И пак за кучетата на детските площадки.

  • 2 765
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Аз пък съм против кучетата по принцип. Не ги харесвам нито на детските площадки, нито на улицата, нито в парковете, нито по къщите на хората. Избягвам да ходя у познати, които имат куче /винаги си тръгвам цялата омотана в косми, колкото и да си мислят стопаните, че поддържат зверска хигиена/, а ако изям нещо в такава къща, после ме преследва неистов коремобол - все някак някое косъмче попада в храната.
Не ми харесват лайната по тротоарите, не ми харесват и опиканите пясъчници, нито подло дебнещите бомби в тревата, където децата ритат топка и изобщо обичат да играят.
Ще залюбя тези животни само ако бездомните се изтребят до крак, а стопаните на домашните се научат да си събират екскрементите на любимците в  пликчета.
Имам същото отношение и към котките /най-вече бездомните/, мишките и плъховете, които са превзели вече центъра на София, хлебарките, комарите, бълхите, мухите....
Симпатични са ми само листните въшки.

# 16
  • Мнения: 575
Стопанката на кучето и с дете даже  Crazy

В случая тя не му е стопанка. Не е длъжна да го контролира. А това, че е правила тъпи коментари, си е прото лошо възпитание, но не виждам връзка с кучето.

Ако след мен тръгне бездомно куче и стигне до детската площадка, аз ли да отговарям за него?

# 17
  • София
  • Мнения: 2 952
На село имаме питбул,когото  използва за конче,но това е друга тема.
Надявам се след като пускаш темата, че въпросната животинка е гледана цивилизовано, обезпаразитява се и не притеснява хората, които минават край оградата ви. Предполагам кучето е регистрирано в общината и затова плащате съответните данъци. Иначе надали би писала  Wink Ако семейството ми гледаше питбул, не бих вързвала кусур на други хора, припознали куче за свое.

В цивилизованите държави никое куче няма право да притеснява околните - нито с лая си, нито с лигите си в асансьора, нито с екскрементите си по тротоари и тревни площи. baibibi, не си сама - и аз се чувствам по сходен начин в апартамент с куче. Къща, двор, там по приляга да се отглежда и добитък  Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 2 296
Ако след мен тръгне бездомно куче и стигне до детската площадка, аз ли да отговарям за него?
Точно там е моят проблем,ако си беше нейно кучето аз въобще нямаше да имам претенции към него.
А тя така се застъпи за това куче,все едно е най-чистото и добронамерено създание!
И точно заяви,че ОТГОВАРЯ за него и неговите действия.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 296
Надявам се след като пускаш темата, че въпросната животинка е гледана цивилизовано, обезпаразитява се и не притеснява хората, които минават край оградата ви. Предполагам кучето е регистрирано в общината и затова плащате съответните данъци. Иначе надали би писала 
Какво общо има темата ми с питбула на село?Уверявам те,че кучето си има и паспорт и родословно дърво,и му се плащат данъци,и не излиза от двора,и не е бойно куче,а като конче го използват децата ми Mr. Green,а не родителите ми,ако си ме разбрала погрешно.
И със сигурност се обезпаразитява редовно и е ваксинирано,можеш да бъдеш спокойна.
Но дворът ни на село едва ли може да се сравнява с площадката зад блока.Нали?А и досега никого не е изяло.

А по темата,нарочно подчертах,че не кучето ми е проблема,а реакцията на госпожата.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 952
Какво общо има темата ми с питбула на село?Уверявам те,че кучето си има и паспорт и родословно дърво,и му се плащат данъци,и не излиза от двора,и не е бойно куче,а като конче го използват децата ми Mr. Green,а не родителите ми,ако си ме разбрала погрешно.
И със сигурност се обезпаразитява редовно и е ваксинирано,можеш да бъдеш спокойна.
Но дворът ни на село едва ли може да се сравнява с площадката зад блока.Нали?А и досега никого не е изяло.
А по темата,нарочно подчертах,че не кучето ми е проблема,а реакцията на госпожата.
Радвам се, че добре гледате питбула. Това, че никого не е изяло, по твоите думи май също е добре.
Пиша за кучето, защото аз в теми за счепкали се госпожи на детска площадка не пиша.
Когато някой пуска теми, трябва да мисли над всяка дума, която пише, но ти сигурно си го направила  Wink Предполагам си наясно, че тук Правилата определят какво може да се пише, а не този, който пуска темата.
Между другото в квартала, където живеехме до скоро две семейства с кучета се грижеха за няколко полудворни, полуулични. Така осигуряваха спокойствието на всички ни, тъй като псевдостопаните не бяха  нито от типа грижовни, нито от типа отговорни. Не става дума за бабки хранещи куче хред вход, а за отговорно поведение. Лично аз след като го видях, поздравявах с по-широка усмивка въпросните комшии. Да не би при госпожата, с която сте се счепкали да иде реч за нещо такова или площадката не е била близо до вас и не познаваш хората на нея?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 508
Според мене, става дума за реакцията на жената с кучето, която едва ли не заявила, че щом Евка не иска детето й да общува с непознато куче, значи го учи да ги мрази и убива, като порасне. Честно казано, подобна агресивна реакция ме шокира и мене, точно тя създава изкуствено напрежение между кучкари и некучкари.

# 22
  • Мнения: 4 204
По принцип харесвам кучета, но на подходящо място и да не се натрапва присъствието им на места, където не са за тях. В градинката на Св.Георги е пълно с баби кучкарки, кучетата се ровят в пясъчника на който играят децата и на 2 пъти сме си хващали бълхи от там. Преди няколко седмици съпругът ми е влязъл в конфликт с една кучкарка , защото кучето й подгонило детето със заплашително ръмжане. Когато той и направил забележка, се е стигнало до изказването, че детето трябва да внимава, а не тя да си го държи наблизо и да го извика в подобна ситуация. В случая става дума за домашни кучета, но от тях повече ме е страх, защото не знам за какво са обучавани и са по-смели от присъствието на стопаните си.  Съгласна съм, че мястото на кучетата е на широко, но на двор, а не да се натрапва присъствието им по градинки и детски площадки. Детето и досега се стряска като види куче в градинката и това ме притеснява, а на кучкарите това сигурно не им прави впечатление.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 296
Пиша за кучето, защото аз в теми за счепкали се госпожи на детска площадка не пиша.
Аз през цялото време пиша повече за госпожата,отколкото зо кучето.

Цитат
Когато някой пуска теми, трябва да мисли над всяка дума, която пише
Сигурно визираш питбула,но го споменах за да подчертая,че не съм кучемразка.
А когато бях ученичка и мен ме следваше една глутница кучета ,водеха ме на училище,
чакаха ме след училище.

Цитат
Предполагам си наясно, че тук Правилата определят какво може да се пише, а не този, който пуска темата.
Смея да твърдя,че с Правилата на форума съм запозната много добре.Изчела съм почти всички теми в подфорума за Правилата.
И нито за момент не съм целяла да се конфронтирам с мнения,различни от моето.Мисля,че ти се хвана за питбула,и от там тръгна
нотката на неразбиране помежду ни. Confused

Цитат
Да не би при госпожата, с която сте се счепкали да иде реч за нещо такова или площадката не е била близо до вас и не познаваш хората на нея?
В първия пост,мисля че го писах,но ще уточня:Площадката е с/у нашия блок,и аз излизам в нея откакто живеем тук(13г.)а от 5г. съм там почти всеки ден.Въпросната госпожа беше за първи или втори път там,придружаваше
майка от нашия блок,която всъщност живее в блока от около 2-3г,а излиза с детето си в градинката от няколко месеца.
Съжалявам,ако съм била твърде описателна,но държа да ме разберете правилно. Wink Peace

# 24
  • Мнения: 483
Аз съм голям противник на кучетата в детските площадки.
Вместо там децата да си играят спокойно, те трябва да се съобразяват с някакви кучета ее не съм съгласна с това. Както и да си възпитавам детето в една игра винаги може да се подразни кучето и последствия да има. Затова мястото на кучетата е извън детските площадки според мен.
Точно така! Имам позната, чието детенце бе нападнато от куче "домашно" и то докато майката разгаваряла със собственичката на псето! Едва са го спасили... И аз обичах кучетата, преди да родя и да се сблъскам с този проблем! Пък да не говорим за кучешките л....а, които са навсякъде,  на тревата, в пясъчника, до катерушката, под пейката....

# 25
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз обичах кучетата, преди да родя и да се сблъскам с този проблем! Пък да не говорим за кучешките л....а, които са навсякъде,  на тревата, в пясъчника, до катерушката, под пейката....
PeaceТова напълно припокрива моето отношение към  кучетата към днешна дата,колкото и тривиално да звучи. Crossing Arms

# 26
  • София
  • Мнения: 369
Здравейте,

не се връзвайте на маниаци!
докато бях бременна, влязох в едно помещение където гледаха куче - беше частен офис и попитах дали то влиза и в кабинета...не исках да сядам по столовете ако то се подвизава навсякъде и леле как се разсърдиха! как почнаха да викат че това е чисто куче, с ваксинации и т.н. - е аз откъде да знам какво е кучето нито него го знам нито стопаните му - съвсем естествено е да внимавам за себе си и изобщо не ми пука колко си обичат животинчето - не ги познавам!!!
алеле как се обидиха само  Laughing и то от непознат, очевидно бяха големи комплексари  ooooh!

живи и здрави да сме! наистина трябва да научим мъниците, че има опасни неща...

# 27
  • Мнения: 130
.......
И защо не видях нейното дете да ходи при въпросното куче и да му бърка в устата.
.............



О.К. права си. На кучетата не им е мястото на детската площадка- независимо домашни или не.
А защо нейното дете не ходи при кучето- защото не проявява нездраво любопитство и интерес.
Не защитавам бездомните кучета и техните "стопани", но така и така ги има и явно няма да се избавим от тях. Затова грижа на родителите е да научат децата си да не закачат песовете, колкото и миролюбиви да изглеждат.
И ние на вилата имаме две големи кучета, с които дъщеря ми се въргаля из двора и прави какво ли не. Но, знае, че  непознатите не се закачат.
А нейната реплика, че тя отговаря-  newsm78- всъщност отговаряш ти за детето си, а тя за кучето.

Важно е да разберем за съжаление, че няма кой да ни пази децата и да се съобразява с тях. Това си остава изцяло отговорност на родителите.

Мястото на кучетата на е в детските градинки. И дори да е на въпросна г-жа трябва не само да е при нея  а и да е с каишка дори с наморник ако е по- голямо. Не знам вече с тези кучета няма ли кой да се справи. Не, че не обичам животните и не съм за масово изтребление ама това вече си е гавра с хората. Мен лично са ме нападали кучета заедно с детето ми. Разхождат си се и това е- ние да си стоим вкъщи! Понякога не е нужно да го дръпнеш за ухото, за да те нападне! Може и да ме изтрие модератора ама не мога да се стърпя- в тая държава циганите и кучетата имат повече права от децата! Това е!

# 28
  • София
  • Мнения: 8 932
Винаги сме имали кучета вкъщи и в момента майка ми си гледа 2. Но това, което се случва в момента не мога да го приема за нормално. Няма място за кучета на детските площадки. И не мога да приема, че едно дете само си е виновно, че е дразнило "нещастният" помияр. За л...та пък съвсем не ми се говори, колкото и ваксинирано и обезпаразитено да е едно куче, л..та са си л..на-миришат Sick.

# 29
  • Мнения: 130
Винаги сме имали кучета вкъщи и в момента майка ми си гледа 2. Но това, което се случва в момента не мога да го приема за нормално. Няма място за кучета на детските площадки. И не мога да приема, че едно дете само си е виновно, че е дразнило "нещастният" помияр. За л...та пък съвсем не ми се говори, колкото и ваксинирано и обезпаразитено да е едно куче, л..та са си л..на-миришат Sick.
То да беше само миризмата!

Общи условия

Активация на акаунт