Тема за лъжите

  • 4 007
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
зависи ...
имаше една тема за дребните лъжи преди доста време
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243257.0

# 16
  • Мнения: 2 803
Мразя да ме лъжат и аз ама хич ме няма в лъжите. Зависи за какво са ме излъгали, но си показвам колко съм обидена. Този човек-лъжеца ми пада в очите, особено ако за пари ме лъжи.

# 17
  • Мнения: 2 448
..........
Ммм да призна си .Смотолеви си някакви негови извинения .Не не съм го лъгала .А и по принцип предпочитам да казвам истината вместо да лъжа

Добре де, ако не е нещо супер важно, прости, замълчи и си прави сметката за в бъдеще.
То абсолютно безрезервно доверие не е здравословно да имаш на никой.
След като е лъснала лъжата, покажи, че ти е обидно, кажи си каквото ти е на сърце и това е.

# 18
  • Мнения: 1 335
Лъжата е необходимост. Няма начин да не лъжем и дори го правим за добро - да не нараним нечии чувства, да бъдем любезни, да предпазим любим човек от болезнената истина; а децата си лъжем много чести и на едро и на дребно.

Иначе и аз мразя лъжата, открит човек съм, мисля че надушвам лъжата от далече (но това е само когато лъжеца е смотан лъжец)...

Защо лъжата е полезна ще кажа няколко примера:
"Разбира се че ми е приятно да обядвам с вашите, винаги е много забавно" (грубо и нетактично би било да кажа на любимия човек че ми е супер досадно да обядвам с техните).
"Да, цветята са много красиви" - подари ми ужасен букет, от всички прекрасни букети беше избрал този който грам не ми хареса - е да му кажа ли?
"Ооо ти си най-красивата жена за мен, тая дори не ми направи впечатление" - а "тая" би впечатлила и гей - е не бих повярвала, но е прекрасна лъжа.

# 19
  • Мнения: 958
Като знам, как някога съм лъгала родителите си. Радвам се, че са ми прощавали.
Надявам се дъщеря ми, никога да не ме излъже. Но ако се случи, сигурна съм, ще простя!
Не мога да кажа силна дума, че не прощавам лъжа.

# 20
  • Мнения: 280
Кое всъщнст е лъжа за вас? За мен е лъжа и това когато кажеш едно, а направиш друго. Мъжа ми постоянно ме лъже за някакви дреболии,който ме вбесяват до краен предел,но за него не е станало нищо кой знае какво.  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт