Козметични продукти с пилинг ефект

  • 52 224
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 60
хех...аз не се крияяяя Simple Smile ама ви наблюдавам Simple Smile
аз имах малко здравословни проблеми .....и бях поспряла да се мажа. ама от др седмица - пак почвам.
Мисля да говоря с моята козметичка, и да се срещна с д-р Кокева ( ли беше  newsm78 ) Мадлен Кокева. Тя идва тука в Търново и да видим къв пилинг ще ми каже да се мацна.... Отделно тя предлага точно тия продукти на Биотрейд , които ние ползваме...така че ще съм с крачка напред.

аз не пиша , щото засега съм в засгтой, ама мнооо внимателно ви следя  Mr. Green
А рико нека наистина напише за тоя лек , дето споменава... Praynig

иначе......искам да си сложа обеца на носа  Mr. Green  нова тема - Пиърсинг vs пиърсинг  Joy

# 76
  • Мнения: 1 629
Аз искам да сменя заглавието, защото темата тръгна в друга насока, но нямам идея как. Само да кажа, че ако някой види продукт с пилинг ефект, хареса си нещо пак като пилинг, нека го пуска тук за да го пробваме и ние и да го обсъдим (както се казва)
Polinita съжалявам, че си имала проблеми. Знам я доктор Кокева, тя е приятелка на баба ми  Grinning точно тя ми каза, да си взема кремчето на Акне Аут след раждането! Тя ми каза да пия и антибиотик 3 месеца за да си махна пъпките. Мисля, че ще ти помогне. Peace

viliko чакай, че сега зацепвам... на снимката ми изглеждаш добре Grinning  какво те притеснявам, петна, дупки, белези?

# 77
  • Мнения: 7 947
Имах акне по време на пубертета, от него са ми останалтук там по някоя "дупчица" и в Т-зоната имам разширени пори /които с ФДТ почти се скриват/. Основното което ме тормози обаче е гадното омазняване - каквото и да ползвам - след 3,4 часа - лъсвам. В момента съм с трите стъпки и ФДТ на Клиник, има подобрение - кожата ми е станала мека като бебешко дупе, но омазняването си е на лице, въпреки че всичките продукти са за 4ти тип кожа - тоест най-най-мазна. Затова се интересувам от подобни продукти.

Преди съм ползвала Скинорен и той има точно такъв ефект - пилинг. Мажеш се вечер, сутрин с почистващ продук. От него кожата започва да се бели , като кир, поизсушава се, но отдолу се показва значително подобрена структура. Обаче е с антибиотик, доста агресивен е и не ми се иска да го ползвам отново, защото мразя беленето на кожата, особено като съм на работа. Искам нещо по-леко може би, за ежедневна употреба, с по-силен ексфолиращ ефект. Но въпреки това ви чета, защото се очертава голяма декемврийска почивка, която мога да използвам за едно по силно лющене  Laughing

# 78
  • Мнения: 1 629
Вижте сега какво мисля да си поръчам.

Обновяващ едноетапен пилинг Anew Clinical



ПРОБЛЕМ
Неравномерен тен и текстура на кожата плюс обезцветяване.
КАК ДЕЙСТВА
Комбинация от високо ефективна гликолиева киселина и растителни екстракти с успокояващи свойства, осигуряваща 35-процентов професионален гликолиев пилинг с по-малко дразнение на кожата***. Гликолиевата киселина отстранява мъртвите клетки от най-външния слой на кожата, за да се разкрият по-здрави такива. Омекотяващи растителни екстракти спомагат за подхранването и успокояването на кожата, като същевременно й позволяват да се самовъзстанови.

В момента е намалено в Ейвън за 20лв. Ще си го взема вместо тоника с азелаиновата киселина на Биотрейд Sunglasses като пристигнве и го пробвам ще споделя какво става.


# 79
  • Мнения: 7 947
Хм, аз отдавна го заглеждам, но не този, а трифазния - в тубата. Лошото е, че според моята дистрибуторка на Ейвън - никой не го е поръчвал, което я навеждало на мисълта, че не е особено ефикасен. А и за тия пари и аз не очаквам чудеса все пак. Не забравяй ако го взимаш обаче да споделиш  Laughing
В момента аз клоня към бадемов пилинг, една позната ходи и нито има яко лющене, нито боли особено, а има определено подобрение. Срещу 80 лв си заслужава май да се опита...

# 80
  • Мнения: 1 629
А само 80лв ли струва. Да няма после "Ми тука и едно кремче за слънце... и едно за след слънце и така стават хммм 150 лв" Щото аз исках октомври да отида на билков пилинг за 80лв на Неодерма и тази като ми каза, че с козметиките и кремчетата ставало към 150лв аз се отказах Crossing Arms Иначе  това в тубичката май е дермабразио (не го знам какво е) А това от ейвън ще го взема, защото тоника на БиоТрейд е 14лв и едно кремче гледах за към 5 лв, та вместо тези неща, ще си взема крема. И аз не мисля, че ще има голям ефект, но отдавна искам да пробвам нещо тяхно! Thinking

# 81
  • Мнения: 7 947
Да, дермабразио е в тубата. на няколко степени - първо почваш с най-ниската, после продължаваш според упътването - самата тубичка има особена капачка за ползване на различните степени.
А този, който ти гледаш - не е крем!!! а тампони!!!
Относно кремчетата - при всеки продукт с подобен пилинг или дермабразио ефект е задължително ползването на дълбоко-хидратиращи и слънцезащитни кремове! За да не се получи пигментация и отрицателен ефект. Така че мърдане от тях няма! С биотрейда също трябва да се използват. Особено за ексфолианта е хубава хидратиращата маска/ пак на биотрейд/. Така че цената отива пак към 30.
За пилинга - да, във всеки салон правят процедурата, но и препоръчват кремчетата. Но това е същото като в дом.условия. И при двата случая си трябват.

# 82
  • Мнения: 1 629
Тампони лии Naughty ааа не ги искам тогава ... сега трябва да развалям поръчката  bouquet мерси, че ми каза на време! Иначе за слънце защитата знам, но също така знам, че сега в тези месеци слънцето е много слабо и не е задължително Thinking

# 83
  • Мнения: 7 947
Пилинга - напоени 30 тампона, с които обтриваш лицето.
Дермабразиото е по-добро определено, ако въобще искаш да пробваш от AVON - това все пак е козметична марка, не медицинска, сравнително нисък клас.

Всеки пилинг или дермаабразио предизвиква обновяване на кожата чрез излющване на горния й слой. Появяващата се отдолу кожа е изключително нежна, податлива на възпаления, пигментация и т.н.Ето затова трябва задължително хидратация /крем или маска/ и слънцезащита, независимо дали е лято или зима. Разликата е само във фактора на защитата. Например новия дневен крем/овлажнител на Клиник, подходящ и за зимата за ежедневна употреба, е с Ф25!!!

Според мен в никакъв случай не пренебрегвай тия мазила, особено както разбирам, че ползваш постоянно и усилено пилинг продукти.

Ако се замисли човек за парите - ами едно ходене на пилинг в салон /плодов, билков, бадемов и тн/, заедно с мазилцата излиза около 120-150 лв. Но пък ефектът е същия като да си правим домашни, при които ефект има след по-продължително използване. Тоест - едно ходене на пилинг е равно на два-три месеца домашно "стъргане" май...е, зависи къде и при кого отива човек де!

# 84
  • Мнения: 7 424

В момента аз клоня към бадемов пилинг, една позната ходи и нито има яко лющене, нито боли особено, а има определено подобрение. Срещу 80 лв си заслужава май да се опита...
   В какво се изразява подобрението,можеш ли  да споделиш? Rolling Eyes Способен ли е този пилинг да изравни релефа на кожата,да премахне "дупчиците" от миналото акне?

# 85
  • Мнения: 7 947
Дупчиците и белезите никой пилинг не е способен да премахне, дори химичния. Възможно е обаче подобрение.
При моята позната първо се изравни и озари тена - тоест на местата на петна и белези обиквонево е по-розовееща кожата, сега цвета е по-равномерен. Релефа е загладен, да, има си ги белезите, но са по-плитички сякаш. Кожата като цяло е много мека, черни точки няма. Определено има разлика. А и още нещо - сега като си сложи ФДТ - той се разнася много по-добре и по-равномерно и самото лице стои много много свежо и чисто.
Но
Първо отиде на почистване. Купи си мазилца на Биодерма. После отиде на пилинга. Купи си някакъв защитен крем. Сега си взе и Клиника /за което моя милост има вина, защото самата аз съм супер доволна/. Тоест - не е идеята просто един час пилинг, а постоянно и ежедневно поддържане, което коства и време, и пароци  Laughing

# 86
  • Мнения: 225
 Момичета, виждам че говорите за пилинг за лице, но да не отварям нова тема за боди пийл- в една стара брошура на Лиерак видях лосион за тяло с пийл-ефект (с алфа хидрокси киселини).Търсих го по аптеките, няма го. В актуална брошура на Лиерак също го няма. Нещо бихте ли ми препоръчали.Искам да си купя такъв или подобен продукт независимо от марката.

# 87
  • Мнения: 7 947
За тяло си вземи скраб или ексфолиант с частици - вършат страхотна работа, както и масажна гъбка  Laughing

# 88
  • Мнения: 1 629
antoanetastat  това е кремче, с което можеш да си правиш ексфолиране на тялото

Peel Range- Lierac

пилинг на тялото в домашни условия статия  Wink

дано това ти помогне!

Аз обичам пилинг продуктите. Вече съм дала хиляди пари за кремчета и простотийки-  то не беше за пъпки, после за петна!!! Sick ужас...

# 89
  • Мнения: 7 947
а защо просто не отидеш на дерматолог?

Общи условия

Активация на акаунт