АПРИЛско бебченце расте, а мама прави му пюре!

  • 8 917
  • 282
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 384
Привет! Тази вечер успях да ви изчета без мъжо да ми диша вав врата /на работа е/. Иначе като заседне пред компа няма мърдане....
Алининда, ако изчакаш до 16-ти, 17-ти ще я напиша рецептата за шоколада. Заминаваме пак на "Цигов чарк", а там я мярнах в една тетрадка. И аз го обожавам този шоколад. Мама ми го правеше с детско мляко "Лактан" м-м-м.
Днес пък в парка една бременна ме попита дали много съм повръщала като бременна. Аз казах "да". А тя отговори, че който много повръща, ще роди бебе с много коса  Grinning Май е вярно:

# 241
  • Варна
  • Мнения: 435
   Момичета, някоя от вас знае ли рецепта за домашния течен шоколад от едно време, дето се прави със сухо мляко?  Егааати определението дадох...
Утре ще ви я дам тази рецепта, и аз го обожавам  този шоколад, но не съм го хапвала от години. Даже и аз се сетих да си я направя, понеже имам излишна кутия Фризолак1, и отдавна се каня.

За количката, и аз тази събота за сефте я носих на ръце, а татито буташе количката. На другия ден обърнахме на летен вариант, и оттогава е добре положение. Явно ще е голяма клюкарка, надигам я малко, когато не спи, и много важно наблюдава всичко, после като заспи я свалям.
Ний оня ден сложихме втората ваксина по ЗК, нямаме никакви последствия. Порастнали сме с 230 гр за 10 дни, което е добре, като се има предвид как се храним напоследък. Вместо да е удоволствие, направо е мъчение, особено вечер Sad

# 242
  • Мнения: 134
досега си мислих отпред в списъка сме 138 жени  Thinking по анкетата са гласували 81  Thinking значи само толкова мами влизат във форума и пишат  Thinking ..........къде са останалите 50 ? защо не пишете мамчета ?

# 243
  • Мнения: 80
Лудрес, Пете, и аз чакам да спря да кърмя и действаме Simple Smile Дай Боже да стане бързо работата. Не че сега се пазим де Mr. Green  И после заедно пак в Отчетни  Hug
А как се отразява бременността на кърменето?

Ivane, доколкото знам докато кърмиш може да не успееш да забременееш, но не е правило. Аз най-вече искам да имам пауза между кърмене и бременност, малко да си почине организма, колкото и да се храни добре човек, и витамини да приема, това си е натоварване на организма. Това е мое мнение, не искам да ангажирам никой с него. Най-добре питай в Кърмаческия, там има бременни кърмачки, че и кърмачки на две деца едновременно Simple Smile

Да, да, напълно подкрепям Лудрес, и аз така мисля Peace.  Трябва си поне няколко месеца почивка. Казват, че и докато кърмиш можеш да забременееш, но по принцип, ако се храните на поискване и има и нощно кърмене е малко вероятно. Четох и че първият ти цикъл не е предшестван от овулация, но незнам дали е вярно Thinking

# 244
  • Мнения: 186
Благодаря ти, Лурдес. Начинът, по който го изкоментирахте ме накара да мисля, че има някакво въздействие на бременността върху кърменето, за което не съм чувала.

# 245
  • Мнения: 186
досега си мислих отпред в списъка сме 138 жени  Thinking по анкетата са гласували 81  Thinking значи само толкова мами влизат във форума и пишат  Thinking ..........къде са останалите 50 ? защо не пишете мамчета ?


С риск да си навлека всеобщото ви негодувание ще  отговоря: Защото си говорите само помежду си. Трудно е човек да се впише в редиците ви, колкото и "добре дошъл" да е.  Преглеждах преди малко първата тема на Априлки 2008 разбрах, че сте от самото начало заедно и се опитах пред себе си да ви оправдая. Правя някакви жалки опити да се включвам, но са едва забележими. Благодаря на Лурдес и Хриси-писи. И извинете, ако нещо съм прозвучала кофти.

# 246
  • Мнения: 134
досега си мислих отпред в списъка сме 138 жени  Thinking по анкетата са гласували 81  Thinking значи само толкова мами влизат във форума и пишат  Thinking ..........къде са останалите 50 ? защо не пишете мамчета ?


С риск да си навлека всеобщото ви негодувание ще  отговоря: Защото си говорите само помежду си. Трудно е човек да се впише в редиците ви, колкото и "добре дошъл" да е.  Преглеждах преди малко първата тема на Априлки 2008 разбрах, че сте от самото начало заедно и се опитах пред себе си да ви оправдая. Правя някакви жалки опити да се включвам, но са едва забележими. Благодаря на Лурдес и Хриси-писи. И извинете, ако нещо съм прозвучала кофти.
няма да  обидиш никой ...............нормално е това което си написала ние сме заедно от самото начало познаваме се ,споделяме си всичко повечето от които пишем си знаем "кирливите ризи" от известно време и е нормално като да идеш да учиш в нов клас е(съучениците ти не те приобщават в началото трябва време )
но и не само от "старите"зависи .............тя и ХИКСИТА е "нова " ама пише момичето редовно и бързо се интегрира  Hug

# 247
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
 Peace

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 00:34 от Milenni

# 248
  • София
  • Мнения: 749
Петя, на твое място не бих отговорила  Peace
Знаеш хиляди поговорки по темата, предполагам...

# 249
  • Мнения: 1 095
Абе къде остана СЛАДКА МАМА?
 newsm78

# 250
  • Мнения: 134
 Wink

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 07:37 от cenitelkata

# 251
  • Мнения: 135
IVANE го е написала много то4но,и аз се опитах да се впиша в групи4ката ви още като бях бременна/в 7месец/но вие си отговаряте само помежду си,аз ако питах нещо никой не отговаряше,а след малко някой от групата зададе същия и хоп вси4ки отговарят.Както преди време някой беше писал,пропускат ни постовете.
Да, вие сте си от самото на4ало,но някаски игнорирате останалите и те постепенно се отказват

# 252
  • София
  • Мнения: 749
Аз пък ще цитирам нещо, откраднато от друга тема, но...много вярно (надявам се авторката да не се обиди, че я цитирам без позволение)

"в която и тема да съм влизала напоследък, навсякъде текат скандали. Кърмачки срещу не кърмещи, искащи бебета срещу вече заченали, разни други спорове по режимите, въобще пълна идиотия. Боя се, че тези форуми се превръщат в поле за изява на доста неуравновесени личности и хората си мислят, че като са анонимни, могат да си избият всичките комплекси. Уточнявам, че на мен никой нищо не е казал с лошо, но е много натоварващо да четеш само злобни размени на реплики и дори обиди"

Моля, който има да избива комплекси да го прави някъде другаде... Тук сме сме се събрали да си общуваме ...

А това с неотговарянето - да, понякога се случва....Но НЕ Е НАРОЧНО!

Я вижте питането на eli_toshevska колко отговори получи днес. А тя нито е от старите, нито пише редовно! Но това не попречи да й се отговори...аз даже й писах на лични.

# 253
  • Мнения: 6 713
Хей, хей, мамита! Stop Stop Stop

Давайте предложение за ново заглавие, че новата тема е готова, топла, топла, не се бара hahaha hahaha hahaha smile3508

Дороти, Сладка мама я мернах веднъж, че чете, ама не писа. Иначе Дари е записана в нашата табличка! Peace

# 254
  • Мнения: 200
Абе определено има хора които им доставя очевидно удоволствие да се карат...аеее стига вече караници. Преди никога не сме се карали..писна ми вече! Милени айде стига че и твоите ризи ги знаем всички!!! В крайна сметка никой не е длъжен да пише като не иска.Аз пиша заради определени хора с които ми е приятно да общувам и да познавам ги от първите дни на бременността и какво лошо има в това? newsm78

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 23:48 от Aquariel

Общи условия

Активация на акаунт