Колко струва да родиш?

  • 9 846
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 334
Раждах в Токуда планирано секцио и ми излезна всичко 1300лв.Повече от доволна съм от всичко там и за миг не съжалявам за избора си Peace

# 16
  • Мнения: 1 671
0.00лв. в МД София. И двата пъти!
После по наше усмотрение почерпихме екипа, който се падаше дежурен по време на раждането и при изписването. Акушерката си беше до мен през цялото време, доктор дойде за раждането. После бях в стая с баня и тоалетна с още едно момиче. Само болничната храна не опитах, защото ми носеха постоянно домашни супи и сладкиши и все бях преяла. Нощниците и хавлиените кърпи също си бяха мои, но аз така си и предпочитам.
С малки изключения всики бяха много внимателни, ражданията ми протекоха леко (благодарение на адекватните намеси на екипа, иначе сигурно можеше и секцио да родя), така че (Слава Богу!) си се изкъпах сама няколко часа след раждането и не е било нужно никой да ме обслужва.

# 17
  • Мнения: 9 903
Секцио в частна болница- 1400 лв.
вече е 1700 там Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Секцио в частна болница- 1400 лв.
вече е 1700 там Simple Smile
Знам, знам.  Laughing

И най-важното - честит ти втори син,чак сега видях лентичката! Да ти е жив и здрав и да сте много щастливи!  bouquet

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
От 0 лв., до цената, която си готова да платиш.
Ако, си здравно осигурена не ти се налага да плащаш нищо.
Peace


единствино си платих епидуралната  Wink  но можех май и без нея да мина  Sunglasses

# 20
  • Мнения: 4 753
Ангажирах си лекарка и платих 300 лв., но по принцип може и 0 лв. да излезе, ако нямаш уговорка с никого...

# 21
  • София
  • Мнения: 1 020
0.00 лева. Доволна съм от раждането, две акушерки се занимаваха с мен в предродилна, после доктор дойде на израждането. Най-интересното което стана в следващите три дни, че при мен идваше доктора на който лев не бях дала, а майките които бяха платили така и не си видяха докторите след раждането  Shocked. Храна от вън ми носеха, нощници всеки ден чисти.

# 22
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Платих 300 лв. не съм била във ВИП стая , но съм доволна от лекара на когото се доверих

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
От 0 лв., до цената, която си готова да платиш.
Ако, си здравно осигурена не ти се налага да плащаш нищо.
Peace абсолютно съгласна - въпрос на възможности.

# 24
  • Earth
  • Мнения: 1 952
От 0 лв., до цената, която си готова да платиш.
Ако, си здравно осигурена не ти се налага да плащаш нищо.
Peace абсолютно съгласна - въпрос на възможности.

И на мислене.... Защото аз възможности имам, ама  не виждам защо трябва да плащам за раждане когато плащам осигурвки на максимума в продължение на години...

И моето раждане излезе 0.00 лева  Mr. Green

# 25
  • България
  • Мнения: 181
Раждането просто си струва, защото след това те чака цялото щастие на света!
А чисто прагматично - точно толкова колкота дадеш!!! но пък може и да не дадеш...!!!
Въпрос на избор, възможности, каприз, обстоятелства ... newsm78

# 26
  • Мнения: 2 312
Платих 250 лв преди почти 3 години,за да си извикам на раждането лекарката,която ми водеше бременността.
След раждането мъжът ми е почерпил парично и другите от екипа.
Наше си решение,никой не ни е принуждавал Peace

# 27
  • Мнения: 1 512
От 0 лв., до цената, която си готова да платиш.
Ако, си здравно осигурена не ти се налага да плащаш нищо.

Точно така  Peace

# 28
  • Мнения: 104
Раждах в "Св. София" през април. Бях планово секцио, което се поема от държавата (и аз веднъж да намажа от това, че ме осигуряват здравно!). Но си платихме за т.нар. "избор на лекар" 500 лв +120 лв. за ВИП стая - 4 нощувки. Препоръчвам ВИП стаите, защото просто са по-чисти, по-скоро ремонтирани и създават по-малко депресарска обстановка, отколкото общите стаи. А това си е важно за мен - да се почувствам човешки след фиаското.
Желая ти безоблачно раждане! Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 020
Раждането просто си струва, защото след това те чака цялото щастие на света!
А чисто прагматично - точно толкова колкота дадеш!!! но пък може и да не дадеш...!!!
Въпрос на избор, възможности, каприз, обстоятелства ... newsm78

Съгласна съм!

Общи условия

Активация на акаунт