През настъпващите АВГУСТовски дни, мама ще се ощастливи

  • 13 238
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Лондон
  • Мнения: 56
Да се запиша и аз в новата тема...
Браво, Интрига - ако във всичко си толкова отговорна и точна бебето ти и мъжът ти добре ще си живеят!

Честито на новите мами - вече идея нямам на кои честитих и на кои не, така че честито отново на всички!!!

Не си спомням и дали благодарих на Асето, Селена и Мелфин за отговорите за стерилизатора... и на тях  Hug
Аз всичко изхвърлих заедно с кутията и нямам идея какъв модел ми е стерилизатора. Копчето на микровълновата за градусите го прецаках нещо също... и смятам да изварявам по 7 минути Simple Smile - харесва ми числото 7 - надявам се да не стопя нещата като Бобито... Тази седмица ми е малко 'куца' - нали реших всичко да пера и чистя... и прецаквам нещата наред - вчера например погубих 6 възглавнички от естествена коприна - бяха по 15 паунда всяка....  ooooh! добре че мъжа ми не знае колко струваха... нещо много не ме бива в домакинската работа...

Да се похваля - на мен вчера ми дойдоха гости от България и сега и аз си имам 'комплект за изписване'  Laughing Laughing Laughing
Чудя се дали да не почвам с кексовете и чайчетата, че и мен доста ме наболява междукрачието, ама май ме е шубе и ще си чакам... Нашето бебе и то е правено някъде в края на Ноември ама не помня точно кога, кога ми е бил 'първия ден' и не знам кога точно да го очаквам Wink - и за мен беше доста пиянски и купонджийски 'отпускарски' период Laughing Бях споделила с лекарката, че това ме притеснява, но тя каза, че щом е оцеляло бебето значи всичко е ОК - в този период или оцелявали или не... То ако имаше проблем с бебета правена на пиянска глава повечето щяхме да не сме наред. Най-много да се пропие в ранна детска възраст и да му се услажда повечко  Laughing Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 1 139
Здравейте и от мен!
На мен не ми се ражда скоро.Искам да си изчакам завръщането на мъжа-нямам търпение вече smile3506За раждането гласувах секцио-страх ме е от нормалното и това си е Crossing ArmsВъпреки че работя в болница,нагледала съм се и на болни в реанимация,хирургия и спешното.Ноооо отнасяли се за мен,на мен нещо да ми се прави от лекар,съм такова шубе ShockedИ за секциото ме е страх,но някакси по-малко.
Иначе се чувствам добре за момента-нямам ни какви болежки,не отичам,не ми е голям корема,за да ми пречи.Единствено ме мъчи жегата,просто мисля че не ми достига въздух,толкова ми е топло sweating

ЧЕСТИТО СИНЧЕ НА SSIEBER!!!БЪРЗО ДА РАСТЕ МАЛКИЯ ЮНАК
На ИНТРИГАблагодарности за темичката Hug

# 17
  • Мнения: 3 415
здравейте, момичета  Hug благодаря на всички за пожеланията!   bouquet
днес ни изписаха с Венци и сега той спи блажено вече 4 часа, а аз едвам гледам. все още имаме гости. всичко мина чудесно, аз съм добре, бебо също. първите дни го изследваха постоянно заради ниска кръвна захар, но слава богу вече е добре. много се бяхме притеснили. всъщност стана така, че отложиха секциото  от 28 за 29ти, защото имаше две спешни секцио. така че моля да промените датата. всичко мина добре, възстанових се мн. ббързо, но се нагледах на много тежки раждания, което ми се отрази доста зле на психиката, особено деня преди секциото. но вече сме вкъщи и всичко е ок  Grinning
отивам да снимам беб  и идвам да ви го покажа.  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 1
Cаprice, добре дошли  Heart Eyes Нямаме търпение за снимки

Мами, какво сте се намусили, я давайте пишете, че става скучно. ..И аз само чета ту в нашия форум, то при Септемврийките, нали уж съм за 5.09  Crazy  и там се записах, ама пък вас повече ви познавам и ми е по-интересно тук.

Мисля да изляза малко навън, въпреки жегата, че вече започва да ми втръсва само лежане и гледане на телевизия. Още нищо не съм прала, даже и багажа за болница не е събран в сак..
Все си мисля че е рано, ама и от болницата ми казаха - не носи нищо освен козметика за теб! Решила съм да си занеса каквото аз си преценя, ако не ме изненада бебчо  Party

Меган77, много сладурска племенница и аз имам един такъв бонбон, дето само ми пипа клавиатурата и като свети мишката умира от кеф  Laughing

Хайде и горе главите споделете нещо бързооо  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 1
Интрига, мерси мила за темите   bouquet  bouquet  bouquet
И ти в последно време не пишеш много много  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 1 338
Ето ме Mr. Green

Момичета, преди малко се върнах от прегледа в Шейново.. никакви изгледи за скорошно раждане.. акушерката една ми напипа шийката, прегледа наистина е доста неприятен, но няма как.. каза ми ако не тръгне раждането тая седмица на 11-ти да отида пак на преглед и тогава сигурно ще се реши какво ще правим. Разбрахме се да се видим на кафе във вторник да си довършим разговора за упоиките и багажа.. даже и пари за прегледа не ми взе.. абе много готина жена..

Ох, искааам това диваче вече да излиза, че и мен като Асето не ме свърта на едно място от нерви #Crazy

Bizu, мила тука съм, ама няма какво да пиша Hug

# 21
  • Мнения: 3 415
честито на всички, които са родили докато ме нямаше! видях, че има много бебчовци  Heart Eyes да са ви живи и здрави и много да ви радват!  smile3525 newsm51 smile3525
тези дни ще ви разкажа подробно за раждането. ето го Венци  Heart Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 1 338
Caprice, мила много е сладък малкия бонбон Hug
Имаш ли нещо против да кача снимката в албумчето ни Thinking

# 23
  • Мнения: 31
Еи мамита какво ви става бе стига с тия нерви аз гнездя та пушек се дига досега чистих прозорци под прах пердета закачвах ги очаквам изненади.Сега ще изчистя банята и тоалетната и съм готова.А изпрах 4 перални къде какво имаше завивка постелка все го изпрах.
Каприс голям сладурко да ви е жив и здрав и много да те слушка.
Ея то  и аз така чудех се чудех и накрая стопих на детето играчките.Та наистина на 7 минути е добре аз ги пусках на 8 и ги изхвърлих след това....
Мъжа ми много ми се смее че редя гнездото.Оф а колко още има за чистене не е истина аз защото много се вживявам.... newsm78Но докъдето мога

# 24
  • Мнения: 26
Мама Ани (Грациана) вече има малка принцеска Ния. Родена както подобава за принцеса днес следобед в 15:12 часа , естествено грациозна като мама с мерки 3200 гр, 52см. От сърце желая на Ния, мама и на гордия татко цялото щастие на света, от здраве и късмет да не се отърват!

Ето я принцеса Ния в цялата и прелест :

# 25
  • Мнения: 104
Бобито,много ме кефи картинката с бебешока, захапал динята.

Аха да изпусна докато пиша:
ЧЕСТИТО НА ГРАЦИ,ДА И Е ЖИВА И ЗДРАВА НИЯ,ДА Е КРАСИВА И ТАЛАНТЛИВА КАТО НЕЯ  bouquet

# 26
  • Мнения: 65
Здравейте!

Много бебета, много чудо! Честито на обебелите се! Гледах пак снимките-разкошни са. Бебе Денис на Мамадона ме пунтира в прическата и му завиждам, че не му се налага да ползва вакса!

Пубера /дъщеря ми/ откакто е у нас не мога да се докопам до компютъра. Децата от нейното поколение не сядат на вечеря с родителите си, а се хранят пред компютъра. С това все още се справям и не съм го допуснала. Обаче един филм семейството не изглежда заедно. Много ми е тъжно. Та нали затова направихме бебето, че каката отхвръкна и да не ми е скучно /егоистично, ама .../. Та се чудя с тоя прогрес дали още от 1-ви кл. няма да спрем да общуваме със сегашните бебоци. И ми става мъчно. И днес ги вдигам домочадието в 8,30 ч. да ходим на пикник на рекичка и пиклата казва, че имала среща в 13 ч. и трябвало да си оправя косата поне 1 час преди това и ... ме разтрепера от нерви. Исках там да обядваме. Та само 2 ч. стояхме, които не усетих. Обаче измих колата и това ми достави удоволствие. Според мъж ми трябваше да бъде само лисната с няколко кофи с вода Shocked Питам го поне изтривалките няма ли да изтупа, а той разправя, че нямало нужда.  #Cussing out Оле ... идеше ми да го удуша. След  няма и седмица бебе ще вози, живот и здраве, а знам, че до автомивка няма да стигне. И после се скарахме, щото му казах, че бебо като се роди, след 10-тия ден е редно да си направим пикник от сутринта до вечерта, а той ме гледа като извънземно. Кво лошо има детето да е под дърво на сянка сред природата? Щяли да го накацат разни насекоми и да го полазят буболечки. Да бе, те хората по селата сигурно в ледените къщи ги държат бебетата в това хубаво време. Я да си гледа работата! Аз даже си мисля не може ли да се къпем на терасата в слънчева вода. Ама май и аз изпушвам!

Дадоха ми помпа на Чико. Дали ще ми трябва? Май трябва да я изварявам. Към нея има 2 шишета. За тях съм наясно, че ще ги бутна в стерилизатора, който ще включа с ония 200 мл.  вода в микровълновата за 5 мин. Извинявайте, че може да ви прозвучи тъп въпроса ми, но никога съм нямала микровълнова печка. В инструкцията пише да не се ползват съдове, неподходящи за нея. Е, аз откъде да знам кво имат предвид? Чувала съм за златните нишки по съдовете, да нямало метални дръжки ... Ами, ако нямам стерилизатор, в какво ще сложа шишетата и бибите за да се изварят? Ей  сега ще се поровя в интернет.

Доктора ме вика на 5-ти да постъпвам без значение имам или не признаци на раждане. Аз смятам на 6-ти да отида, понеже е Преображение Господне. Чак сега се светнах, че може да ми предизвикат раждане с оная вагинална таблетка или да ми сложат системи, или и двете процедури. Не ми се иска дотам да се стига, ама като така е казал ... Слушам и изпълнявам. Иначе е много ниско това бебе. Като стоя седнала и успявам да си събера краката, все едно е седнало бебето в тях. А контракциите са безболезнени.

Щерката пристига и ме гони от компютъра. И това бебе ли ще стане такова нахално?


П.П. Сега виждам, че Грациана е родила Ния. Много хубаво име са и избрали. Да им е жива и здрава и ... прекрасно детство!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 338
Честита кукла на Грациана  bouquet
Нека малката принцеса расте здраво и щастливо дете за радост на мама и тати!!!
На Граци бързо да се възстановява, че я чакаме Hug

P.S. Ми тя и Граци уж нямаше признаци за скорошно раждане, а ето я вече родила.. ох, дано и мен ме споходи такова щастие в близките 2-3 дни..
Асе, да поздравиш Ани от мен Peace

# 28
Честита принцеса на ГРАЦИАНА. Да е много здрава и щастлива.

Добре си дошли в къщи и на мамите, които вече гушкат бебчовци!

Мацки, да ви се похваля /пак за босилека темата засягам  Grinning / днес си намерих пресен босилек и ще си го поливам докато ме започнат тия чакани контракции.

Всички май ни е налегнала мания за чистене и подреждане, но то май си е в реда на нещата.
И аз се мъча всичко да свърша нищо че се движа като костенурка. Този таз така ме боли все едно е счупен.

Моят мъж досега не се трогваше ако нещо не ми е добре или нещо ме заболи ,но от няколко дни нещо май се е побъркал. Явно вълнението и чакането му идват вече в повече. Само ме пита как съм, боли ли ме нещо. До тоалетната да тръгна и той веднага става - Къде отиваш, всичко наред ли е.  Joy а пък мен вече ме напушва смях.
Странно племе са мъжете...

# 29
  • Мнения: 1 269
честито бебе ния на моята много добра и мила приятелка ани /грациана/.пожелавам на малката принцеса да расте здрава и умна за радост на мама и тати!и бьрзо вьзстановяване на аничка  Hug
родила е секцио.
на всички,които им предстой срещата с малките ви ськровища-лесно раждане и здрави бебчета!  bouquet

Последна редакция: нд, 03 авг 2008, 18:56 от silvi@

Общи условия

Активация на акаунт