Утрогестан - орално или вагинално?

  • 6 831
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 15
Здравейте, имам следното питане: получих зацапващо кървене в 6 г.с. и лекарят ми предписа утрогестан 3 по 1, само че в  листовката четох че при бременност не е добре да се приема орално. Моля, който го е използвал да сподели как се пие.

# 1
  • Мнения: 3 621
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319208.0
Днес пуснах същата тема, а на моята листовка изобщо не пише такова нещо. И защото доктора ми даде да си избера смятам да ги вземам както е писала Хера

# 2
  • Мнения: 15
Благодаря ти за информацията  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 45
Аз го взимах до 12г.с само вагинално. Лекаря ми каза, че така по добре се усвоявал. Ако го взимаш орално може да има странични ефекти като виене на свят.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 020
Аз също пих Утрогестан до 12 седмица, май беше 2 пъти по 1. И един път орално един път вагинало, както дойдеше. Странични ефекти при мен не се появиха!
 

# 5
  • Мнения: 114
Аз също имах кървене към 12г.с. и ми предписаха утрогестан вагинално,май беше 3пъти Х 1.

# 6
  • Мнения: 344
Аз го пиех до края на 3 я месец.Нямах проблеми.

# 7
  • Мнения: 15
Благодаря Ви момичета за отзивчивостта, нещо тази бременност от самото начало е проблемна, та почнах за всичко да се шашкам

# 8
  • Мнения: 2 171
На мен лекарят ми препоръча да го пия, за по-сигурно. На мен обаче ми се гадеше от него и затова се разбрахме сутрин да го пия, защото съм в движение, а вечер преди лягане - вагинално.

# 9
  • Мнения: 2 111
При орален прием на Утрогестан получавах замаяност и сънливост,много силно ми действаше.
Затова като забременях го прилагах само вагинално до 12 г.с.

# 10
  • Мнения: 6 713
Аз го приемах вагинално Peace. Докторът каза, че така се щади черния дроб при едно по-дълго приемане както беше при мен - до към 13-14 г.с. мисля че беше (вече забравих точно Embarassed)

# 11
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 994
Ех, момичета, не смятате ли, че е най-добре да попитате лекарите си?!
Аз съм го приемала само орално, без проблеми. Но все пак - може би всичко зависи от конкретния случай! А бремеността не е шега работа и се изисква съвсем сериозно отношение по тези въпроси. А не да чакаме да видим кой как го  е приемал и ние да правим като мнозинството! ooooh!

# 12
  • Мнения: 2 658
Да,предполагам според случая и предписанието.Явно може и по двата начина.Аz блиzо един месец вагинално,2 пъти,сутрин и вечер.

# 13
  • Мнения: 3 621
Ех, момичета, не смятате ли, че е най-добре да попитате лекарите си?!
Аз съм го приемала само орално, без проблеми. Но все пак - може би всичко зависи от конкретния случай! А бремеността не е шега работа и се изисква съвсем сериозно отношение по тези въпроси. А не да чакаме да видим кой как го  е приемал и ние да правим като мнозинството! ooooh!

Естествено че първо се пита лекаря, на мене той ми каза аз да си избера как да го приемам

# 14
  • Мнения: 342
Здравейте, имам следното питане: получих зацапващо кървене в 6 г.с. и лекарят ми предписа утрогестан 3 по 1, само че в  листовката четох че при бременност не е добре да се приема орално. Моля, който го е използвал да сподели как се пие.
И на мен ми се наложи в 7 г.с. заради зацапване. Вагинално х2 вечер.

Не се шашкай, сега плода се закрепва. Само ще си почиваш повече и няма да се натоварваш. Първият триместър трябва да се пазиш повече Simple Smile

# 15
  • Мнения: 559
Аз го слагах вагинално! Успех и лека бременност!   bouquet

# 16
  • Мнения: 9 973
аз орално пиех

# 17
  • Мнения: 4 784
Вагинално, но не помня дали сутрин и вечер или само веднъж дневно го приемах поради зацапване около 7-8г.с.

# 18
  • Мнения: 161
и аз вагинално до 12 седмица

# 19
  • Мнения: 728
По препоръка на гинекологът ми съм слагала вагинално утрогестан(в моя случай 3х2),така се усвоявал по-добре и не натоварвал черния дроб.

# 20
  • Мнения: 645
И на мен след зацапване в 10г.с ми изписаха утрогестан   пиех го 2-3седмици сутрин и вечер по 2

# 21
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз го пиех,
ако лекарят не ти е казал да поставяш вагинално, значи пиеш.

# 22
  • Мнения: 15
По въпроса за това  да се пита лекаря няма спор и съм напълно съгласна с теб, но нали това е идеята на форума да се споделя и да се обменя опит, в противен случай за какво да пишеш тук?

# 23
  • Мнения: 331
На мен лекарят ми каза да си избера. Само че на мен много ми се гадеше и повръщах яко, затова си го слагах вагинално поне да не рискувам да го повърна, а и за да не ми се гади допълнително.

# 24
  • Мнения: 679
След кървене в 6 г.с. приемах орално докато спре кървенето, след което вагинално до 13 г.с. Успех и лека бременност  Peace

# 25
  • Мнения: 16
Аз го пиех орално докато забременях - по схема. Като забременях доки каза - вагинално, по добре е за матката. Аз слагах две капсули вечер до към 14 седмица, и нямах проблем.

# 26
  • Мнения: 12
Zdrawei Eli4ka az sam w 29sed.Polu4awah prezapwane sa6o w na4aloto ,i moat ag. mi gi pretpisa i me posawetwa 4e waginalno efekta e po dobar i ne se pritesnawai towa nama da nawredi na beb4o.Na men mi spra da prezapwa o6e na drugia den.Polzwah gi sutren 1h. predi da stana i we4er kato si laga6 .Uspeh!

# 27
  • Мнения: 15
Zdrawei Eli4ka az sam w 29sed.Polu4awah prezapwane sa6o w na4aloto ,i moat ag. mi gi pretpisa i me posawetwa 4e waginalno efekta e po dobar i ne se pritesnawai towa nama da nawredi na beb4o.Na men mi spra da prezapwa o6e na drugia den.Polzwah gi sutren 1h. predi da stana i we4er kato si laga6 .Uspeh!

Благодаря ти и на всички други , които се отзоваха на моето питане, но за съжаление вчера ме кюртираха, защото имах голям кръвоизлив и всичко свърши поне засега.....

# 28
  • София
  • Мнения: 388
Аз започнах орално , но започна страшно да ми се гади - 2-3-дни ходех ни жива, ни умряла, започнах да повръщам, от което кървенето се засили и реших на своя глава да го слагам вагинално. Гаденето намаля , а на следващия преглед лекарката каза, че вагинално дори е за предпочитане (но не ми обясни защо).

# 29
  • Мнения: 89
аз го приемах орално

# 30
  • Мнения: 3
на мен, когато прокървих, ми го предписаха да го пия, т.е. аз разбрах за възможността да се приема вагинално чак когато прочетох листовката. една от докторките тогава ми каза, че може да се премине към вагинален прием, когато спре кървенето, но аз все още го пия, не съм настроена да си правя експерименти, а час при лекар имам чак след седмица и нещо...
обаче при пероралния прием не мога да разбера точно значението на израза "на гладно" - някъде прочетох, че не се пие дори преди ядене, а часове преди това, защото някои храни затруднявали усвояването. докторите не са ми давали насоки, а и аз почти не съм пила лекарства в живота си и не съм наясно с терминологията, така да се каже.
вие как го пиете?

Общи условия

Активация на акаунт