Епидурална Аналгезия

  • 4 614
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Най-искрено - втора опция.   Hug
Ужасявам се от идеята да ми ровичкат в гръбнака. Не е полезно нито за мен, нито за бебето, нито е добре за родовия процес. Раждането е нещо естествено и болките са съвсем търпими   Simple Smile

# 16
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ползвах. Доволна съм. Живот и здраве някой ден за другото пак ще ползвам  Peace

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Най-искрено - втора опция.   Hug
Ужасявам се от идеята да ми ровичкат в гръбнака. Не е полезно нито за мен, нито за бебето, нито е добре за родовия процес. Раждането е нещо естествено и болките са съвсем търпими   Simple Smile

Напълно споделям мнението на Блонди.

# 18
  • Мнения: 94
Поставянето на упойката не причинява болка.
Родилните болките може и да са търпими, но ако продължават повече от 15 часа??? Май идва повече.....Твърдо съм "за" упойката

# 19
  • Мнения: 24 467
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=261022.0

Ето достатъчно обширна тема.  Laughing Ако не сте писали вече в нея ще ви е от полза.

# 20
  • Мнения: 575
Моите болки въобще не бяха търпими и затова исках упойка, даже 2 или 3 пъти ми биха.
Според мен е индивидуално, ако се търпи не ми трябва упойка естествено. Но ако ме боли зверски, защо да се мъча като животно.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 060
И на мен ми предстои скоро да взема такова решение, ако въобще се навият докторите да ме израждат "нормално". Клоня към упоика. Епидурална, спинална...практикува се непрекъснато в болниците и смятам, че няма нищо лошо в това да се възползвам.
Блонди, нали знаеш - прагът на болка е различен при всеки, така че от търпимо до търпимо има разлика. А и от структурата на жената зависи и от хода на родовия процес и кой знае още от какво.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 120
Ако всичко протича нормално и сравнително бързо - не бих ползвала.

# 23
И на мен ми предстои скоро да взема това решение и много се колебая Thinking Ходих и на курс за подготовка за раждането и от 15 бъдещи майки само една искаше да ражда естествено (понеже й е третото и при първите две са й сложили епидурална).
Усещало се всичко без болезнените последни контракции...А и ти оставал по-приятен спомен... НО в крайна сметка това е ИНДИВИДУАЛНО и всяка жена се справя по различен начин. Ако твоята се е уплашила и паникьосала, то без упойка ще й е много трудно, защото от стреса се произвеждал адреналин, който неутрализирал ендорфините, които пък действат успокояващо и притъпявали болката  Flushed Това беше обяснението което открих аз... Така 4е късмет и леко раждане! newsm10

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Родих с епидурална упойка и ако дай Боже имам второ дете, пак бих го родила по същия начин  Peace.
Решението е строго индивидуално и всяка майка трябва да реши сама за себе си дали иска и може да се справи с болката. Лично аз предпочетох да не преживявам всичко това и да остана с приятни спомени от раждането. Темата много пъти е дискутирана и никога не се е стигало до единно мнение. Както има ЗА, така има и ПРОТИВ. Въпрос на избор  Peace

# 25
  • Мнения: 9 973
отидох в края на всичко(почти родила) и нямах време дори и да попитам
за второ съвсем пък няма да искам упойка

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Предстои ми да раждам и съм се спряла на епидуралната упойка.Знам в коя клиника я правят качествено и съм готова да си платя,защото това не е събитие,което се случва  всеки ден.
Но в такъв случай трябва навреме да се постъпи в болница,тъй като я правят при разкритие около 4 см.При спешно раждане с по-голямо разкритие моментът е изпуснат.

# 27
  • Мнения: 774
Когато раждах сина си нямаше такива опции. Вторият път, живот и здраве, пак няма да ме огрее, защото ме е ужасно страх, фобия имам направо от обездвижаване и инвлидизиране. За съжаление има такива случаи, вярно - много малък процент, но ги има.

Но ще опитам всички други възможности. Важното , че знам пред какво се изправям, няма да съм неподготвена.

Не гласувах, защото не мисля, че само некомпетентността на екипа би довела до лоши последствия. Може примерно да са индивидуални анатомични особености на гръбнака.

# 28
  • Мнения: 4 447
Твърдо "ЗА"! Peace

Аз родих със спинална, но въпреки това....

# 29
  • Мнения: 3 638
Родих нормално близнаци без никаква упойка. Готова съм да повторя утре Simple Smile Според мен е строго индивидуално и зависи от това как се чувства по-добре родилката. Мен лично ме беше повече страх от поставянето на епидуралната  Blush
Най-важното при раждането е спокойствието, ако родилката знае, че не търпи на болка и я е страх да ражда без упойка - нека й сложат, в крайна сметка защо трябва да се притеснява. Аз се чувствах по-комфортно без упойка, бах уверена в избора си и нямам спомени за болка от раждането.
Успех и едно прекрасно бебче на финала! 


Само да допълня, че бебетата бяха 3100 и 2800, т.е. не съвсем малки  Wink

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 16:01 от fata morgana

Общи условия

Активация на акаунт