как да намалим храненето на бебето?

  • 3 073
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 552
А това за 4-те килограма не ми е ясно къде си го чела, но те почти всички бебета на тази възраст са над 4кг.
тия работи ги пишат на кутиите от АМ/фризо например имат и табличка според килата колко трябва да яде и по колко пъти Peace/

# 16
  • Мнения: 3 034
всички таблици са ориентировъчни, а не задължителни.

# 17
  • Мнения: 3 718
еми така ще направя-ще го оставя да се откаже сам. а иначе е на смесено хранене.а относно теглото- кажете как е билои при башите деца. моят д-р ми казва 4е 1400 грама за един месец е много. вчера отново го мерих и за 10 дни е наддал 500 грама. нека си яде детето, но все пак май е множко, а?
Ако това за бебетата над 4 кила беше вярно, моето трябваше да мине на диета малко преди да се роди (4.300)  Mr. Green
А защо е на смесено хранене бебето? Явно няма проблем с наддаването. Можеш ли да намалиш добавката за сметка на кърмата. Бавно, разбира се. Бебето суче от гърда, нали. А как се определя при вас броя на храненията, на поискване ли го кърмиш или под режим?

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Първо, не можеш да кажеш колко наддава по принцип бебчето ти за месец, защото е минал все пак само един месец, нали? Дъщеря ми наддаде първия месец 1.4кг, втория 1кг, третия 700гр., т.е. не си мисли, че от тук нататък ще наддава винаги по кило и половина.  Peace

Второ, щом си наддава добре, махни добавката. Кой ви препоръча да дохранваш?

Трето , това с 5-кратно хранене се отнася за бебе на АМ и не е приложимо за кърмено бебе.

Обикновено става така - един месец на диета, следващия - на дохранване, а по-следващия - изцяло на АМ. Аз ако бях на твое място щях да спра АМ и да кърмя на поискване и никаква диета разбира се.  Hug

# 19
  • Мнения: 3 034
Трето , това с 5-кратно хранене се отнася за бебе на АМ и не е приложимо за кърмено бебе.
 

не е вярно. няма подобно правило по света. бебе на месец и половина, че ина пет и половина се храни на поискване, ако ще и космическа храна да яде. не тормозете децата си.

# 20
  • Мнения: 31
благодаря ви за мненията. няма да поставям детето си на диета. пробвах да му махна храненето в 3, но цяла седмица беше ад. след това детето си реши да не яде в 12 и пак го храня в 3, а ина4е бебето се роди 3300 гр. а в  края на първия месец беше наддало 1400 грама и 4 сантиметра на височина. още от самото начало е на дохранване, тъй като кърмата не му дотигаше и в момента имам около 70 грама кърма и от двете гърди,а нали му е нужна пове4е храна-около 120 грама, по думите на лекарите, пък и самото бебе е гладно след два 4аса ако само го кърмя. отначало спазвах препоръката на д-ра да го кърмя през хранене, но получих малки бучки в едната гърда, е имах пове4е кърма, но след като запо4нах да го кърмя по-4есто и да се изцеждам бучките станаха по-малки. консулирах се с гинеколог и тя ми каза да си го кърмя, 4е няма проблеми засега. към момента след като го накърмя и от двете гърди му давам 30-40 грама АМ и то си е спокойно. дохранвам го не всеки път, тъй като понякога бебето заспива по време на сучене. понякога е изцяло на АМ, ако нямам възможност да го кърмя. а това за 4-те килограма го пише на Фризолака

# 21
  • Мнения: 3 034
а защо да не си го кърмиш през два часа? нали не мислиш, че това е нещо извънредно. моето бебе ядеше на всеки 2.5 часа, нищо че беше на АМ. освен това, доколкото знам, ако си го кърмиш по-начесто, и кърмата ти ще се увеличи. давай му когато и колкото поиска. освен това няма такава норма, че трябва да яде по 120 мл. яде колкото му позволява стомахчето. всяко дете е индивидуално. моят съвет е да кърмиш, колкото често иска детето и вероятно ще ти се регулира и кърмата (не съм специалист, момичетата в Кърмаческия по-добре ще те насочат, но храненето на поискване е най-доброто за всички бебета без значение с какво ги хранят!).
и съм почти убедена, че ако не беше пробвала да махаш хранене насила, бебето щеше да откаже първо това в 3 часа, което и за теб щеше да е по-добре, но вече минало свършено.

# 22
  • Мнения: 3 718
maria_2870 , според мен можеш сериозно да си улесниш живота, ако започнеш да даваш гърда на бебето си при всеки признак на неспокойство. Така естествено ще се регулират няколко неща. Първо, количеството на кърмата ще се нагоди към нуждите на бебето ти в момента.
Второ, бебето ти ще си нагоди точния за него режим, няма да прегладнява, да се изнервя или да преяжда. Когато следваш бебето, то ще ти показва кога и от какво има нужда.
Трето, цеденето ще стане излишно. Просто няма нужда да се мориш с цедене, когато можеш да дадеш на бебето си да суче. Ти пишеш, че кърмата ти не стига, но реално няма как да знаеш, защото няма помпа която да може да изцеди толкова колкото бебето. Най ефективния начин да разбереш дали бебето изяжда достатъчно когато е само на кърма, е да следиш да има 5-6 хубаво мокри памперса на денонощие. Тази течност вси пак трябва да е влязла от някъде  Wink
Така, че пробвай да зарежеш кантарите и часовниците, плавно намалявай добавката и си кърми бебето когато поиска. Не го насилвай и не му се налагай. Слушай си бебето и ще видиш как повечето притеснения ще изчезнат  Peace

# 23
  • Мнения: 15
Синът ми,който от раждането си  беше на смесено хранене,през първите месеци наддаваше по 1,800 кг,но и растеше по 7 см на месец.Сега дъщеря ми е на 4,5 месеца,кърмим се на поискване и има дни,в  които я храня по 8-9 пъти.Наддава по 800-900гр. и около 2-3 см на месец.Това е още едно доказателство,че всяко дете има различни нужди и  идва време,в което само си създава някакъв режим.

Общи условия

Активация на акаунт