Л..ната в лицето

  • 4 893
  • 115
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 984
Какво да правиш, простотията по хората ходи! Mr. Green

# 46
  • Мнения: 3 835
Евала на лелята, огромно евала! Не тя е простакесата, а другата, която й се е присмяла на това, че е съвестна и почиства след кучето си. Каквото е получила, си е напълно заслужено. В случая много добре пасва поговорката: Който се смее последен, най-добре се смее! Laughing
Съжалявам, много ми се иска да се бях изказала дълбокомислено, как не са хубави такива неща, не е редно, ама се смях се смях от сърце и на всичкото отгоре смятам, че си е много редно и правилно. След като няма закони, глоби, зоополиция.....изобщо никакъв ред!?
В колко ли, стотици вече теми съм ви чела да обяснявате, как трябвало самосъзнание, култура, отношение, възпитание, дрън, дрън, не знам си какво...Е, ето ви една възпитана, културна и самоосъзната жена, и какво следва, ами присмиват й се!  Това е и причината много хора да не го правят, защото ще им се присмеят, или защото никой друг не го прави, те ли ща са единствените будали, или пък се питат какъв смисъл има само аз да го правя?
В страните, където има яки глоби за неспазване на реда и чистотата и строго се следи за изпълнението им, следят не само оторизираните органи за това, ами и самите граждани се шпионират едни други и се самоконтролират. Логиката е много проста, откъде накъде аз ще спазвам и ще съм съвестен, а пък оня ще си прави каквото иска. Естествено това е само една съвсем малка страна на нещата, но не е в никакъв случай за подценяване.

# 47
  • Мнения: 212
А ако на всичкото отгоре приемат това безобразие, рискувам да бъда изритана от апартамента си, само защото съседите не обичат кучета, а аз с моето никога и за нищо на света няма да се разделя.

Все пак да отбележим че блоковете се строят предимно да живеят хора в тях, а не кучета и хората са с приоритет пред всякакви животински гадини. Така че щом някой човек не иска да живее с куче в един блок то естествено трябва да се махне кучето а не човека. Пък който обича кучето си повече от хората, да ходи да живее с кучето си в гората или да си купи къща. Много е просто....

# 48
  • Мнения: 47 996
А ако на всичкото отгоре приемат това безобразие, рискувам да бъда изритана от апартамента си, само защото съседите не обичат кучета, а аз с моето никога и за нищо на света няма да се разделя.

Все пак да отбележим че блоковете се строят предимно да живеят хора в тях, а не кучета и хората са с приоритет пред всякакви животински гадини. Така че щом някой човек не иска да живее с куче в един блок то естествено трябва да се махне кучето а не човека. Пък който обича кучето си повече от хората, да ходи да живее с кучето си в гората или да си купи къща. Много е просто....
Не мога да не се съглася с този пост!!!  Peace

# 49
  • Мнения: 599
То всичкото ни на ред, та за кучешките акота сме се хванали.

Борисе, то понякога кучетата са най-малкия проблем в жил.блокове.

п.п.И повечето кучешки акита по детските площадки са на бездомните кучета, а не на домашните.

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 09:45 от na_ga

# 50
  • Мнения: 24 467
Да, много интересно е постъпила гражданката. Но нека не спираме до тук. Дайте да организирате всеобщо замеряне с кучешки фъшкии. Така всеки, който е ядосан на някого ще може да се почувтва отмъстен. Laughing

Не ми харесва как една майка си изака детето до люлките.
Не ми допадаше как комшията си спираше буса зад колите и трябваше да си звъним по звънците да го будим, да се премести.
Не ми харесва как децата си мятат кофичките от гадните ледени сокчета по улиците.
Много неща не ми се нравят. Ха да погледнем при тези три случая /примерно само, има много такива/ как би следвало да постъпя и аз, ако следвам логиката на ядосаната леля?
Не ме разбирайте погрешно, срещу хойкането на песовете и цвъкането от тях поголовно където падне съм, но съм за други методи- яки глоби на самозабравилите се собственици. Ама чак пък това...
Почва се с решаването на малките проблеми- но решаване своевременно, по законен път. Иначе до големите проблеми никога няма да стигнем.
Не е нужно да ставам простак и аз. Достатъчно е на простака да му бъркаш редовно системно и дълбоко в джоба.

# 51
  • Мнения: 6 029
Абе, Джуди, никой няма против глобите, но няма кой да ги наложи и прибере (повтарям се). Всички сме за тях, ама звънци. Не сме ние хората, които трябва да налагат и прибират глоби.
И за тва народът изтрещя и взе да маже лайна. И работата ще става все по-лайняна, мисля аз.

# 52
  • Мнения: 24 467
В тази насока следва да се хвърлят усилия- виждаш нередност- известяваш. Това е обществения контрол, а не джунглата. Имаме си и такава тема, пак на минзухар, полезна е. Другото са простотии. Че то какво ще стане, ако всички се държим по този начин и се саморазправяме? Аз ще нацепя гумите на оня с буса, ще размажа фекалиите по майката, дето си изаква хлапето до люлките и после какво очаквате- оня няма да спре да си паркира буса зад мен, само дето ще ми нареже моите гуми или ще ми отреже спирачките, майката ще се озлоби и най- много да намеря утре фекалии пред собствената си врата.
Обаче като дойде КАТ оня с буса си спира вече чинно където трябва. Наясно е, че ако нещо се случи с колата ни той ще е първият, когото ще потърсим. Дори се поздравяваме.

# 53
  • Мнения: 6 029
Кого да известя? На кого от милите ни управници му пука кой къде сере? Аз лично губя надежда, че нещо отгоре ще се промени. Силно се надявам хората да започнат да се променят. Но и те не искат.

# 54
  • Мнения: 1 949
Аз съм се опитвала да известя полицията за семееен скандал на съседите ни, в който имаше (предполагам) пиянски заплахи за убийство. Тътреха нещо по пода - вероятно мъжа влачеше жена си, защото тътрещото се нещо се движеше. Който живее в панелен блок, ще разбере за какви шумове говоря. Всичко се чува перфектно! И НИЩО не стана. Освен че не успяхме да спим, онези продължиха да крещят и да беснеят цяла нощ, нищо друго не стана. Полицаите ми казаха - ОК, ще пратим патрулна кола, взеха ми телефона за да се обадят, понеже входа се заключва. И нищо... С мъжа ми гледахме през терасата да видим кога ще дойде полицейската кола ... Не дойде. Съжалявам за офф-а, но просто в БГ става винаги така - за каквото и да кажеш. Срещаш безразличие и непукизъм.

За това се побъркват хората, затова започват да търсят саморазправа.
Иначе - не одобрявам подобен род реакции  Sick

# 55
  • Мнения: 24 467
Кого да известя? На кого от милите ни управници му пука кой къде сере? Аз лично губя надежда, че нещо отгоре ще се промени. Силно се надявам хората да започнат да се променят. Но и те не искат.
Като начало бих предложила общината, там са служителите, които съставят актове за замърсяване. Виж темата за наритването на задници.
С нашата кучкарка от блока бяхме на етап предупреждение. От тогава не съм виждала произведенията на домашния й питомец около блока. За бездомните кучета- лично аз звъня в общината, има си отговорник на местния приют- за два дни ги събират.
Полицията и де що е бюрократ ще се размърда, ако ние го накараме- системно, редовно, с жалби и до по- горни инстанции.

# 56
  • Мнения: 2 018
Беззаконието води до саморазправа.
Нито я упреквам жената, нито я защитавам!
 Случката щеше да бъде смешна, ако не беше жалка и показателна за ситуацията в която се намира българина!

# 57
Да се изкажа и аз, като виден кучкар newsm08 Wink smile3503
Нямам нищо против да събирам акото на моето куче и го правя, когато е  на неподходящо място..
Въпроса ми към одобряващите постъпката на кротката женица е:
Какво трябва да направим и кой да намацаме с акото на уличните кучета????
В нашия квартал е пълно с такива "съкровища" от улучни кучета...имахме даже пред входа....
Та...ха сега кажете, като съвестна кучкарка, кой да намацам???

# 58
  • Мнения: 6 029
dalalala, е как кой. ББ, разбира се. Или поне местния ви кмет.

# 59
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
dalala, би ли си намалила аватара?
Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт