ДА ПОДКРЕПИМ ФЕРМЕРИТЕ!!!

  • 2 005
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Освен това при такива протести на медиите не се предоверявайте в изнесената информация, защото често е манипулираща, изкривена и дори лъжлива. От опит споделям.
Затова питам, ако има някой отблизо запознат(не от новините) с фермерските протести, нека обясни и даде малко разяснения.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 752
В повечето случаи проблемът не е в земеделците. Била съм свидетел на абсурдни ситуации свързани с изкупуването на продукцията от дребните и средните земеделци. И в тази сфера "мутрите" определят правилата на играта и се подиграват както пожелаят с труда на хората. Какво може да направи едно семейство, например, което е отглеждало нещо (няма значение какво- мляко, плодове, зеленчуци) и му кажат , че ще му го купят на мизерна цена, която не покрива дори направените разходи. Алтернативата е или да се съгласи или да го хвърли, и в двата случая губи. Затова и земите пустеят, а и държавата като цяло вече опустява.

# 17
  • Мнения: 3 826
собственикът на Пършевица наскоро си каза , че внася сухо мляко от германия за продуктите си ,
защото било  по-качествено от българското от кравите ....
учудих се , че вече си го и признават открито , защото доскоро всички лъжеха , че масово използват само несухо мляко ...

# 18
  • Мнения: 505
Не съм в този бизнес, затова за съжаление съдя от новините в медиите, от ситуацията в магазините за хранителни стоки и няма как да имам повече информация. Но правя паралел със ситуацията в бранша, в който работя и намирам доста прилики в методите на намеса или ненамеса на държавата. Аз съм от тези хора, които полагат своя труд упорито, постоянно и с голяма любов. Считам, че отплатата за това е мизерна, ако мерим нещата в пари. Мисля, че твърде често получавам упреци, вместо благодарност. И като гледам фермерите, не ми се вярва да лъжат - нали и с мен се случва нещо подобно? Обясняват ми, че има ниска производителност в България. Ами това според мен се дължи на лошо управление на бюджета, лошо управление на човешкия ресурс и прочие мениджърски грешки. А за да се задържат в бизнеса всичките некадърници, се пречи на кадърните. Пречи се с дезинформация, лоша администрация, пълна липса на съдебна справедливост и безнаказаност.
        Ако съм се изразила ясно, може би сте разбрали защо бих потърсила начин за съпротива. Има ли някой, който мисли като мен?

# 19
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Защо намесваш Пършевица?

# 20
  • Мнения: 505
Защото веднага след новината, че Андрей Цаконски е бил арестуван, бит, оставен с хипертонична криза два часа без медицинска помощ и после освободен, последва радостно съобщение, че е подписано споразумение между фермерите и правителството, в министерството на земеделието. От някой си Зоров. Точка. Не се уточни кой Зоров е това, не му показаха лицето, не казаха цялото му име. После аз се запалих и взех, че изгледах още две емисии новини по две телевизии и по телефона попитаха Андрей Цаконски и заместника му - единия по едната телевизия, другия по другата - дали са доволни от подписаното споразумение. И двамата казаха, че не са запознати със споразумението и че Зоров не е упълномощен да подписва. Тъй като тази работа според мен мирише от всякъде, споделих с един по - осведомен от мен човек и той каза: "Ха, ами ти знаеш ли кой е Зоров? Димитър Зоров - ами че той е собственик на "Пършевица". Та, ето от тук дойде "Пършевица" Ако някой има интерес да печели много, много повече пари, като ни продава хранителни продукти с компромисно качество, при това на завишени цени, ние какво, да се правим, че не забелязваме?

# 21
  • Мнения: 183
По белите държави, тези отрасли подлежат на дотация от страна на държавата.И фиксирана цена за прекупвачите има.Не всеки да ги клати, както може..
Всичко е въпрос на политика на съответна страна.
Нашата явно не мисли така.
И аз не виждам, защо трябва да комсумирам вносно мляко и  др. млечни продукти, при условие, че производители имаме. Не е да няма.
Щото това си е серизен отрасъл.Не продават носни кърпички хората.Хранителни продукти произвеждат и препитанието си осигуряват.Поминъка им е това.И нашия.И с право реват.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Много ми е интересно кой плаща тази антиреклама.

# 23
  • Мнения: 505
Точно така, Василина, това имам предвид! Няма как да си произвеждаме сами храната - каквото се продава в магазините, това си купуваме и съответно ядем. А миналия август като напомпаха цените на манджите, са "пропуснали" да вдигнат изкупните цени за земеделски продукти. Кой тогава е спечелил? Търговците в магазина? Производителите на колбаси и млечни продукти? Дори това не се разбра - сигурно е държавна тайна. Някъде по това време взех живо да се интересувам от политика. Защото доходите ми рязко намаляха и съответно започнах да си задавам въпроси - къде сбърках, какво стана. Какво стана с всички нас? Вие забогатяхте ли? По - добре ли живеете? Аз понякога си мисля, че никога няма да се оправим и ми става страшно. Или както сега е модерно - чувствам се демотивирана.

# 24
  • Мнения: 4 916
"Късно снощи към споразумението между Министерство на земеделието и храните и организациите на земеделските производителите с подписите си се присъединиха: Христо Друмев, председател на Националната развъдна асоциация на млеко- и месопроизводителите; Андриан Цаконски, председател на Националната асоциация млекопроизводителите в Република България; Бойко Синапов, председател на Кооперация "Родопски звън".

Вчера в 19.35 часа споразумението бе подписано от министъра на земеделието и храните Валери Цветанов и Димитър Зоров, председател на Националния млечен борд.
"


От тук - http://pazari.dnevnik.bg/show/?storyid=535123


Значи така - подписал Цаконски, обаче ще продължава да протестира! Дайте в навалицата да прецакаме "Пършевица"  Stop  

# 25
  • Мнения: 505
Най - после информация! Добре, оставяме "Пършевица" на мира. Нямах време, бях два дни по работа, не съм в течение на новините в момента. И сега какво, да се извиня може би? На Димитър Зоров и на всички вас? Все още смятам, че методите за успокояване на протеста са осъдителни. Аз подкрепям протеста на фермерите. Смятам, че е в интерес на страната. И искам да печеля спокойно парите си и да ги харча за качествени, справедливо оценени храни. Да има за мен, да има и за другите хора. Да се развиваме който колкото успее и да си помагаме един на друг.

# 26
  • Мнения: 4 916
Най - после информация! ...

Тази информация е от средата на седмицата, ако си беше направила труда да пуснеш Гугъл, сега нямаше да се чудят хората какво й е на "Пършевица".
Може би наистина трябва да се извиниш, вкл. на Димитър Зоров и на "Пършевица".
Айде да започнеш да се учиш на отговорност за приказките и писаниците си, а?

# 27
  • Мнения: 505
Нападките вероятно са форма на забавление за форума. Аз си държа на тезата и не ми беше трудно да напиша име на фирма, тъй като съм опитвала от продуктите им и далеч не съм била очарована. С подобно качество, ама направо същото, са и продуктите на, ох ,на всички български млекопроизводители. Трая си, пазарувам ту на село, ту някоя нова марка, ту в чужбина, ама стига вече! Ето, част от българските фермери показват къде са проблемите, разговарят, протестират, после пак и пак. Мое убеждение е, че трябва да им помогнем. Как бихме могли да защитим тях, себе си, храните в магазините си?

# 28
  • Мнения: 3 205
Не съм в този бизнес, затова за съжаление съдя от новините в медиите, от ситуацията в магазините за хранителни стоки и няма как да имам повече информация. ....

Ето ти и едно малко по-различно мнение за така създадената ситуация, при това не от медия, а на икономисти:

Цък

 

# 29
  • Мнения: 505
Ще прощаваш, Юл4е, ама това във статията са си приказки едно към изобщо. А снощи в самият край на новините съобщиха, че три стада животни са подкарани към гръцката граница, защото в Гърция има субсидии и помощи. Ивайло Калфин обяснява, че това е лошо и няма да допусне хората да минат границата. А защо, питам аз, сте ги докарали дотам? Снощи изчетох една доста актуална тема за заплатите. Всеки иска да изкарва пари и да си храни семейството. Но докато масово се държим като овце, какъв живот ни чака? Твърде много хора не одобряват нито стачките, нито съпротивата, нито дори писането и говоренето по този въпрос. Същите тези хора се опитват и мен да накарат да замълча. А тези, другите, които са съгласни с мен, утихнаха. Простакът винаги е по-агресивен. Умният ще прочете, ще прецени, и само в краен случай ще се намеси. Жалко, още дълго ще се храним с "каквото дадат". Все по-често ни обясняват, че и в "белите" държави хората живеят трудно и работят до изнемога и парите хич не им стигат. Ама нещо много удобно ми се вижда това обяснение, за да ни накарат отново да наденем дрехата на смирението.

Общи условия

Активация на акаунт