Утрогестан - орално или вагинално?

  • 6 810
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 559
Аз го слагах вагинално! Успех и лека бременност!   bouquet

# 16
  • Мнения: 9 973
аз орално пиех

# 17
  • Мнения: 4 784
Вагинално, но не помня дали сутрин и вечер или само веднъж дневно го приемах поради зацапване около 7-8г.с.

# 18
  • Мнения: 161
и аз вагинално до 12 седмица

# 19
  • Мнения: 728
По препоръка на гинекологът ми съм слагала вагинално утрогестан(в моя случай 3х2),така се усвоявал по-добре и не натоварвал черния дроб.

# 20
  • Мнения: 645
И на мен след зацапване в 10г.с ми изписаха утрогестан   пиех го 2-3седмици сутрин и вечер по 2

# 21
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз го пиех,
ако лекарят не ти е казал да поставяш вагинално, значи пиеш.

# 22
  • Мнения: 15
По въпроса за това  да се пита лекаря няма спор и съм напълно съгласна с теб, но нали това е идеята на форума да се споделя и да се обменя опит, в противен случай за какво да пишеш тук?

# 23
  • Мнения: 331
На мен лекарят ми каза да си избера. Само че на мен много ми се гадеше и повръщах яко, затова си го слагах вагинално поне да не рискувам да го повърна, а и за да не ми се гади допълнително.

# 24
  • Мнения: 679
След кървене в 6 г.с. приемах орално докато спре кървенето, след което вагинално до 13 г.с. Успех и лека бременност  Peace

# 25
  • Мнения: 16
Аз го пиех орално докато забременях - по схема. Като забременях доки каза - вагинално, по добре е за матката. Аз слагах две капсули вечер до към 14 седмица, и нямах проблем.

# 26
  • Мнения: 12
Zdrawei Eli4ka az sam w 29sed.Polu4awah prezapwane sa6o w na4aloto ,i moat ag. mi gi pretpisa i me posawetwa 4e waginalno efekta e po dobar i ne se pritesnawai towa nama da nawredi na beb4o.Na men mi spra da prezapwa o6e na drugia den.Polzwah gi sutren 1h. predi da stana i we4er kato si laga6 .Uspeh!

# 27
  • Мнения: 15
Zdrawei Eli4ka az sam w 29sed.Polu4awah prezapwane sa6o w na4aloto ,i moat ag. mi gi pretpisa i me posawetwa 4e waginalno efekta e po dobar i ne se pritesnawai towa nama da nawredi na beb4o.Na men mi spra da prezapwa o6e na drugia den.Polzwah gi sutren 1h. predi da stana i we4er kato si laga6 .Uspeh!

Благодаря ти и на всички други , които се отзоваха на моето питане, но за съжаление вчера ме кюртираха, защото имах голям кръвоизлив и всичко свърши поне засега.....

# 28
  • София
  • Мнения: 388
Аз започнах орално , но започна страшно да ми се гади - 2-3-дни ходех ни жива, ни умряла, започнах да повръщам, от което кървенето се засили и реших на своя глава да го слагам вагинално. Гаденето намаля , а на следващия преглед лекарката каза, че вагинално дори е за предпочитане (но не ми обясни защо).

# 29
  • Мнения: 89
аз го приемах орално

Общи условия

Активация на акаунт