Развод или бебе

  • 13 718
  • 204
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 236
Лорини, я по-леко с квалификациите...
Много са ми интресни тези категорични мения, които са като последна инстанция. Момичето със сигурност не е пуснало тема за да я обиждме

# 106
  • Мнения: 236
Колеблива, имаш супер престижна професия. Не мога да повярвам, че мъжа ти е успял да ти внуши при това положение такава ниска самооценка. Сама си дай сметка къде се намираш.
И пак ти казвам - децата са прекрасно нещо, но са огромен ангажимент. С две е много по-трудно отколкото с едно. Просто ще си вързана и няма да имаш избор. Тогава ще си биеш главата, но ще е късно.
Между другото споделяла ли си на мъжа си обидата и разочарованието си от него? Това с шамарите е ужас, но и коментара му по време на бременността ти е повече от отвратителен. Интересно ми е какво обяснение дава той за случилото се и наясно ли е изобщо, че след тези инциденти ти се чувстваш абслютно разколебана в него.

# 107
  • Мнения: 668
Абе вие не разбрахте ли,че тази жена знае какво иска.Иска си детенце и няма да се разведе,защото го обича!Няма да я убедите да не го прави!Тя може и да не е силна жена,може и да не е глупава толкова!Просто има жени на които това им е начина на живот,това е!Малко се е депресирала в момента и просто иска с някои да сподели,аз имам такова усещане.Само мога да и пожелая успех и да си пази децата!

# 108
zdravej mila naistina tova ne e lubov i spored men kakvoto i da ti govori toj ne te obicha a iska oshte poveche da te zavarge i da ne mislish dori shtom e udaril vednag shte moge pak a tova s lubovta ne mi govori az pregivyah sashtoto dage byah stignala do sad no toj beshe mil i dobar samo 6 meseca za da mine sroka na medicinskoto i posle pochna manipulaciya da mi promie mozakat i majka mu mi praveshe razni neshta .direktna sam losho e no si preceni samata ti i povyarvaj v sebe si i napravi neshto ako ne za sebe si to za deteto ti bi li go ostavila da givee v taka sreda da gleda kak bashta mu udrya majka mu .Do koga taka .pomisli si ti sama tryabava da reshavash i vzemi naj dobroto za deteto si a ne kakvo misli nasilnikat -toj prosto e galak i slab za tova bie no posle shte si nameri majstora povyarvaj mi i znaj che ne si glupava i neprivlekatelna ne go ostavyaj toj da rakovodi givata ti .

# 109
Ася20, извън темата е,но този на снимката с рибата да не би случайно да се казва Веско?

# 110
  • Мнения: 1 413
Нещо не мога да разбера, как си расла сама, като в първия пост споменаваш сестра?
Не бих те посъветвала да раждаш второ дете, по-важно е според мен да промениш себе си - по-добра работа, по-добри доходи, по-добро самочувствие. Усетиш ли се пълноценна жена няма да позволяваш лошо отношение или забежки и ако съпругът ти иска истинска връзка, стабилна и с уважение към теб тогава може би можеш да мислиш за друго дете.
Много рядко пиша в подобни теми, защото никой не е идеален и животът не е реклама, но тази много категорично ме провокира!

# 111
  • Мнения: 410
Ася20, извън темата е,но този на снимката с рибата да не би случайно да се казва Веско?
не Wink

# 112
  • Мнения: 5 710
Не успях да прочета темата, но ще отговоря какво мисля по първия постинг.
Според мен, Колеблива се страхуваш да предприемеш логичната крачка.
Сто пъти казваш, че си обичана, но за мен обиди и синини не влизат в списъка свидетелства за любов. За теб влизат ли?
Няколко пъти намекваш и за забежки от страна на съпруга ти - къде разбрани, къде само предполагаеми. Това също не се съвместява с моята представа за успешна връзка. За теб така ли е?
Колкото и 'първи' да е във всичко за теб , колкото и възрастна да мислиш, че си - аз те съветвам да направиш логичното сега, а не след 10,20г. Но, познавам и жени, които живеят в подобна на твоята зависимост цял живот - ако имат 'късмет' остават в брака си до старост, ако 'нямат' към 50години се разделят и започват отначало.

# 113
  • Мнения: 18
Помисли добре за второ дете,мисля че не е сега момента не и от този мъж.Дори и да те убеждава "ако доиде такъв момент"че няма да се повтори,няма да те удря,нещата ще се променят,НЕ ВЯРВАЙ!Затова просто се махни от там,човек може да промени живота си стига да иска.Понякога по-лесно,понякога по-трудно се постига това което искаш, но си струва да опиташ.                                               

# 114
  • Мнения: 2 723
Баси дилемата  ooooh!
РАЗВОД
Докато има такива като теб дето да обичат задниците, които ги бият, ще има и мухльовци, които ще си мислят, че всичко им е позволено. Тоя нема да спре да те налага. Пак ще те удари.

Кво бебе бе, кви 5 лева?
Понеже твоят живот е много наред па и този на голямото ти дете, та вземи да вкараш още едно детенц в тая гнусотия Crazy
И когато се освестиш, ще си сама с две деца, а тогава финансовите ти проблеми ще са двойни.

Хващай си хлапето за ръката и се махай, кво си дремала последните 2 години не разбрах ooooh!

Ударил те в седмия месец и с детето в ръце, но бил прекрасен баща... пффффф гади ми се Sick

Тоя тъпанар ли ти е набил комплеските? За да те манипулира по-лесно, дааааа Naughty

Имаш проблем, потърси професионална помощ, не е срамно. Аз съм го правила, помага.

# 115
  • Мнения: 35
Бедна адвокатка, която има сестра, но е била една на мама и татко. Някъде тук загубих нишката. Stop

# 116
  • Мнения: 378
... А тя казва и че той е добър баща. Как да отдели един добър баща от дъщеря си???  ...

Този "добър" баща бие майката, ще го прави и пред децата, ако не, те ще виждат синините, сълзите и ще чуват писъците.
При него не е било еднократно и не вярвам, че може да се поправят такива хора  Confused
PeaceИ аз не изчетох цялата тема ама не можах да разбера само:КАКВО МУ Е УМНОТО НА ТОЗИ МЪЖ?,авторката твърди,че бил умен newsm78

# 117
  • Мнения: 378
Баси дилемата  ooooh!
РАЗВОД
Докато има такива като теб дето да обичат задниците, които ги бият, ще има и мухльовци, които ще си мислят, че всичко им е позволено. Тоя нема да спре да те налага. Пак ще те удари.

Кво бебе бе, кви 5 лева?
Понеже твоят живот е много наред па и този на голямото ти дете, та вземи да вкараш още едно детенц в тая гнусотия Crazy
И когато се освестиш, ще си сама с две деца, а тогава финансовите ти проблеми ще са двойни.

Хващай си хлапето за ръката и се махай, кво си дремала последните 2 години не разбрах ooooh!

Ударил те в седмия месец и с детето в ръце, но бил прекрасен баща... пффффф гади ми се Sick

Тоя тъпанар ли ти е набил комплеските? За да те манипулира по-лесно, дааааа Naughty

Имаш проблем, потърси професионална помощ, не е срамно. Аз съм го правила, помага.
smile3501

# 118
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 hahahaАвторката  много се заплете в лъжи.

# 119
  • Мнения: 280
Teмата определено взе интересен обрат.Достатъчно често хора, с не една душевност в тялото си,пускат теми.

А може би мацката,опитвайки се да скрие самоличността си,се пообърка малко в подробностите.Първият и пост е много различен от останалите обаче.Дали "любимият" не е прочел темата и е взел ексклузивитет над нея?Както и да е.

И аз съм расла в подобно семейство.Имам и брат,и сестра.Няма да забравя страхът в очите им.Момичетата,които признават подобно детство са били достатъчно красноречиви,няма да влизам в подробности.Здравият човек не би трябвало да приема насилието под никаква форма.

За едно обаче не съм съгласна.Тъй както всяко нещо може да се промени,и хората могат.И понякога решението е лесно и на една ръка разстояние.Но не можем да се отдалечим дори и толкова,за да го видим.Ако този съпруг е наистина "разумен",ще разбере,че нещо определено не е наред в този брак.Колеблива,можеш ли да го убедиш да отидете на семейна психотерапия?Имам познати терапевти в София(защо ли реших,че си от там),които са много опитни и мога да ти дам координати на лични.Нещата могат и да се променят,но според мен не без специализирана помощ.И основно за теб.Не се учудвам на професията,която споменаваш.Много често жени,заемащи високи постове в обществената йерархия,са жертви на домашно насилие.

Не е никак лесно да се сложи край на един брак.Голяма част от пишещите тук го знаят.Но не е и задължително.Колкото и да е странно в семействата с насилие наистина има голяма и дълбока любов.И това още повече плаши насилниците,а след това ги прави още по-агресивни.И омагьосаният кръг се завърта.

Та...специализирана психологична помощ.

Общи условия

Активация на акаунт