах да стигна до комп. и сега спи а аз бързах да посвърша някоя работа и да седна да видя за какво си говорите. Вече някой от вас искат още бебета браво на вас. Аз смятам да приключвам с ражданията имам две моми които ми стигат. Според мен е добре разлика от най малко 3ри години на моите е 5.1/2 и ми е добре голямата много ми помага даже ми е съвестно че не играе навън а е все до мен  Embarassed но тя така иска. Сега е на море и си нямам компания Cry. Засега е това от нас тичам да посвърша още нещо докато Вики спи Laughing

# 238
  • Мнения: 616
 Stop здрасти от нас

Моят хубостник съм го зарязала на леглото по очи да се забавлява сам.
не мога все да го нося.
вече тактиката е - щом не реве, дори и да мрънка си е оставен на "самоиздръжка"  Joy
Сега се пъне по леглото, сумти, скимти, забил си е главата в стената, и се мъчи да я пробие  Joy Ама на мен са ми свободни ръцетееее  Crazy

Вече почти приключих събирането на кърма за деня, в който ще отсъствам, обаче май плановете се променят, и ще се върнем първо в Казанлък, и оттам ще заминавам... т.е. замръзената вече кърма ако се размрази по пътя... жив зян  Tired Пффф незнам. Ще купувам хладилна чанта, пък дано устиска. Ще се изям ако трябва да я хвърля. Нали след размръзяване веднага трябва да се консумира... Някой ако има идеи да казва!

Трънче, много хубаво, че тако го водите детето!

Айде, вече е гладен! До скиф Simple Smile

# 239
  • Мнения: 657
Гале, честита ви втора месечинка!  Hug
Аз искам децата ми да са с малка разлика и поне 3. Mr. Green Друг е въпросът, че мъжа като запален по футбола иска 12 - за отбор. Joy В крайна сметка каза, че можем да се споразумеем и за отбор по баскетбол. hahaha Той има трима братя и една сестра, но при тях е нормално и жената-майка не работи, а се грижи за децата, а пък за домакинската работа си наемат друга жена, която да я върши. Peace
Йоана от вчера е на Инфакол и досега не е плакала от нищо друго, освен глад. Heart Eyes Дано все така да продължи и да се е спасила милата от пустите колики. Flutter От две вечери като ми заспи в 8-9 задължително я будя към 11:30-12 да яде и после спинка поне до 5. Peace Надявам се полека лека да удължи съня и да откараме поне до 7. Grinning
Офиоли, има едни такива за съхранение точно на бебешки шишета и подобни - дълги и тесни, мисля че са направени от някакъв стиропор, ама не съм ползвала и незнам каква работа ще свършат. Thinking Освен да сипеш лед вътре.. А пък от опит мога да кажа, че дълбоко замразена кърма не се размразява лесно.. Аз топя шишето в топла вода, за да се разтопи. Та, мисълта ми е, че ако предварително я замразиш хубаво, може и да издържи по пътя и после веднага пак в камерата.. Нещо такова.. newsm78 (всъщност нямам представа колко часа ви е пътя, де)
Отивам да почина докато малката ми пуканка спинка  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт