Цветен лишей

  • 56 388
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 110
Защо все пак не се консултираш с втори дерматолог Thinking
Да, ще трябва да го направя.Но ми изглежда, че по-добре да имаш цветен от колкото розов.До колкото разбрах от розовия те сърби, не е равен, появява се и изчезва, не трябва да се къпеш, за да не се разпространява и т.н.Докато при моя (цветен) нямам нищо от изброените за розовия.Цветния е равен, малко по тъпен, спря да ми се разпространява, не сърби, нито пък се разпространява при къпане тъкмо обратното, лекарката ми каза да се къпя повече, за да ми падне мъртвата кожа и да се лекува със специалното лекарство.Но пък цветния се лекува по-бавно.Така че  newsm78

# 16
  • Мнения: 4 335
Мен розовия лишей не ме сьрбеше и се кьпех нормално,не ми бяха казали и за това нищо NaughtyОф,ве4е се замислям какво сьм имала всьщност,не,4е има зна4ение отдавна ми мина Wink

# 17
  • Мнения: 110
Хммм....Никога няма да стана лекар. Grinning

# 18
  • Мнения: 148
благодаря ти, veronna, но мисля, че същите са ги изписали и на мен...ще чакам newsm78

# 19
Здравейте, и аз преди 4 години имах цветен лишей и за сега слава Богу спи (както се казва). Първо сгрешиха диагнозата ми и както сами се досещате положението ми се влоши и аз разбира се изпаднах в депресия Simple Smile . След това посетих друг лекар постави ми диагнозата и почнах да обтривам петънцата с Йодасепт за да се олющят и после мазах с Батрафен и отделно ходих на процедури и с кварцова лампа - общо взето кошмар без резултат. Тогава кожния ми лекар каза че е не е имала такъв пациент до сега и в края на разговора ме прати за ХИВ и СПИН тест. Няма да забравя дните, през които чаках резултатите- виждах само черно-бяло-кафяво хи-хи-хи (сега ми е смешно,но тогава не ми беше изобщо до смях ). Благодаря на Бога всичко беше наред  и след като видях, че причината да са толкова упорити петната НЕ Е в следствие на имунна недостатъчност, реших да търся друг лекар. ЗА мое щастие намерих не много внимателен и подробен, но явно разбиращ лекар. ВАЖНО е да се знае, че при цветния лишей в засегнатия участък кожата трябва да се излющи. Аз ползвах (извинете ме за неправилното изписване, но не помня добре как се казваха продуктите ... ще потърся имах ги записани някъде ) мисля че беше Анти-мукобета и Антимукооксит , в аптеките знаят .... смесват се и с памуче или тампонче се ВТРИВАТ. Аз първия път само намазвах и нямаше резултат и лекаря ми каза , че трябва да втривам. Също трябва да отбележа, че употребата на глицеринови сапуни действа благоприятно и е препоръчително. СЪЩО повечето кожни проблеми са свързани с друг дисбаланс в организма, най-често черния дроб, жлъчка и т.н. даже чух че има връзка и с артритните заболявания, ЗАТОВА наред с лечението се прави и диета, но в никакъв случай гладуване Simple Smile! Като казвам диета имам предвид лишаване от храни като - шоколад, бял хляб, някои меса ( особено мазните !!!) и всякакви газирани "боклуци" Simple Smile.
Има още какво да кажа по темата,но малко по-късничко...

# 20
Та... да продължа...пих и Цитросепт и още какво ли не Simple Smile .... и сега като се замисля незнам точно кое ми помогна , може би това , че съчетах всичко. Много  фрешове-грейпфрут и нека да наблегна на МЛЯКО С МАГДАНОЗ !!! В началото мислих че няма да мога да ям " такова нещо" , но после се пристрастих Simple Smile към тази свежест.  Да допълня с Цитросепт е добре да се мажат и засегнатите зони и посредством да се приема на капки както е посочено в опъването. И още нещо- препоръчително е да се носят памучни, т.е. "дишащи" материи. И не се бойте от изпотяването просто правете душ и сменяйте дрехите по-често и както казах почти задължително с памучни. АЗ си мислих, че не трябва да тичам, да се движа едва ли не за да не се потя  Grinning но напротив - много движение ако може на чист въздух, ако е възможно разходки в планината  ( между иглолистни дръвчета) Simple Smile на колкото се може по - голяма надморска височина.

# 21
  • Мнения: 148
 newsm78хммм, брейй
и аз започвам да се депресирам, минаха ве4е 20 дни, а по корема съм като напръскана с боя. Ох, да си поплача поне тук , пъ на ръцете ми -някакви ситни пъпки, сърбеж, пък сега и по брадичката и лицето. КАКВО СТАВА ПО ДЯВОЛИТЕ?!

# 22
  • Мнения: 110
Моето лечение няма ефект.Преди няколко дена отидох на лекар отново и жената ми каза, че трябвало за тези 3 месеца лекуване да се оправя, а при мене няма ефект.Затова ме изпрати в Александровска болница на изледвания-биобхия, за да  се разбере дали е цветен лишей или някаква друга рядка болест (започваща с М.... но забравих името).В сряда или вторник отивам на изследвания, ще ви пиша после какви са резултатите.Стискайте палци да е някаква по лека болест.

# 23
 Praynig Стискаме палци и по-скоро се молим на Бог , каквото и да е да е най-безобидното от всички варианти и бъзо да се излекуваш!!!:love: Да допълня, че и при мен лечението не беше само месец - два .

# 24
 А що се отнася до тахито (нещо латиницата не ми работи ) БЯГАЙ на кожен и не чакай, че колкото по-късно се улови един кожен проблем, толкова по-трудно се лекува после!!!  Naughty

# 25
 А и до колкото знам и от личен опит знам , че цветния лишей не засяга лицето, а предимно шията, коремчето, около гърдите и предимно по тялото, затова не се плаши предварително, но задължително посети кожен лекар  Naughty може да е нещо, което лесно да се поддаде - с някое кремче и няколко намазвания и притесненията няма да ги има, както и проблема.

# 26
 Confused  Упс , Тахи , извинявай , не съм прочела другите ти постчета. Съветът ми е тогава да се консултираш и с друг лекар. Няма да навреди - аз смених 2-ма и при 3-тия стана.

# 27
  • Мнения: 110
В сряда сутринта отивам в болницата за биопсия и съм при нов лекар.Като разбера резултатите ще ви кажа.

# 28
  • Мнения: 4 335
Успех и дано вси4ко е наред Praynig

# 29
  • Мнения: 110
Дано.Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт