имат ли мъжете криzа на 30

  • 6 541
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 787
Всеки човек има такива периоди и ако е добър съпруг и баща,аз бих го подкрепила и изтърпяла докато преодолее тази си хипохондрия.
Склонен ли е да отиде на психоаналитик или психиатър-не знам кой е по-добрия вариант?

# 16


Иначе по-скоро някои мъже предпочитат да са в криза цял живот, а някои жени- да ги оправдават с това.  Confused

добре де, какво да прави човек  newsm78 ей на не беше в криzа , от 10 г. сме zаедно нямаше таквоа нещо, сега му скимна , чЕ ще мере , хавана гхо психосоматиката обиколи всички лекари в региона и вече като го видят и го гонят направо ... Аам го боли всичко, като ме види придобива овчи вид и идва да се оплачЕ , на мен ми иде да се скрия под масата ... Какво да правя ?

# 17
Склонен ли е да отиде на психоаналитик или психиатър-не знам кой е по-добрия вариант?

склонен е на всеки да се оплаче, ама и на работа трябва да стъпи в крайна сметка иначе ще иzмрем от глад  ooooh!
и аz бих иzтърпяла, ако zнам, чЕ е период и че има край.
Нали zа това питам тук има ли край таzи криzа  newsm78 Случаите , които zнам до сега са zавършили с раzдяла  newsm78

# 18
  • Мнения: 3 787
Дали има край никой не може да ти отговори със сигурност-всеки случай е различен все пак.
Всичко зависи от вас самите-доколко и докога си склонна да изтърпиш и да покрепяш,доколко той ще се осъзнае и ще се излекува...
Ти го познаваш най-добре и знаеш какво би помогнало и какво искаш да се промени-разговаряйте- това според мен е начинът.

# 19
дано се оправи, zащото нняма да иzтърпя още дълго. ЗА съжаление четох, Еч таквиа невроzи се zадълбочават. ще опитаме таzи отпуска да я иzкараме ,ако и след това продължава zаминава на психоаналити, ако и тогава не мине май ще се спасявам с детето. Стискайте палци да мине.

# 20
  • Мнения: 3 787
В моето семейство аз бях тази с лабилната психика,какви ли не налудничави мисли са ми минавали през главата,но в времето и подкрепата на мъжът ми успях да превъзмогна много неща.
И вие ще успеете,само не гледай на него като на някакво досадно мрънкало,защото и на него не му  е леко.

# 21
гъбка, zнам,  но не е лесно, когато се проточи ... благодаря   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Имат криза, но някои на 30, други към 40. В този отрязък от време много мъже нещо се вкисват на себе си и на живота. Започват да усещат, че не са безсмъртни. Който е направил кариера се чуди дали да продължи с нея. Който не е направил - напъва се да започне отначало. Други направо си мечтаят как хващат гората. Шантава работа. На повечето им минава, де. Надеждата е загубите да са минимални.
Обаче какво става като и жената я хване същата криза! Двама пубери вкъщи. И ако имат и деца в пубертета става като в гимназия.  Laughing Crazy Не мисля, че напускането на семейството е някакво решение. Щастието и нещастието са относителни и не са подчинени на семейното положение, материалното положение и общите интереси. С малко търпение от партньора това време минава и всичко се намества.

# 23
С малко търпение от партньора това време минава и всичко се намества.

А имаш ли примери zа това? Защото аz пораzпитах и до сега не попаднах на случай в който криzата да е отминала и семейството да се е zапаzило.  За подобна криzа явно има душевна  неудовлетвореност и тя няма как да се zапълни беz нещо ново ... какво може да направи до сегашния партньор?

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Може би всички съществуващи семейства на хора по-възрастни от 40 години. Познавам хора, по-възрастни от мен, които са се справили. При много хора се случват кризите, а психолозите май им казват житейски цикли. Ако хората не го предоляваха сега повечето щяха да са се развели.

# 25
Може би всички съществуващи семейства на хора по-възрастни от 40 години. Познавам хора, по-възрастни от мен, които са се справили. При много хора се случват кризите, а психолозите май им казват житейски цикли. Ако хората не го предоляваха сега повечето щяха да са се развели.

Страшно много раzводи има в днешно време. Айде въzрастните , но децата  Sad
Затова и аz не мога да махна с лека ръка.
От друга страна четох, че невроzите се zадълбочават не минават  newsm78 и някои са склонни, какво ще рече ? На всеки 10 години по 1 криzа? Ужас.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Нали затова си има и специалисти - психолози, психотерапевти. Ако човек има нужда по-добре да се обърне към някого, отколкото да се мъчи. Има и много книги и статии по въпроса, може да прочете и да разбере какво най-вероятно се случва.

Мисля, че пробемът с разводите не е толкова в кризата на личността, колкото с голямото разминаване между очаквания и действителност. Все повече хора като че ли не вярват, че могат да живеят цял живот с нягото и не са готови да положет усилия. Сякаш винаги са нащрек партньорът да не ги прецака. Все повече се приказва, че времето било такова, че се сменяли партньорите на няколко години и било нормално. Какво нормално има едно дете през първите няколко години от живота си да се отглежда от двамата родители, а после да има втори баща или майка? Да ме извиняват хората с няколко брака, но като че ли вече става епидемия. Като нещо не е съвсем по мед и масло в семейството и всички хукват да се развеждат. А нали пак ще трябва да живеят със себе си! Тази криза или неудовлетвореност не винаги е заради другия в семейството.

# 27
вярно е , че раzводите са ужас zа децата и не трябва да се пристъпя с лека ръка към тях, но ако детето zапочне вместо да вика неискам да вика болен съм ... имам раничка , боли ме корема , да тича преz 5 мин и да носи на тати лекарствата , че тати да папкал , да иска да пие сиропи, да иска да види доктора ... да слуша непрстанно как някой го боляло , как другия му вика спри се най псоле и да повтаря като папагал ... ами не zнам как щ? е по добре zа това дете, ако това ще се проточва , май няма да е zле да го прекрати по треzвомислещия родител  newsm78

# 28
  • Мнения: 46 518
Ако един мъж е безотговорен, може да се оправдава с кризи всяка година Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 168
Сигурно зависи от мъжа. Моят е на 35, пък досега не съм забелязала каквато и да е криза у него. Дано продължи все така. 

И ние така  Peace
Аз пък мислех, че кризите почват около 50-те  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт