Рана на шийката на матката!

  • 6 465
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 645
Здравейте и от мен мога само да те успокоя че не боли изобщо ,аз имах раничка преди да забременея голяма колкото 1лев  и след взетата цитонамаска  беше ми пап2 доктора прецени че ще ми  я гори с един разтвор солкогин ,понеже не съм раждала то по скоро е нещо като мазане с него ,няма нищо страшно ,но задължително трябва да се лекува и един съвет от мен задължително изскай второ мнение от специалист  Naughtyуспех

# 16
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не съм имала ( да чукна на дърво), но майка ми до ден днешен от моето раждане има раничка, която постоянно се появява. Гори  я няколко пъти, казвала ми е, че не боли, само миризмата е неприятна

# 17
  • Мнения: 814
 Няма нищо страшно- изобщо не боли, но миризмата наистина е доста неприятна. 40 дни след като ми изгориха раничката ме извикаха на профилактичен преглед и всико беше ОК. Месец след това забременях с малката ми кукла Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 780
Здравей!В момента лекувам раничка със "Солкожин"/така ли се произнася?/.И двете мнения, които потърсих са, че раничката не е толкова голяма и ще се оправи с лекарството.Резултатът от цитонамазката беше ПАП 2.Веднъж са ме намазали, другата седмица ще ходя за второ мазане.Не боли.
Искам да попитам майките които са имали раничка дали по някакъв начин са усещали дискомфорт,например болки при секс.
Гинеколожката ми зададе този въпрос.Аз не съм усещала болка или някакъв дискомфорт по време на секс.

# 19
  • Мнения: 328
Аз също имах раничка след раждането.Много ме беше страх че ще боли-но жестоко се излъгах ВЪОБЩЕ НЕ БОЛЕШЕ.както каза доки ако менструалният ти цикъл е болезне малко ще боли ако не е много болезнен няма да боли.Траеше окол 5 мин. моята раничка била доста голяма и не разбрах кога и как и що, толкова бързо и безболезнено беше.Даже сега този месец съм на профилактичен преглед за раничката да я види кака е защото моята я горихме през февруари и сега трябва да отида да я види да ли ще се наложи още малко да се поизгори и как е що е. :love
:

# 20
  • Мнения: 149
И аз имах раничка - още от преди раждането. Тогава докторката ми каза, че е хубаво да се изгори и след като родих, го направих. Наскоро ходих на гинеколог - онколог и той ми каза, че не е трябвало да я горя, не запомних поради какви причини. Редовно обаче трябва да си правим цитонамазки. Слава богу моята е ПАП 1.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На майка ми и гориха раничка миналата година и каза,че много я е боляло

# 22
  • Мнения: 149
Честно казано и на мен усещането ми беше крайно неприятно - като пробождане с игла, но това е само на момента, после не съм имала проблем

# 23
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Усещах тъпа, придърпваща болка, но не нетърпима. След това имах кафеникаво течение, после никакви проблеми. Не се е появявала пак.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 235
Преди около 8г. ми гориха раничка. Процедурата е кратна, да си призная нямам спомен да е имало болка, може би нещо като боцкане. След раждането ми се появи друга, но за момента не е за горене. Не се притеснявай, стискам палци да мине безболезнено.

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 01:10 от GERY80

# 25
  • Мнения: 3 016
След първото раждане и аз имах раничка. Моята беше доста голяма. С размер на 50 ст. Гинеколожката ме посъветва да приложим съвременен начин на лечение ,изгаряне по химичен път .Раничката се маже през определен период от време. Това е по- добрия вариант от горенето тъй като няма странични ефекти.

# 26
  • Мнения: 149
Аз сега разбирам, че раничките правят рецидив. Това нормално ли е?

# 27
  • Мнения: 645
да нормално е и затова се ходи поне 2пъти в годината на лекар,профилактично и цитонамска задължително всяка година поне аз така правя след като знам че съм се лекувала толкова време заради раничката

# 28
  • Мнения: 149
гинекологът, при който последно ходих ми каза, че цитонамазка е нормално на две години да се прави до определена възраст, но на мен ми се струва твърде на рядко и затова съм решила всяка година. А някой знае ли хапчета, с които цикълът се отлага във времето и как се пият #2gunfire

# 29
  • Мнения: 506
Април разбрах, че имам и аз раничка!Все още отлагам !Тъпо или не оправданието ми е, че нямам време! Едва днес си записах час и в края на другия месец, първо ще ми направят цитуна маска и после ще ми я обгорят! Rolling Eyes
Сестра ми също мина миналата година през това, та тя ме успокой, че нито боли , нито нищо, но (макар и отлагала) знам, че е задължително да решиш този си проблем, за да няма по-сериозни последствия по-натам! Peace
Пожелавам ти успех и да разкажеш после какво е било, че да знам!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт