Цъфтящи краичета

  • 3 857
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 414
Моята по рождение супер мека,с много тънък косъм...като перушина. Laughing

# 16
  • Мнения: 3 830
Моята по рождение супер мека,с много тънък косъм...като перушина. Laughing

Светла ли е по принцип?

# 17
# 18
  • Мнения: 3 413
Защото се получава ефект като този, когато ползваш стилизиращи продукти като пяни, гелове, лакове.
Косъмът се обвива в тази химия и не му се дава възможност да диша.
Измитата много добре коса, на която след това не се слага нищо друго, се чувства най-добре.
Ако познаваш хора, които от години пляскат такива неща по косите си, попитай ги дали не им е изтънял косъмът.
Моят фризьор ми го каза това и после взех да разбирам защо косата на брат ми от дебела и лъскава, стана толкова вяла и тънка. Thinking

[/quote]
Точно така,оставете косата малко да диша!!!

# 19
  • Мнения: 3 830
Светлите коси са по-тънки от тъмните. Peace

Много разводнихме темата. Embarassed Rolling Eyes
 Ако те  интересува друго, можеш да ми пишеш лично. Peace  bouquet

# 20
  • Мнения: 63
Estellia, понеже виждам, че разбираш от грижи за косата, искам да питам дали греша като използвам всеки път след шампоан маска за коса (мисля че е по-концентрирана от балсама)- увреждам ли я? По принцип коста ми е нормална (не суха) и единствения проблем е цъфването на краищата, което е незабележимо, но леко дразнещо на допир.Искам да я оставя да порастне,но да не е изтощена...

# 21
  • Мнения: 3 830
По-скоро имам доста опит.

Защо слагаш маската след шампоана? По неписано правило първо се прави маската, после се отмива с шампоан и накрая едва, ако е необходимо, се слага балсамът.
Не може да навреди, ако я отмиваш много добре. Peace

Препоръчвам да използвате професионални продукти.

Краищата трябва да се опазят да не се изсушат, понеже са най-старата част на косата и съответно са най-третирани.
Понякога ги мажа със затоплени масла за коса и са ок.

Ако можеш да си намериш масло от пшеничен зародиш в някоя аптека. Много е добро срещу цъфтежите  + малко професионални грижи.  Peace
Храненето е също много важно. Повечко плодове и зеленчуци през летния сезон.
Аз пия и Мерц за период от 4-6 месеца. Пия всеки ден по 2 таблетки, 1 сутрин и 1 вечер в продължение на месец, т.е. една цяла опаковка. После првя почивка от 10 до 15 дена и почвам втората опаковка. После пак почивка и така до 6 месеца. После е необходимо по-дълго прекъсване и пк може да се почне.



# 22
  • Мнения: 451
Аз в момента ползвам професионалната серия на Лореал. Peace
А защо да не използвам балсам без отмиване?Аз лично направо съм влюбена в един,който е за боядисана коса,но сега ще го сменям с този за суха. Simple Smile

Защото се получава ефект като този, когато ползваш стилизиращи продукти като пяни, гелове, лакове.
Косъмът се обвива в тази химия и не му се дава възможност да диша.
Измитата много добре коса, на която след това не се слага нищо друго, се чувства най-добре.
Ако познаваш хора, които от години пляскат такива неща по косите си, попитай ги дали не им е изтънял косъмът.
Моят фризьор ми го каза това и после взех да разбирам защо косата на брат ми от дебела и лъскава, стана толкова вяла и тънка. Thinking

По принцип е така за нетретирани коси, но редовно боядисваните/изрусявани коси много трудно могат да минат без серуми, балсами без отмиване и т.н.Освен това от самите  балсами/маски(особено тези, които ''подхранват в дълбочина'') остават силикони и т.н. по косъма.Работата се решава със силен почистващ шампоан веднъж или два пъти на месец...

# 23
  • Мнения: 3 830
Аз в момента ползвам професионалната серия на Лореал. Peace
А защо да не използвам балсам без отмиване?Аз лично направо съм влюбена в един,който е за боядисана коса,но сега ще го сменям с този за суха. Simple Smile

Защото се получава ефект като този, когато ползваш стилизиращи продукти като пяни, гелове, лакове.
Косъмът се обвива в тази химия и не му се дава възможност да диша.
Измитата много добре коса, на която след това не се слага нищо друго, се чувства най-добре.
Ако познаваш хора, които от години пляскат такива неща по косите си, попитай ги дали не им е изтънял косъмът.
Моят фризьор ми го каза това и после взех да разбирам защо косата на брат ми от дебела и лъскава, стана толкова вяла и тънка. Thinking

По принцип е така за нетретирани коси, но редовно боядисваните/изрусявани коси много трудно могат да минат без серуми, балсами без отмиване и т.н.Освен това от самите  балсами/маски(особено тези, които ''подхранват в дълбочина'') остават силикони и т.н. по косъма.Работата се решава със силен почистващ шампоан веднъж или два пъти на месец...

Така е. Аз нали не се боядисвам Whistling...
Понякога обаче, косата наистина се пренатоварва от разни мазила.
Има нужда от подхранване отвътре, а не да се напластява с разни силикони, чрез които само привидно ще изглежда добре.

Майка ми по принцип е със светла коса, но от над 20 години се боядисва ( в момента няма коса).
Винаги след измиване е слагала балсам, който отмива много добре, а поне 4 пъти в месеца вместо балсам, я поливаше с оцет.
Никога не й е била тънка или изтощена, а точно обратното. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 778
ако косата ти цъфти толкова много, може би ти липсват някакви витамини, опитай се да промениш менюто си  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 451
Понякога обаче, косата наистина се пренатоварва от разни мазила.
Има нужда от подхранване отвътре, а не да се напластява с разни силикони, чрез които само привидно ще изглежда добре.

Разбира се Peace

# 26
  • Мнения: 2 926
Трябва да отрежеш всичко цъфнало - това първо.
След това е най-добре да си вземеш продукти за професионална употреба срещу цъфтеж.

# 27
  • Мнения: 3 641
Трябва да отрежеш всичко цъфнало - това първо.
След това е най-добре да си вземеш продукти за професионална употреба срещу цъфтеж.
Това е и моето мнение и задължително да с еползвар кристали за коса и маски

# 28
  • Мнения: 3 314
първо отрежи всички цъфнали краичета , и след това полагали повече грижа за косата 

# 29
  • Мнения: 3 695
Трябва да отрежеш всичко цъфнало - това първо.
След това е най-добре да си вземеш продукти за професионална употреба срещу цъфтеж.
Това е и моето мнение и задължително да с еползвар кристали за коса и маски
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт