Мили жестове към бременните жени

  • 7 878
  • 143
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • Мнения: 329
Танче-много мерси  Hug Hug Hug

# 77
  • София
  • Мнения: 5 293
Вчера и днес ми се случиха първите подобни случки, които малко ме изненадаха. Първо да уточня, че въпреки че аз си виждам коремчето и усещам по дрехите си напълняване, при добре подбрани дрехи непознат човек мисля, че не би разбрал, че съм бременна, а би ме помислил за по-закръгленка - едва в края на 3 месец съм  Embarassed

Вчера обаче в автобуса една жена се опита да ми отстъпи мястото си. Аз бях толкова изненадана, че… отказах. Бях с дънков гащеризон - пола, дълъг до земята.

Изглежда, че тази дреха ме прави да изглеждам особено бременна, защото днес в магазина пак ме “разконспирираха”. Поръчах шунка и сирене и тъкмо се канех да поискам и кашкавал, продавачката реши, че трябва да облужи първо друга жена, която чакаше за сирене, и след това да ми даде кашкавал. Аз не бързах за никъде и само се усмихнах, докато изчаквах. Другата жена обаче, след като взе сиренето си, се обърна, огледа ме и се скара на продавачката “не виждате ли, че момичето е бременно?”. И продавачката само дето не ми се извини…

# 78
  • Мнения: 773
Вчера, като слизах от рейса един дядо ми подаде ръка да ми помогне да слезна.

# 79
  • Мнения: 80
Прекрасна тема-др.негативната не е много приятна и като я четох разбрах защо-даже там майките се карат.
Винаги съм правила мили жестове на бременни, майки, или възрастни-не да им предлагам храна, но да отстъпвам  на опашката да им държа вратата, а мъжа ми спира на всеки тръгнал да пресича и пуска аварийните за да видят и хората отзад и за това може би почти навсякъде срещаме и мило отношение.
Аз съм от скоро бременна и още не ми личи много, но миналата седмица отидохме до близкия балкан на разходка,а та не се намират много тоалетни-преди да си тръгнем отидохме до едно малко барче купихме си вода и попитах за тоалетна-човека ме опъти, даде ми ключа и аз отидох-а там пишеше не работи и такса 0,50ст.Нито ми взе пари нито ми отказа да отида.
Аз съм от Пловдив и доста чест ми се случваше до скоро да пътувам в гр.транспорт, но не съм забелязала да пренебрегват майките с деца и бременните-дори напротив-само да видят майки с колички и ще си счупят краката кой да помогне.

Дано все хубави неща да ви се случват.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз май няма да ги доживея тия мили жестове, защото в 4 месец още и следа от корем нямам, сигурно ще ми проличи чак в седми, а тогава ще съм навлечена с куп дрехи...  cold  Tired Face

Не мога да се фръцкам наляво-надясно с огромния корем, както ми се иска... Grinning

# 81
  • Мнения: 55
На мен постоянно ми отстъпваха място в автобуса, постоянно ме хранеха с какво ли не по улици и магазинчета и много ми се усмихваха по улиците. Сега с количката пак е много мило.  Grinning

# 82
  • Мнения: 85
 Моят АГ винаги като трябваше да ставам от магарето или от леглото ми подаваше ръка. Отначало си мислех че е признак на добро възпитание, но в последните месеци разбрах колко полезна е една подадена ръка. Всеки път ми ставаше много мило.

# 83
  • Мнения: 329
Аз пък да кажа прясна случка от днес. Качвам се в достатъчно пълен трамвай, че да са заети всички места и всички ме гледат естествено и "ми се радват", но веднага след това всеки се прави на "приятно разсеян".След потупване по рамото се обръщам и познайте от всички-млади стари, кой ми става-една ромка. Така че както беше казала една дама тук във форума-явно те наистина имат по-топли сърца от нашите  , а толкова много ги плюят хората.

# 84
Аз освен подаряваните ягоди, грозде и екзотични плодове от продавачите по сергии се сещам за един случай, който много ми стопли сърцето:

На път за вкъщи, бременна в 8-мия месец минавам покрай едно магазинче за цветя. На входа му пушеше мъж на средна възраст. КАто ме видя и ми каза: "Извинете, може ли за секунда?" И аз докато попитам какво има, беше бръкнал някъде в магазина, извади една невероятна оранжева роза и ми я подари с думите "Приятен ден!". Направо не знаех как да реагирам!

Друг е въпроса какво обяснявах после в къщи на мъжо Wink

# 85
  • Мнения: 265
Днес,до като чаках автобуса,една жена,седяща до мен на пейката,ме попита,дали ми пречи нейната цигара. Grinning
Качвам се в претъпкан автобус,смазана от ходене и с мазоли от затворените обувки,които днес обух за първи път.Един мъж веднага стана ,но какво се случва Shocked,тъкмо тръгвам да сядам и жената,която седеше на другата седалка,почна да си вика детето-сигурно втори клас,което стоеше право,за да седне #Crazy
Мъжът обаче се ядоса и веднага каза,че заради мен е станал.Тя веднага се съгласи,но ми стана хем гадно ,хем хубаво.

# 86
  • Велико Търново
  • Мнения: 76
Аз в понеделник отивам на преглед при една лекарка и пред кабинета, както винаги беше пълно с пациенти. Сядам аз в чакалнята и питам: "Кой е последен", а всички мълчат. Тогава жената до мен каза: "Вие ще влезете". Стана ми много приятно. Естествено, им благодарих и си спестих доста чакане.  Simple Smile

# 87
  • Мнения: 93
След като забременях ме обзе едно невероятно спокойствие и все си ходя с една блажена усмивка. Не знам дали е заради това или защото от 5-ти месец съм с огромен корем, но хората наоколо са ужасно мили - продавачите винаги ми вадят плодове из зад щандовете, за да избирам; на опашки всички ме пускат напред; в градски транспорт винаги има място за мен; като ме видят с покупки редовно някой ми предлага да носи торбите и т.н. В 7-ми месец паднах и си навехнах крака, не можех да мърдам от болка. Една жена спря с колата си и ме закара до нас просто ей така. Всеки път, когато някой е мил с мен, го приемам с огромна благодарност и се надявам и другите бременни да имат възможност да усетят това отношение.

# 88
  • Мнения: 826
Браво за хубавата, усмихната темичка. На мен още не ми личи, но се надявам и към мен да има такова отношение Wink

# 89
  • Мнения: 2 100
Хубава тема, но аз виждам, че на почти никого не правят наистина мили жестове, такива, които се правят не само от култура и възпитание, а заради желанието и доброто в човек. Това да ви отстъпят място и ред ли е най-милото, което трябва да правят? Та това по принцип трябва да се прави! За жалост и на мен не са правили истински жестове през бременността, а ред на опашките са ми отстъпвали 2-3 пъти всичко на всичко и то ако има някой възрастен да се развика на хората от опашката. Силно се надявам това да се поправи и хората да станат по добри  Confused

Общи условия

Активация на акаунт