Какво ще кажете за това решение?

  • 8 319
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 794
Понеже ми е хоби да рисувам проекти за интериор, се опитах да нарисувам вашия. Не знам, дали правилно съм разбрала. Мисля, че наистина за вашата стая това е единствения вариант. Нарисуванит мебели не са много красиви, но в момента не разполагам с други. Иначе, понеже и в моята кухня кухненският плот ще граничи с дивана, те съветвам гърбът на шкафовете, които граничат с хола/дивана/ да е по-висок от плота, за да се спира изтичането на вода зад шкафовете и към хола.
Нарисувала съм кухнята малко по-широка, отклокото сте я предвидили...


Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 17:33 от asja

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
МНОГО ТЕ МОЛЯ ПОГАГАЙ И НА МЕН.

# 17
  • Мнения: 794
МНОГО ТЕ МОЛЯ ПОГАГАЙ И НА МЕН.

Към мен ли е отправено?
Ще ти помогна с удоволствие, това ми е хоби. Дай ми снимка на проекта на апартамента с размери и ми опиши горе-долу какво искаш. Можеш с фотоапарат да снимаш проекта на апартамента и да я пуснеш тук. Може също така върху проекта да си начартаеш какви мебели и с какво разположение ги искаш, също и цветове.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
asja - евалла за хобито ти   bouquet Грабна ме  Grinning

Иначе така мразя тези нови постановки... една уж голяма стая, в която трябва да наблъскаш всичко...
Всъщност, точно колко м2 е тази всекидневна?
И наистина - не виждам предвидено място за миялна... А пералнята къде ще е... И предвиди добра осветеност за работния ти плот. И изкуствена и естествена.

# 19
  • Мнения: 37
 

 Hug  Ася, ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ!   bouquet
Това е най-милото нещо, което някой е правил за нас в последните... ок .20-30... години!
Дори не сме очаквали някой да положи толкова труд,  без дори да сме го молили, само заради нас - не за пари, не за слава, а така - от добро сърце!
Мно-о-ого съм впечатлена, Ася! И страшно ти благодаря - за първи път мога наистина да си представя какво ще представлява дневната ни, както сме я мислили... И си доста точна. Просто не мога да спра с благодарностите   bouquet   bouquet   bouquet  Hug  Hug  Hug
 smile3525

Шани, "дневната" е ок. 21.3 кв. метра.
Има място за пералня и сушилня извън кухнята.
Място за миялна е предвидено.

# 20
  • Мнения: 794
Мила "Когато...", направих проекта с голямо удоволствие. Ако и други момичета имат нужда от помощ, насреща съм! Hug
Сега ми дойде една идея - над плота да се сложи г-образен дървен таван с лампички, захванат отгоре със стоманени въжета. Утре ще го добавя в проекта, че не ми е качен на лаптопа вкъщи.

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 22:59 от asja

# 21
  • Мнения: 3 830
Мила "Когато...", направих проекта с голямо удоволствие. Ако и други момичета имат нужда от помощ, насреща съм! Hug
Сега ми дойде една идея - над плота да се сложи г-образен дървен таван с лампички, захванат отгоре със стоманени въжета. Утре ще го добавя в проекта, че не ми е качен на лаптопа вкъщи.

Един ден, ако ми се наложи, мога ли да разчитам за помощ?
 Rolling Eyes  bouquet

# 22
  • Мнения: 794
Мила "Когато...", направих проекта с голямо удоволствие. Ако и други момичета имат нужда от помощ, насреща съм! Hug
Сега ми дойде една идея - над плота да се сложи г-образен дървен таван с лампички, захванат отгоре със стоманени въжета. Утре ще го добавя в проекта, че не ми е качен на лаптопа вкъщи.

Един ден, ако ми се наложи, мога ли да разчитам за помощ?
 Rolling Eyes  bouquet

Иска ли питане?! С най-голямо удоволствие. нали този форум все пак е и за взаимопомощ. Кой с юридически консултациии /мога и такива да давам, работя като юрисконсулт Joy/, кой със счетоводни...

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. Кой с юридически консултациии /мога и такива да давам, работя като юрисконсулт Joy/,

гладна няма да останеш  Laughing
  bouquet

# 24
  • Мнения: 425
Asja ако имаш време и желание ще помогнеш ли и на мен? Това е скица на спалнята ни http://www.beru6ka.snimka.bg/album.php?album_id=245537&pid=6910175 , но ми се ще да я видя и 3D. За стените сме избрали този цвят http://www.beru6ka.snimka.bg/album.php?album_id=245537&pid=6910294 , а гардероба и скрина още не знам какви ще бъдат като цвят, но няма да е това на скицата. 

П.П. Надявам се авторката няма нищо против, че се намъкнах в темата и.

# 25
  • София
  • Мнения: 8 282
Принципно не съм за такова разпределение но щом това са ви изискванията...
.... бих минимизирала кухнята: единично корито (в момента съм с кръгло), 2ка котлони, тясна миялна (на 45 см) и бих махнала колоната шкаф(Браво на asja за визуализацията)
... според мен е неудачно ТВто до врата направо си е в холната маса... може би ако се смали кухнята и се отдалечи дивана  newsm78... може би ако се постави на стената до детската щом ще е плазма ще е тънко

# 26
  • Мнения: 5 920
Браво на Ася и от мен.Разбрах,че пак ще поработи по въпроса,та си казвам мнението.Защо не измислите някаква преграда зад гърба на дивана.Дали стъклени блокчета,дали нещо ефирно и символично -дърво,стъкло,ресни.Дори в една стара тема видях висящи като каскада и преграда осветителни тела.Нямам възможност да ги търся.Но така ми звучи като в ресторант,в който сепаретата се обособяват от 2 дивана опрени гръб с гръб.И бих дръпнала малко "острова" с мивката наляво.
Успех и та Ася и на "когато"

# 27
  • Мнения: 5 920
Забравих.И аз съм против колоната-шкаф.Много натежава композицията.

# 28
  • Мнения: 784
Струва ми се, че частта с меката мебел е много изнесена напред - няма място да се отвори входната врата, влизаш - и не можеш да направиш една крачка напред, защото насреща ти е масичката. Много е малка стаята за такова разделяне по средата на два отделни къта -така става още по-малка. На мен би ми липсвал простор в такава стая.

# 29
  • София
  • Мнения: 8 282
Ето и една разрушителан идея: да се премести входната врата до колоната(комина) и така остава цяла стеана от 1,50-1,60 м и не се сблъскваш с холната маса за да стигнеш кухнята...
... при такъв "проект" може да се сложи лежанката до входа или на тази стена ТВто

смятах електроуредите/кухненските шкафове и ето моето предложение:
- 65 (75)см: хладилник -(65 см + 10 см разстовние до стената.. да иам място за пердетата евентуално)
- 60 см: колона шкаф+печка+МВ
- 40 см: шкаф+котлони
- 45 см: миална
- 60 см: ред шафове като в ъгъла е мивката(кръгла) ... но там да има прав ъгъл а не така трапецовидно на пред
= всичко 270 см... моята кухня (самостоятелна) е с  дълбочина 245(*344) см и има място за всичко това... имам и маса 60*90
... предлагам ад се заложи и на няколко горни шкафа от котлоните до над мивката ... на другия ред да остане макимум шкафове 60-90 см така ще има повече светлина от прозореца


sln, меката межел обимовенно е с габарити от поне 90-100 см дълбочина... или поне аз на такава съм попадала

Общи условия

Активация на акаунт