За храненето на бебе на 2 седмици

  • 9 025
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 123
нас ни изписаха на 7-мият ден и ни казаха да даваме по 90мл. АМ  и бебо си ги изяждаше на всеки 3 часа,нищо че беше роден 1м. по-рано(но пък 4 кг. Mr. Green).Освен това първо го кърмех и после додавах.

# 16
  • Мнения: 276
Днес бяхме при педито да ни притегли за една за 9 дни сме наддали само 250 гр.Лекарката каза да вдигнем мл.на 100,защото досега бяхме на 80.Дадох му 100 и си ги изяде но после повърна и аз си мисля че е от това че му е дошло много и излишъка го е върнал.

# 17
  • Мнения: 9 973
колкото иска и когато иска

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Колкото иска да изпива бебето-толкова...не го насилвай

# 19
  • Мнения: 438
 С тези препоръки за милилитри, отговарящи за определена възраст прехраних моя юнак, когато беше на 13 дни - кърмех го, но имаше един момент, в който се налагаше да му давам млякото с шише, и точно тези милилитри ме объркаха.Не махах шишето в момента , в който той пускаше биберона, и след малко настояване от моя страна, той пак започваше да пие... EmbarassedНали си е лакомичък, не отказва! Rolling EyesСлед първите 3-4  такива "гуляи" бебчо започна постоянно  да повръща и след лекарска консултация се наложи да стои гладен 12 часа.След това разбрах, че щом пусне биберона, значи се е нахранил.
Само искам да отбележа, че когато се дава АМ не е хубаво да се надвишава посочената на опаковката доза за определената възраст, защото има риск от прехранване.

# 20
  • Мнения: 1 168
Днес бяхме при педито да ни притегли за една за 9 дни сме наддали само 250 гр.Лекарката каза да вдигнем мл.на 100,защото досега бяхме на 80.Дадох му 100 и си ги изяде но после повърна и аз си мисля че е от това че му е дошло много и излишъка го е върнал.
Абсолютно! Те така съветват и кърмещите да дохранват, щото са се вторачили в едни таблици и не дай боже да не се впишеш в тях. Ако много се притесняваш че е слабо, направи млякото по-концентрирано, но като почне да наддава веднага върни нормалната концентрация. А ако го изпива бързо, можеш съвсем да си сигурна, че от това е повърнал.

# 21
  • Мнения: 276
Ами сигурно е от това че ги изпива бързо,но не мога да схвана тия биберони.Аз използвам шишета на АВЕНТ но едното в с един такъв биберон дето пише на него 1-2-3 и трябва д асе върти ли и аз незнам.Пуска по много и незнам дали може да му смогне.Ако някой е ползвал такова шише моля да ми каже как се процедира с тоя биберон

# 22
  • Мнения: 1 062
Днес бяхме при педито да ни притегли за една за 9 дни сме наддали само 250 гр.Лекарката каза да вдигнем мл.на 100,защото досега бяхме на 80.Дадох му 100 и си ги изяде но после повърна и аз си мисля че е от това че му е дошло много и излишъка го е върнал.
Абсолютно! Те така съветват и кърмещите да дохранват, щото са се вторачили в едни таблици и не дай боже да не се впишеш в тях. Ако много се притесняваш че е слабо, направи млякото по-концентрирано, но като почне да наддава веднага върни нормалната концентрация. А ако го изпива бързо, можеш съвсем да си сигурна, че от това е повърнал.


Млякото никога не се прави по-концентрирано. Задължително се спазва съотношението вода-АМ. Не си прави експерименти с бебето си, просто му давай да яде, колкото иска. Бебетата са хора и като всички хора имат различна потребност от храна, не може да го нагаждаш по бебето на съседката.

# 23
  • Мнения: 552
Ами сигурно е от това че ги изпива бързо,но не мога да схвана тия биберони.Аз използвам шишета на АВЕНТ но едното в с един такъв биберон дето пише на него 1-2-3 и трябва д асе върти ли и аз незнам.Пуска по много и незнам дали може да му смогне.Ако някой е ползвал такова шише моля да ми каже как се процедира с тоя биберон
Остави го този биберон-той е за по-нататък...бебче като стане на 3-4 месеца.Аз лично ги недолюбвам-не са много удобни Peace
Ползвай единицата на Авент или ако на бебче му е малка-2ката Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 2 734
Не давай този биберон на толкова малко бебе,той е за след 3-ти м.От него млякото тече много бързо,детето ще поглъща и много въздух,може и да се дави.Избери биберон за новородено,с 1 дупка.По принцип схемата за хранене е така,като ти си я написала,но апетитът на всяко бебе е индивидуален.Като направиш 80 мл,ако остави 10-ина на дъното,значи се е заситило,не го мъчи да изпие всичкото.Ако изпие всичко бързо и после плаче за още,естествено,че трябва да му направиш.Освен това,много често когато пият през широка дупка,както е твоето бебе,малките изпиват млякото много бързо и не усещат,че са се заситили и после плачат за още,въпреки,че им е било достатъчно.Следователно като се претъпчат,може да последва и повръщане.Едно хранене трябва да трае минимум 10 мин.,затова избери биберон с възможно най-малка дупка,за да удължиш храненето.
Освен това,заключението на педката ти,че е наддало малко ми е странно.Бебетата наддават скокообразно и вероятно ще е наддало около 800 гр до 1 кг. за целия месец,което е перфектно.Изобщо,на тези лекари трудно може да им се угоди-наддаването или е много малко,или пък бебето е много дебело,все са недоволни.Води се по естествения апетит на детето и не се притеснявай,то знае най-добре по колко да яде.

# 25
  • Мнения: 45
Ние през втората седмица ядяхме по 60-70мл. Сега (трета седмица) ядем по 80мл, но има и хранения в които бебка изпива 90, а на следващото хранене към 70мл. И на мен педиатърката ми каза че в края на първия месец трябва да изпиваме по 110, ама няма да стане. Правя повече АМ и тя си яде колкото душа й иска, даже не я будя в определени часове.От 3 дена я оставям сама да се събужда, а това което е най-радващото за мен е, че откакто сме на "самоопределящ режим" след храненето в 1-1.30 вечерта спи до 6.30-7.00 сутринта:)

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Колкото иска  бебето -толкова. Това е правилното  Peace
абсолютно точно казано Peace

# 27
  • Мнения: 133
Е аз какво да кажа ,че днес ставаме на 3месеца и допреди 2 седмици ядеше 80-100мл,а след това 100-130,но рядко 130 за деня един път,но бебка си е жизнена и щастлива,без признаци на недохранване,така че схеми и таблици според мен не важат-това са някакви норми за средностатистическо бебе,но еднакви бебета няма.Всичко е на генна основа-едри родители и прародители-едро бебе и т.нДокторите умеят да внасят паника,на без това и обърканите родители.Прави му малко повече няколко дни и виж колко ти изяжда и ще се ориентираш-не  е трудно.Д-р Спок е казал"знаеш повече отколкото предполагаш"

# 28
  • Мнения: 493
Когато синът ми беше на 2 седмици ядеше по 60-70 мл,но всяко бебче си е различно.Както и другите мами са казали-води се по детето. Peace

Общи условия

Активация на акаунт