СПЕШНО - извънматочна с кървене къде да я заведа ....

  • 5 339
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 913
Така, сега е по-ясно. Значи е 9-ти ден закъснение, ЧХГ е 7,500, мерено днес. А на ехограф в петък не се е виждало нищо.
Ако бях аз, бих изчакала още 3-4 дни, бих повторила ЧХГ след 48 часа и тогава бих дала да ми отварят корема. Стойностите на ЧХГ сега наистина са високи и това е хубаво - при извънматочна плодът се развива по-бавно и стойностите са по-ниски от обичайното. По правило над 2,500 вече трябва да се вижда сак, затова се учудвам, че не виждат нищо. Защо не опитате утре да потърсите още мнения? Намерете специалист-ехографист, който да гледа. Не да се звери в монитора (че аман от такива).
Ако все пак матката е празна, постарайте се да е лапароскопия. Още е ранна бременност, няма да има усложнения и тя ще си спести едно много по-трудно възстановяване.
Прегледай първата страница на закованата тема "Извънматочна бременност - тема 2", има доста полезна информация.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 577
А на ехограф в петък не се е виждало нищо.
и днес сутринта в 9 часа в частната клиника тоже. Предадох и всичко написано т.е. да не дава да я режат преди поне още едно мнение и втори ЧХГ тест и да настоява за лапараскопска операция, ако се стигне до операция. Тя е доста борбена и мисля, че ще се справи, но в момента е срината, ако трябва утре и аз ще ходя пак сутринта  Praynig.

# 17
  • Мнения: 45
Аз имах две извънматочни бременности. При седем дена закъснение ми се струва рано да се види плоден сак. Освен това за да са сигурни трябва поне два кръвни теста през 48 часа да се направят. Ако стойностите не се удвояват тогава може да се съмняват за извънматочна. Може и да си написала, но приятелката ти има ли болки? Svetli е написала вече да не бърза. И аз мисля така.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 577
Не. Няма болки. Нито постоянни, нито като я преглеждат. Само слабо кръвотечение с тъмен цвят.
Болки имаше преди 4-5 дни, но не отстрани, ами долу в матката, обаче бяха поносими - оправяше се с 2-3 хапчета но шпа на 24 часа.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 913
Само слабо кръвотечение с тъмен цвят.
Това не е хубаво  Confused. Все пак да не бърза и да настоява за лапаро. Не разбирам на болници в София, дано намерите нужния хирург ако се стигне до там.

# 20
  • Мнения: 45
По резултата на приятелката ти наистина е в 5 г.с. Вече трябва да се вижда плодния сак. При мен и двата пъти имаше много тъмна кръв. Нека все пак да пусне още един кръвен тест.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 577
И аз прочетох, че тъмтата кръв не е на хубаво в темата за извънматочната  Confused Cry Sad , но пък прочетох и за алтернативите на корамтата операция и ще и кажа.
Много благодаря на всички включили се, много ми е мъчно за нея - очите й се пълнят със сълзи като види дете, зная че не е единствената, но ....
п.с. благодаря и на мамата, която ми писа л.с. преди 5 мин. по погрешка го изтрих и затова не мога да й отговоря.  Embarassed

# 22
  • Мнения: 709
Какво става с приятелката ти ?!?Как е ?!?Има ли някакво развитие ... стискам и палци всичко да се оправи !!!

# 23
  • София
  • Мнения: 6 577
днес са я юрнали отново по лекари. нормална бременност няма  Sad. ще я оперират най-вероятно, но не днес. още се изяснява каква ще е операцията, защото до 10 сутринта още не го бяха локализирали къде е зародиша. високия ЧХГ говорел за бърз растеж според тях, което не е особено добре , въпреки малките г.с.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 577
ново двадесет  -  видели са сак и жълто тяло в единия от роговете на матката Shocked Shocked Shocked (това значи ли че има двурога матка, защото тя досега не е знаела такова нещо, никой лекар не й го е казвал). ЧХГ е около 24 000  Grinning оф дано всичко да е наред.
утре пак ще я гледат на ехограф (някакво светило), а може би и д-р Мазнейкова.
стискайте палци, целувам ви  Hug

п.с. днес съм бяла и добра, окрилена от надежда  Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 12:33 от bibi

# 25
  • Мнения: 1 768
Ще стискаме палци и ще се молим това е ясно , а на нея и кажи да не се предава и да мисли само за най- доброто  Praynig Hug

# 26
  • Мнения: 265
 Praynig Praynig Praynig,при такова високо ЧХГ май си е нормална бременност и мисля,че всичко ще бъде на ред Praynig

# 27
  • София
  • Мнения: 6 577
Praynig Praynig Praynig,при такова високо ЧХГ май си е нормална бременност и мисля,че всичко ще бъде на ред Praynig
и аз така мисля, въпреки че вече изкукуригвам - как може 4 души да казват 3 различни неща като тука има тука нема, ама като чета поста на bodlivka май не съм много учудена...  Confused

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 913
Е няма начин да е извънматочна с тези стойности, или аз съм от Марс.
А че 3 души казват 3 различни неща, не е нищо ново. Когато бях бременна с извънматочна ме мотаха 1 (един) месец. Диагнозите идваха в следния ред: киста на яйчника, изобщо не си бременна, спонтанен аборт, рак на яйчника, опааа "нещо" до яйчника има пулс, май имаш кръв в корема, май е извънматочна, я лягай под ножа. Така че хич не се учудвам.
Освен това ти казах, че е много ранна бременност и е нормално доста "специалисти" да не виждат или не гледат където трябва.
В допълнение за "специалистите": жълтото тяло няма как да е в рог на матката - то представлява изменения фоликул, пуснал яйцеклетката, и си стои в яйчника.
В следващите дни ще се изяснят нещата, споко  Peace.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 577
ЕВ допълнение за "специалистите": жълтото тяло няма как да е в рог на матката - то представлява изменения фоликул, пуснал яйцеклетката, и си стои в яйчника.

 сори, тук е моя грешката имах предвид ПЛОДЕН САК не жълто тяло  Embarassed Embarassed Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт