Всяка Юнска мама е щастливка - бебчо й дарява усмивка след усмивка!

  • 11 077
  • 301
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 657
Божеее, какво беше това будуване дето го направи нашата хубостница - от 5 следобед до 10 вечерта!  ooooh! То може да не е толкова странно де, ама на нея й беше първото такова, само се чудех как да я приспя и искаше да суче през час.. Ей сега заспа и днес ще пропуснем банята... Tired
Отивам да гледам филм (пак) Mr. Green
Ето и ново заглавие, измислено с голям зор, музата ми днеска никаква я няма........

Юнския бебок обича да го гушка мама, за него радост по-голяма няма!

 bye Чао!

# 286
  • Мнения: 3 743
Мойта щерка днес луда ме направи. Като излязохме на разходка ревна и откарахме на ръчички чак до Морската - има няма 2 км Tired. Тъкмо заспи, сложа я в количката, събуди се и пак се разревава и така...
Понеже никой от познатите ми с бебетата на нашата възраст няма такива изпълнения и аз направо бях почнала да се отчайвам. В Морската обаче имаше една мама с кротко момиченце на 11 месеца и каза, че все едно вижда нейното чедо на младини. Дъщеря й с все сила се мъчила да ги откажат да имат второ  Joy. Тъй че има надежда Praynig.

# 287
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
И моя малък мъж днес ме направи крива  Crazy! Не ще да спи, да си играе, да си гледа играчките, абе само на ръце иска и да разглежда из къщи  Crazy! Ядохме поне 10 пъти по 70-80 гр. и заспи за 15-20 минути. После пак  реееееееев и не иска да яде. След час и половина - два пак сме гладни. Ужас  Crazy! Дали е някакъв етап в растежа им  newsm78! И много се потим. Главичката ни е вечно потна. Започвам да се чудя дали не е симптом на нещо гадно! Дано не е  Praynig! Той и баща му много се поти и се надявам да е само по наследство  Praynig!

Отивам да мия шишета и да си лягам, че ей сега ще стане 3 часа и сме изгрели  Wink!

Забравих да ви питам вашите малчовци забравят ли неща, които са научили по-рано? Например моя забрави да се обръща от гръб по корем  Shocked! Обръщаше се три седмици, но от няколко дена не иска. Дали е нормално  newsm78?

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 00:10 от dari75

# 288
  • Мнения: 15
Здравейте и от нас!
Ние тези дни сме в Драгалевци,че моя помага на мама и тати,че правят ремонт на къщата.Ние с Борислава си прекарваме чудно на чист въздух.А сигурно съм качила и някой друг килограм покрай манджите на мама... ooooh!
Някоя от вас беше писала за косъмчетата по ушите.И ние ги имаме и доста ме дразнят.И все още сме яко плешиви,но косата ни стана по светла и сега се мярка някакъв рижав отенък...ДОста странно,но ще видим какъв ще е крайния резълтат Wink

Кенгуро на нас ни подариха,но не смея да я нося още в него Thinking

При мен М още никакво го няма.Аз си кърмя и не го очаквам скоро,ама не се знае де.Така ми е много добре и хич не ми се иска да ми идва,че съм тежък случай... ooooh!

А Борислава все още не гука,а нямам търпение вече! Heart Eyes

# 289
  • Мнения: 176
Мойта щерка днес луда ме направи. Като излязохме на разходка ревна и откарахме на ръчички чак до Морската - има няма 2 км Tired. Тъкмо заспи, сложа я в количката, събуди се и пак се разревава и така...

Ооо, абсолютно същата история вчера, но се прибирахме от парка - като се почна един рев, спира само като го взема на ръце. Ама нали няма как хем да го нося хем да бутам количката, реших - оставям го да реве. Ми то или трябваше да реве половин час до вкъщи, или да се прибираме 3 часа... И нашия рева, рева 15 минути, па взе че заспа  Shocked. И така откара до вкъщи, че и като се прибрахме още малко си поспа (преди да ревне пак). Изобщо, вчера много крив ден, пък днес - 6 часа сме обикаляли парка с паузи за хапване, нашия първи кротушко - кокори се малко, после поспи, после пак се пококори - абе, друго дете, не вчерашното  Crazy Явно са на фази малчовците - и аз вярвам че ще го израстнат.

Въпросче: кога според вас бебоните се научават да пръцкат без да се пънат и гърчат? Моя вчера се мъчи поне час, милия, докато се изпръцка и напълни памперса порядъчно. Ама червен беше, ще каже човек че лозето е прекопал...

Миша, и ние още не гукаме - само от време на време някакви звуци, но случайни. Но за сметка на това, ако се забавя нещо с храненето при първи повик, много им се кара на цицките - хем суче, хем ръмжи, много е смешен  Mr. Green.

А, и нещо все ме гложди да питам - защо цензурираме думите Ц*ца и М? Ми цица бре, нормална дума - не мисля че за това биха се намесили модератори?   Laughing

Хайде, да ходя да лягам че не сме късметлии като вас - спим не повече от 3 часа наведнъж и ако не положа морна снага скоро, ще стане пак време за папане Tired

# 290
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Момичета, аз пак се ровя в сайтовете за информация, относно ваксините. Попаднах на имунизационния календар на РБ.
Ето го
http://www.riokoz-vt.com/imkalendar.htm
там ясно си пише, че на 2 месеца има два вида ваксини - едната се слага подкожно, а другата се капе в устичката...
Сега отново съм в чуденка, коя от ваксините може да се подмени със закупена от нас - тази, която се слага в устата или онази, подкожната... newsm78
Много тъпи въпроси задавам, но това ме вълнува. Днес ще водим Калина на консултация, но няма да дам сега да я ваксинират. Още не съм готова. Просто незнам коя ваксина да й сложат... Ох, с тези ваксини, колко по-лесно щеше да е ако бяха по избор на родителя, а не задължителни...
А през нощта бях просто уникална - Калина спи, а аз като ококорих ей-такива очи Shocked и немога да заспя. Ужас! Пуснах си телевизия и чак тогава някога съм заспала. Иначе нашата принцеса яде към 8.30 вечерта, а през нощта около 3.30... после веднага си заспива отново... Grinning

И Калина вчера беше невъзможна - почти не е спала, а аз си мислех, че ще си почивам цял ден и че ще се отдам на любими мои си занимания. Да, ама не! През 15-тина минути надаваше вой, ококорваше очи и искаше компания.

# 291
  • Мнения: 657
Въпросче: кога според вас бебоните се научават да пръцкат без да се пънат и гърчат? Моя вчера се мъчи поне час, милия, докато се изпръцка и напълни памперса порядъчно. Ама червен беше, ще каже човек че лозето е прекопал...

А, и нещо все ме гложди да питам - защо цензурираме думите Ц*ца и М? Ми цица бре, нормална дума - не мисля че за това биха се намесили модератори?   Laughing

Ха, така! Точно двата въпроса, които и аз се канех да задам днеска. Naughty
По първия, и аз много искам да знам кога, че хич не ми харесва буденето с напъни, особено през нощта. Crossing Arms Ми то продължава половин час, и то отнет от моето време за спане, което автоматично се намаля на два часа и половина, вместо три. (приблизително) #Cussing out От друга страна ако има напъни докато суче зърното ми го прави на пистил - дъвче, хапе, опъва и други такива приятни неща. Crazy Абе изобщо неприятно нещо е напъването и за бебоците, и за мамите. Rolling Eyes Може би тези, които са минали вече по този път ще кажат, ако помнят де.. Wink
А за втория въпрос и аз доста се учудих на М-то. newsm78 Какво му е нецензурното на мензиса? Пък и винаги можем да кажем цикъл вместо мензис. Wink Както и да е, всеки си решава за себе си. Peace Пък цица, дупе, дуда, ако - никога не съм ги цензурирала аз. Има къде къде по-мръсни думи за горепосочените. Party

Днес понеже се събудихме рано рано, ей сега отпрашваме на сутринна разходка. Grinning

# 292
  • Мнения: 3 743
Мира от В.Търново още не са си актуализирали сайта явно Rolling Eyes: http://pramed.com/imuniz_kalendar.htm
Ако си купите Пентаксим, той ще замени и двете ваксини Peace

# 293
  • Мнения: 4
Здравейте и от нас със Симонка Heart Eyes Да се похваля- вчера навършихме два месеца Simple SmileХодихме на консултация и ни теглиха и мериха-резултата 5000гр и 58 см.Биха и и ваксината по ЗК в крачето и в ръчичката. Снощи ми вдигна темп.38 градуса и дадох панадол. А тази нощ - 37.2 градуса и сега и я премерих- пак същата. Дано да не вдига повече да е само това. Иначе е спокойничка не мрънка, а все се унася да спи Thinking та имам време да попиша. Гледам си говорите за памперси и кърпи.Аз ползвам на Еви бейби памперси и съм много доволна.До сега нямам пропуснал памперс. Кърпичките ми са на памперс и от тях съм доволна smile3521. Аз да ви кажа като стана детето на 40 дена и още същия ден ми дойде М и то с продължителност 10 дни и бая обилно си беше. За второ дете и аз съм навита,но поне да минат две години,е иначе ще си вържа синя панделка с още едно мъниче като нея newsm62.Моята принцеса иначе е много подвижна. Кошарата я обикаляме на 360 градуса всяка нощ още от първия месец. Намирам я къде ли не сутрин.На късо,на диагонал,залепена до решетките,върти се от едната страна на другата -абе въобще шило,пътува си всяка нощ и тва е rotfImboЗа зимни дрехи почти няма да купувам,сестра ми ми даде много. Скоро братовчедка ми пратила по леля ми два чувала с дрехи. Тя живее в Италия и малката и беше зимно бебе и леля като си идвала за БГ и пратила армаган за нас newsm44. Та ще се въздържа да купувам. Е  разбира се ще купя и нови дрешки,но по малко,че няма да може да ги износва. Ами това е от мен засега. Ще отивам да я будя да яде и да излизаме на разходка .Хубав ден на всички  newsm51

# 294
  • Мнения: 11
  . Единствено акането  ни притеснява през 2 дни е и мъника става неспокоен и се напъва дори като спи та тогава е малко кисел . В тази връзка искам да питам вашите бебчета как са и някой ако знае как мога да му помогна да каззва , ще съм много благодарна  Hug.

Ние имаме същия проблем и това е от както се е родила . В началото й помагах с термом. на втория ден ако не се е изакала сега докито ни изписа сиропче Лактулоза с него пак ака на два дни и също все се напъва . От извесно време започнах да й свивам крачетата към коремчето след това едното го пускам като на влакче но задържам повече на свити горе и така ака всеки ден.  Grinning успех Искам да попитам какви са тези лохии за които говорите защото на мен от време на време ми потича но само колкото да зацапа Rolling Eyes

# 295
Здравейте и от нас, ние днес имаме празник- правим 2 месеца и по случая да почерпим

Честито още и на:
ВИКТОР на Faith
КАЛОЯН на samimami
ЯНА  на Bleu
БОНЧО на  mimi_leo

Благодарско на всички които ме насочиха за музикалната играчка  Hug
На мен цикъла ми дойде 4-5 дни от както ми спря кърмата и първо ми зацапваше 2 дни и после си тръгна както нормално за около 4 дни, ноо ной- важното че беше без болка, а преди бях с ужасни болки. Дано поне от тази екстра съм се оттървала  Praynig
Аз тъпо и упорито ще си продължавам да питам по колко време държите бебоците в седнало положение в кенгурото и дали някоя от вас е говорила за това с педиатъра си.
Аиде чао че крещи Ивето   bouquet

# 296
  • Мнения: 4
Аз щях да излизам,но се отказох. ми то вън било адска жега бе #Crazy ще си стоим на хладно в къщи.

# 297
  • Мнения: 33
честито на всички месечинки!

Ралито
, мъникът много сладък  Heart Eyes

Инчока, дано нямаш вече такива дни!

Офиоли, и ние сме така от десетина дни вече всяка вечер - решихме, че след банята девойката си припомня раждането и ревва с пълна сила, като я извадим от банята - после започва да ме удря по циците и рита по корема като се преспиваме, изтърва зърното, пищи - абе, цирк! Но после изведнъж заспива... А аз май се бях похвалила, че моето бебе не реве - е, да през деняа гука и се усмихва много  Party

По принцип и доста поспиваме, но две нощи подред все трябва да се успокояваме на цица и сега съм малко като зомби, ама какво да се прави - да усетя, че си имам бебе у дома!

# 298
  • Мнения: 15
Здравейте!

Честито на всички месечинки и от мен Hug

Ние пак сме на Драгалевци.Извадила съм лаптопа на мама на дворчето,Борислава дреме в шезлонга до мен,бе страшен кеф.Ама най-много ми липсва дворчето долу в апартамента Sad А и терасата ни е малкалМного гадно...
Айде и аз да се похваля...Вчера нахраних Борислава в 20.30 часа,сложих я в количката и отидохме на барче с наши колеги Embarassed и детето си спа сладко чак до 3.30 Shocked Е това не ни се беше случвало,а ние се бяхме прибрали доста по рано де.

Трънче ние си пръцкаме нон стоп.Вчера към 10 пъти се изпръцка в продължение на 1 минутата,а аз умрях от смях Laughing

# 299
  • Мнения: 616
Драстиии Mr. Green

Снощи се будихме на два часа за ядене  Tired Явно зависи от заспиването... заспиваше още преди банята, после яде малко, и се катурна заспал на рамото ми като ударен с чук, та не си дояде, и послееее.... сто пъти яде. Ма няма начин, това  е да си имаш бебе  Heart Eyes

Сега в темата "Моето гардже - най-рошаво"  Joy Ми той все по-често си заспива самичък! Пу да не му е уруки Simple Smile  Понося си го малко след ядене, или там когато се случи, той се поуспокои, леко щом изтърве клепачите аз го оставям веднага на някое легло, и той продължава сам да си заспива. Гледа ме, усеща, че е оставен, но не мрънка. Понамества се малко, помърморва си нещо, и след десетина минути като го видя - вече кърти...

Освен предложението на Мимченце за заглавие, и аз да направя едно! Да има в резерв и за в бъдеще Wink :
Ей го Юнското дете - иска вече на море!

И аз се чудех за циците и мензиса, ма нали всички така ги пишат, че и аз да нре се цепя от колектива  Mr. Green Явно всички на тоя принцип сме ги писали  Joy

А, да. Термокутията за шишета! значи, ледени блокчета вътре за 4 часа се разтопиха на 50%. Значи горе-долу задоволително. Ако се носят топли шишета предполагам няма да има проблем да се съхранят топли дълго време!
На 29-ти август се очертава родова среща на родата на моя мъж  Tired Аз естествено не пърхам от желание да се изтърся там с бебето и да слушам лели и стринки как ахкат и охкат и дават акъл... Стратегията е - Той отива с бебето и две шишета с храна, аз си оставам да си почивам! Най-интересното е, че когато му го казах, той отговори само "ОК"  Shocked
Ма много ми е добро момчето, чак не си вярвам на късмета къде съм го намерила такова  Mr. Green

За кенгурото не мога да кажа, нямам.  Peace

Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт