Моля Ви дайте си мнението

  • 5 649
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 803
Много ми е трудно да съветвам. Знам, че след развод БПЦ следва да го разпопи. Страхувам се за вас, че той ще се озлоби и с това тормоза няма да стихне. Според мен стойте далече от него.

# 16
  • Мнения: 482
Това, че баща ти е още свещеник, за нас, обществото, е лошо!Но как е за вас, за майка ти?Дали е по-добре баща ти да бъде отстранен от работата му- за вас?Дали ако спре да работи като свещеник, това няма да доведе до повече време, в което да се занимава с вас?
Аз съм видяла,че този форум е голяма сила.Ако ти  решиш и обявиш името му и църквата, в която служи, то сигурно резултатът ще е отстраняване.(Така смятам аз)
Иначе, по другия въпрос.Нямам  много какво да те посъветвам, освен едно- продавайте жилището на баща ти и майка ти колкото се може по-бързо.Но пияниците са такива, че и в мазето ще спи, но няма да се разкара от квартала.А след година продайте и вашето жилище и си купете друго, далече и без да ви знаят къде сте.
Един бой също не е за пренебрегване.
Успех!!!!!!!

# 17
  • Мнения: 47 983
Били сме в такова положение със свекър ми. подобни истории, гнусни и гадни, страшни. Само дето той е бивш полицай и имаше и оръжие. Добре че по едно време го загуби, че си беше страшничко...стрелял е с него в жилището...абе ужас...
В крайна сметка с бой(за съжаление) го изгонихме . Но след много години физически и психически тормоз на близките му(слава Богу ние винаги сме били далече от тях и не сме живяли заедно). Все още имаме проблеми снего, защото както можеш да предположиш е взел много важни документи и подобни неща. Вече мина доста време, свекърва ми започна да прилича и да се държи като нормален човек най- после.За съжаление той все така си пие, но поне не ни тормози физически. Опитахме много варианти, искахме да го лекуваме, подавахме жалби, смело мога да кажа- всичко опитахме. Но оправия няма. Просто някой да му вземе страха, с бой ли, с друго ли и това е.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 223
Свещеник или не - имам чувството, че говориш за опасен луд  Shocked
Ти, като негова дъщеря, правила ли си опити да го освиделстваш /за ваше и негово добро/?
Допускаш ли, че е възможно да е развил психическо заболяване, а алкохолът и "Бог" да са само вторични симптоми? Човек на зряла възраст, не се променя току-така на 180 градуса  newsm78
Съчувствам ти и дано намерите най-правилното решение  Hug


# 19
  • Мнения: 17
Не вярвам на тази история.

# 20
  • Мнения: 117
Скъпа Cesaria  изобщо не е необходимо  да вярваш  на  тази  история , просто  влез  малко  по  късно  в  темата  ще  копирам  всички  решения  и  мотиви  на  СРС . И  не  само  това  твърдо  съм  решила  да  постна  линка  и  в  Православие бг за  да  може  повече  вярващи  хора  да  получат  информация  от  какви  свещенослужители  получават  причастие  и  изповед.

daniabc Това  лице  никак  не  е  луд , просто  е  изключително  хитър  и  лукав  подлец ,  който  се  прикрива  под  расото  и  килимявката .  Мерзостите  са  му  основно  хоби  и  се  чувства  пълноценен  само  когато  има  обект  за  тормоз.

Плодова фея  Ние  също  първоначално  искахме  да  му  помогнем  и  подхождахме  с  разбиране  към  неговите  слабости ,  докато  не  се  втрещихме  от  начина  по  който  той  започна  да  спекулира  с   това  че  :  ,, бил  болен   и  ние  сме  длъжни  да  проявяваме  разбиране  към  неговото  заболяване ,,  Както  съм  споменала  той  сам  постъпи  за  лечение  в  клиниката  в  Суходол .

праскова Абсолютно  съм  убедена  че  ако  не  е  свещеник   ще  спре  да  бъде  толкова  напорист  и  зъл ,  защото  в  момента  това  е  нещото  което  му  дава  сила  ....  Той  навсякъде  изтъква  именно  факта  че  свещенослужител  ,    и  това   което  майка  и  аз  твърдиме  са  неверни  неща  и  са  невъзможни  за  божи  служител  .  Към  настоящия  момент  съдът  е  постановил  майка  да  ползва  семейното  жилище  тъй  като  той  има  забранителна  заповед  да  го  приближава  на  по-малко  от  500м. Трябва  да  мине  делбено  дело  и  чак  тогава  жилището  може  да  се  продаде . 

doro БПЦ  сваля  расо  само  ако  разводът  е  поради  прелюбодейство

Serendipity Баща  ми  не  единственият  свещеник , който  спуква  от  бой  жена  си  . В  светия  синод  си  знаят  отлично  един  на  друг  безобразията

xenia Изобщо  не  ни  е  идвало  на  ума  че  той  лично  през  това  време  и  е  теглил  заплатите  . А  и  през  цялото  време  разпечатките  са  идвали  в  неговата  пощенска  кутия.

# 21
  • Мнения: 3 830
Ух, много съжалявам, че се е наложило да преживеете всичко това.
Знам какво е да се живее с алкохолик. Превръща се в съвсем друг човек, все едно се обръща на 180 градуса. Дори да е кротко пиянството, самият факт, че е неадекватен е достатъчно неприятен.
С такъв човек трудно се живее, трудно се комуникира.

Трябвало е веднага дебитната карта да бъде блокирана и да бъде направена нова, за да може майка ти да си получава заплатите.

Надявам се да се измъкнете от тази каша и всичко да се промени към по-добро.
Явно този човек стремително е тръгнал надолу, а когато има като свой съюзник алкохола, тогава нещата са многократно по-лоши.

Борете се и се защитавайте по всички възможни начини.
Пожелавам Ви успех. Дано всичко се оправи възможно най-скоро.
Praynig Praynig

# 22
  • Мнения: 4 380
Цитат
xenia Изобщо  не  ни  е  идвало  на  ума  че  той  лично  през  това  време  и  е  теглил  заплатите  . А  и  през  цялото  време  разпечатките  са  идвали  в  неговата  пощенска  кутия.

Не ама чакай...то не е задължително да подозираш че ти се тегли заплатата...Въпреки че може и да се досетиш че пин кода също е останал някъде в онзи дом. Самият факт че работиш година и половина и една стотинка за работата си не получаваш, защото картата ти не ти е достъпна поради факта че е в онзи дом, е просто фрапиращ. Sick Ако аз нямам възможност да си ползвам картата, веднага ще я блокирам и ще си извадя нова. Блокирането и става по телефона егати. Sick Ама цяла година и половина да не се поинтересуваш от заплатата си...това на какво прилича? ooooh! Абсолютно нелогично поведение за мен, направо да кажа, че не го вярвам. Майка ти как се е чувствала през цялото време без пари и на чужда издръжка?

# 23
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Разбирам те напълно, защото този филм ми е доста познат. За съжаление, и аз не съм намерила разрешение на подобен проблем.
Би ли споделила в коя църква е баща ти? Така би помогнала на онези, които ходят на службите се причестяват да не го правят там.

# 24
  • Мнения: 117
xenia  Повярвай  ми  към  тогавашния  момент  картата  и  парите  са  ни  били  последна  грижа  и  мисъл .  Майка  ми  беше  без  никакви  дрехи  и  обувки  ,   беше  излезнала  от  домът  си  по  домашни  пантофи ,  и  всичките  и  лични  документи  и  документи  за  телк   както  и  ежедневни  лекарства  също  бяха  останали  там .
  Знам  че  може  би  звучи  нелогично  но  тогава  въобще  не  сме  вярвали  че  баща  ми  ще  тръгне  да  и  тегли  парите  от  картата  за  да  предценим  че  трябва  да  я  блокираме .
 Със  сигурност  на  майка  през  цялото  това  време  и  беше  гадно  че  няма  никакви  лични  приходи ,  но  за  нас  с  мъжа  ми  това  ни  беше  последна  грижа .




Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 22:58 от selenia

# 25
  • Мнения: 4 380
Поредното доказателство, че всички проблеми човек сам самичък си ги стоварва на главата... Sick Извинявай Селения, но мозъкът ми отказва да го проумее... Sick Как може да си излязъл по пантофи, да нямаш дрехи и ГОДИНА И ПОЛОВИНА да не се поинтересуваш от парите които получаваш с къртовски труд (а нейния труд наистина е къртовски). Е, убий ме, но не разбирам какво значи "не ни е било до това". Naughty Да не ти е до това ден, два, пет, месец...Но година и половина? #Crazy #Crazy

# 26
  • Мнения: 117
xenia  Да  напълно  си  права -  всички  проблеми  човек  сам  самичък  си  ги  стоварва  на  главата .

Някъде  другаде  ми  бяха  казали  че  всяка  жена  заслужава  мъжът  си ,  както  и  че  всеки  народ  заслужава  управниците  си .
Голяма  част  от  проблемите  които  ни  се  стовариха   със  сигурност  сме  си  ги  предизвикали  сами . А  беше  толкова  лесно  да  си  ги  спестиме ,  например  като  му  пръснеме  черепа  на  тоя  луд .   Или  като  го  пребием  като  куче  и  го  захвърлим  в  някоя  канавка .

  А  също  така  можеше  майка  ми  докато   се  е  чудила  как  да  се  измъкне  и  да  избяга  от  него  преди  да  я  е  усмъртил  съвсем ,  пътьом  да  си  вземе  :  чантичката  с  гримовете  ,  дезодоранта  и  четката  за  зъби  ,  и  да  не  забрави   докато  си  попива  кръвта  от  разбития  нос  за  спестовния  влог   и  застрахователната  полица .

Ние  пък  с  изперкалият  ми  мъж  вместо  да  се  чудим  как  да  плащаме  уроци  и  частни  учители  на  дъщеря  ни  (  тогава в 7-ми клас )  и  да  издържаме  изплисналата  и  бабичка   (  дето  ни  се  е  изтърсила  в  гарсониерата  неканена )  можеше  просто  да  отидеме  на  Малдивите  за  разнообразие .

Не  се  развиват  точно  така  в  живота  нещата  ,  и  когато  в  един  дом  настъпи  драма  тя  никога  не  е  по  сценарий .

# 27
  • Мнения: 1 062
Ужасно е всичко, което ви се е случило. Чак едно такова горчиво в устата ми става, че няма как човек да излезе от подобен ад и няма институция, която да предложи адекватна подкрепа и закрила. Съжалявам, но аз не мога да помогна със съвет, просто мога да ти предложа морална подкрепа и разбиране, ако въобще може да се каже разбиране, защото човек,който не е преживял подобен кошмар едва ли може да разбере наистина, какво преживявате. Разбирам, че за сега този вариант с ограничителната заповед до някъде помага, надявам се с времето баща ти да се укроти и откаже. Не разбрах само дали има вероятност да бъде освидетелстван и не съм на ясно клиниката в Суходол за какво е. Предполагам за алкохолизъм, но психиатрични експертизи има ли. В смисъл, доказано ли е, че е с "всичкия си" така да се каже.

# 28
  • Мнения: 482
Трябвало е по-късно, с полиция, да си вземе майка ти нещата.Но за разлятото мляко не се плаче!
Имаше преди време една тема, в която майка, намираща се в Пирогов, твърдеше, че друга майка, също в болницата, си пребива детето.Голям шум се вдигна, медии ходиха. Колко %  се оказа истината и колко измислицата, не помня.Но ако пуснеш тема със заглавие "Свещеник от Бенковски пребива жена си и се крие зад расото" или нещо в този смисъл, ще има повече мнения и повече може да се повлияе.Тук има журналисти и те могат да помогнат.Заяви ясно целта си и подкрепи с аргументи. Сегашната ти тема не е много ясна и като заглавие, и като препратки.
Най-малкото една петиция можем да направим до църквата, в която работи баща ти.

# 29
  • Мнения: 117
АнелимДа  правена  му  е  съдебно  психиатрична  експертиза  ,  според  която  е  съвсем  наред  с  главата  и  просто  е  алкохолик  и  под  влияние  на  алкохола   получава  тези  агресивни  пристъпи .

: праскова   Благодаря  ти  за  съвета  веднага  ще  променя  заглавието  ,  въпреки  че  така  може  би  ще  заблудя  съфорумките .
P.S .  абе  аз  май  не  знам  как  да  го  свърша  това newsm78

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 02:19 от selenia

Общи условия

Активация на акаунт