ИЗРАЕЛ 11

  • 39 236
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Наистина бързо мина времето, но и тя за малко беше тук  Sad Успяхте ли да и покажете повечко места?
Израелците казват "hazman over maher kshe'nehanim" - времето минава бързо, когато се наслаждаваме  Hug

Аз междувременно да се похваля, взех си червени ежедневни сандали, тип лятни чехли, от този модел:
http://media.snimka.bg/0283/006821220-big.jpg

Изглеждат удобни, на Тева Наот са - уж ортопедични, но ще я видим тази работа  newsm78
Понякога се вманиачавам с покупки на обувки, но истината е, че трудно намирам такива, които да са ми удобни

# 16
  • Мнения: 160
Мента, честити чепички да си ги носиш със здраве  Wink

Направихме страшен маратон за 2 седмици видя много неща: Йерусалим (стар, нов град, + Виа дела Роза), Тел Авив (мола в кулите, плажната ивица- страхотно място, център), Квар Саба и съседните градчета, плаж в Херцелия + вечеря на яхтеното пристанище т.нар "Марина", друга една вечеря в "Нафис"), Северната Част на Израел (фермата за крокодили, Кинерет), вози се на влак много й харесаха Вашите влакове, Ришон разбира се само минахме за срещата, сафарито в Рамат Ган, изобщо не сме се спирали малко се уморихме и ние но няма как трябваше да й покажем колкото се може повече неща. Съжалявам, че не видя Мъртво и Червено море но другият път  Simple Smile.

Много й хареса Израел.

Лека нощ!

# 17
  • Мнения: 323
Мента модела на обувките е много готин,аз винаги такива си харесвам,които да са и ортопедични.От дете имам проблеми със стъпалата,а като студентка носих ортопедични стелки.Абе от начало не са толкова удобни,ама после няма сваляне от краката.
В Австрия дал Господ обувки и стоки за жени колкото щеш,такова разнообразие,че свят да ти се завие,на всякакви цени.Пролетта си взех едни от естествена кожа за 35 евро,после от страх,че може би съм сбъркала посетих обущаря до нас,но той потвърди,че са от естествена кожа и аз се успокоих.Така де,аз все следя намаленията и тогава се юрвам да пазарувам.
Момичета направихте ли повече снимки или само една от срещата?
А се сетих да питам( аз отдавана не съм питала)вие опера там имате ли,не съм чувала за еврейски оперни певци от вашия регион.?
Мента гледа ли откриването вече?На мен тук с часовата разлика ми е трудно малко.javascript:void(0);

# 18
  • Мнения: 558
официалното откриване е от 14h  Peace

Криси, я кажи на обувка с висок ток ортопедична стелка има ли смисъл да се слага?
почти всички хубави модели обувки са на висок ток...последните, на които съм хвърлила око са 1 , 2 но са неудобни,защото тежестта пада изцяло на частта с пръстите  само при обувките на маноло бланик тежестта е разпределена и пада и върху петата и са страшно удобни.. но на мен са ми скъпи...

# 19
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Krisy, в Израел има опера, разбира се  Peace Даже в началото на кариерата си и  Пласидо Доминго - един от тримата тенори, е пял в Израелската опера  Hug
Ще напиша повече и при първа възможност, че сега съм на крак  Crazy

 fiuuuuuu Но е интересно - корените и са в Москва, в края на войната - 1917..., тогава Голинкин дава идеята да се построи опера в тогавашна Палестина - ерец Исраел. И действително, 6 години по-късно, това е факт! През 1923 поставят първата опера "Ла Травиата"  Heart Eyes
Сградата на операта (бейт hа-опера) е една от най-красивите в Тел Авив, можеш да я видиш тук:
 http://www.israel-opera.co.il/
Тук можеш да чуеш разпяване на деца, които участват в някакъв мюзикъл:
http://uk.youtube.com/watch?v=tJ4aAXA7y-A
reverance
(специфичното е, че не са отделни операта и оперетата тук, не е както в София, където отделно си има Музикален театър за балетни постановки и мюзикъли, отделно - Опера)

hand, вие след години ще можете да се срещате от време на време в България, от време на време в Израел, и двете семсейства (твоето и на мъжа ти) и да си правите съвместни ваканции - кеф ви Черно море, кеф ви Червено или Мъртво море...  Grinning

# 20
  • Мнения: 1 410
Много шикозни обувки видях - мммм,чудни!pepelja6ka,вярно че са неудобни,ама пък много готини!Аз в момента съм на вълна удобни чехли и джапанки.То с това телосложение за къде?

Момичета,още малко ми остана до финала.Но през уикенда съм с вас.От понеделник - незнам.Може и да липсвам известно време.

# 21
  • T"A
  • Мнения: 2 515
пепеляшке (лихлухит все ми идва да ти кажа Laughing), обувките са много елегантни, но на ток стъпалото вече е в неестествена форма, така че според мен и да сложиш стелка  - все тая  Confused
Ти как се справяш с ходенето на ток? На мен 6 см ми е максимума  Crazy

mi6imadifingerscrossed Готово ли е всичко pacifier 1stroller за посрещането на новия член от семейството?

Тъкмо се връщаме от центъра и мъжът ми ми разказва за лисица, която са хванали в центъра на Тел Авив  Shocked Ние в парка до нас сме виждали лисица, което пак доста ме изненада, покрай магистралата в северната част на страната също се показа една заблудена, но тази градската съвсем в грешна посока е обикаляла  ooooh! Пускам линк към една статия на иврит, но има видео там - снимали са я вечерта как си търси храна из кофите заедно с уличните котки  Crazy в най-обикновена градска градинка... И там е живяла няколко месеца, представяте ли си?  #Crazy
 (леко свалете скролера и има триъгълниче за плей на самото екранче)
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3577663,00.html

# 22
  • Мнения: 2 952
Здрасти, момичета ! Компютъра не беше в ред от  вчера и сега седнах да ви чета.

Гледах откриването в Китай . Страхотно , масово и величествено! Колко труд са вложили ! Видях и българите , много стилно облечени , мило ми стана  Hug .Успех на  българските спортисти!  Peace

Понеже темата е все пак за Израел , ето ги израелците :



Успехи!



# 23
  • Мнения: 323
pepelja6ka моят бг.доктор каза,че обувките на висок ток са нож с две остриета-елегантни и вредни за гръбнака.Затова ми препоръча обувки с нормален не висок ток и не тънък.После питах и мъжо и той също каза,че такива обувки с високи и тънки токове за ежедневно носене никак не се препоръчва,в едно изследване в тяхната болница е показало,че жените,носещи такива обувки страдат от болки в гърба.Само че подробности не съм питала,ако искаш мога да  питам и да ти кажа.А стелки на висок ток няма смисъл.
Момичета успех на вашите спортисти на Олимпиадата,ще се радвам да имате успех.
Мента вашата опера е в съвременен стил,не като нашата тук.

# 24
  • Мнения: 558
и на мен ми хареса откриването...много се бяха постарали,ама егати и китайската азбука...изчаках се докато мине нашта група...аз не бях разбрала,че 11 човека са ги отстранили заради допинг  Sad

при вас казаха ли,че йероглифът за  великобритания и елит е един и същ  Thinking

и аз нося равни обувки или на 2-3-4 см ток, на по-високи съм била само 2 пъти- на бала  и преди 2 месеца излизах с едни червени лачени peep toe, добре, че не бяха много пари,че 2-ри път няма да ги обуя,размазаха ми краката и уж ми мина меракът, ама показаните 2 модела не ми излизат от главата...

# 25
  • Мнения: 2 952
ШАБАТ ШАЛОМ!                (и аз не се отказвам , въпреки, че никой не захапва даже от поздрава  Simple Smile )



Не  съм чула за йероглифа, аз не слушах всички, невъзможно е  Simple Smile.

Лека  вечер!

# 26
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Шабат шалом!

Пете, аз обикновено съм на вечеря ти като поздравяваш  Mr. Green Аз пропуснах откриването  на Олимпиадата Sad

Пепеляшка, отстраниха щангистите - целия бълг. отбор по вдигане на тежести Sad
Има един израелски плувец, чиито баща загинал вчера  Sad - Алон Мaндел, но той каза, че въпреки всичко ще се съзтезава. Какво ли ще му коства в такъв момент да плува  Rolling Eyes
снимка на Алон
статия на англ. за случилото се

Криси, тази опера е новичка, преди са поставяли постановките си в Ерусалим, но тамошната я затварят през осемдесетте години и от 1985 год. операта се мести в Тел Авив; днешната сграда е съвсем нова - от деветдестте години е, за това ти е направило впечатление  Wink
18,000 абонати на операта има към този момент  Peace за съжаление, това е и доста скъпо удоволствие  Confused

# 27
  • Мнения: 1 410
Бон Джоурно!Хайде на кафе -
Как ми се пие кафе в приятна компания и нямам никакво намерение да раждам! smile3534
 
Пете,нали щяхте да ходите до един пазар - как му беше името newsm78- аз с карамел го свързвам!Дано да направиш и снимки,че много са ми интересни тези пазари и нещата ,които се продават там.

# 28
  • Мнения: 2 952
   Да ,бе .Трябва да отидем , но да е някой петък сутрин , че моят мъж да не е на работа.Другият петък ще опитаме.Петъците  цял ден свекърва ми готви за вечерята и не ми е удобно да й оставя и двете деца баш в петък.Ще издебнем по-лек петък с по-малко гости за нея и по-малко говене. Много ни се ходи да се отъркаме  в пазарската обстановка  Simple Smile .С децата  не става , лудница е там .
   На този плувец баща му паднал от  стълба! Ама , че късмет , съдба!Ужас!


   

# 29
  • Мнения: 2 952
В духа на Олимпийските  игри и Китай :

http://www.youtube.com/watch?v=qVT5QMQDmHk

Лека събота!

Общи условия

Активация на акаунт