Колко струва да родиш?

  • 9 865
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 282
Преди 6 год и 5 месеца родих в болницата в нашия град ....всичко беше под всякаква критика и отношение и обстановка ...и всичко. Имах чувството, че там раждат животни, а не хора ...Много се радвам за мамите, които в такива болници са получили полагащото им се уважение и внимание! Така трябва да е във всяка болница, но уви....
По-натам като имаме второ бебче ще си помисля много добре дали да е  в друга клиника или в тази да си родя, но след като си платя /въпреки че съм здравно осигурена/, за да не изпадам в депресия и ужас и за да знам, че ще има нужното внимание към мен и бебето!

# 61
  • Мнения: 657
Около 1200лв. в МД-Варна. Това за планово секцио, с всичко включено в цената. Носех си само тоалетни принадлежности. Peace

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 588
616лв. за нормално предизвикано раждане в АГ "Селена" - Пловдив. Включва се вагиналната таблетка за предизвикване на раждането (36 лв), епидурална упойка и всякакви удобства в една много чиста и уредена частна клиника.

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 23:28 от Vanessa_MM

# 63
  • Мнения: 1 305
На мен ми струваше 90 лв само за ВИП стаята в държавна болница раждах. Отидох много зле настроена но останах много доволна. За първи път влизах в болница, и то за толкова важно нещо и останах очарована от целия екип  Peace

# 64
  • Мнения: 518
Здравейте мами!Аз родих секцио по избор в наи-добрата(според мен ) болница .Тя се води като събралата най-добрите специалисти от Ужна Бг в Пловдив,и се нарича Селена. Там обслужването,персонала и дори храната бяха на много високо ниво.В операционната бяха 15 човека екип,и бебето беше поето веднага от педиатъра и неонатолога. След операцията Рая беше с нас с таткото в самостоятелна стая през цялото време когато пожелаехме. За удобствата няма да говоря,за хигиената също ,но всичко беше страхотно.Цяла вечер ни наблюдаваха как се справяме а на другата сутрин след цяла колегия от доктори за визитацията дойде рехабилитаторката за масаж и раздвижване!Храната беше по избор от меню с 10 ястия а соковете Капи и минералната вода бяха безплатни и по цели кутии!А цената бече 960 лв за цезатовото,150 лв за таткото да е при нас при раждането,всичко това вклучваше избор на хирург,5дни престой като памперси,преврьзки,чаршафи,нощници,дрехи  за бебо,обезболчващи за след раждането,упоиките по време ,сапуни ,кярпи в банята,жена да те подмива или помага при к'пането всекидневно,може и дрехите да се изперат ако искач,но всичко е от тях,+2 безплатни прегледа при гинеколог след седмица след изписването и 2 за бебо при педиатара до месец!Надявам се и другото ми раждане да е там след време!

Струва ми се, 4е нищо не ти е било безплатно JoyВсе пак си дала 1110лв. Аз нищо не съм плащала, въпреки това съм доволна от отношението на всички в болницата!

# 65
  • Мнения: 3 066
Ил84 разбирам какво казваш,но не сьм с'гласна че сьм платила за всичко !Защото ако сметнемсамо водата и соковете за 5 дни си е добра сумичка,а да не говорим за останалото,но си струваше и винаги отивам с удоволствие на преглед там и след раждането,защото обслужването и отношенишето са безценни!Успех на всички ,на които им предстои раждане ! Laughing

# 66
  • Мнения: 17
Аз родих и двата пъти в Тина Киркова. Първия път без уговорка, втория път си платих. Не мога да кажа, че отношението беше лошо първия път, но все пак си ме оставиха нещата да следват естествения си ход и раждах 15 часа в адски мъки. Втория път платих 200 лв. за женска консултация при желания лекар, при който щях да раждам и после 900 лв. пакет по ценоразписа на болницата за ВИП-пакет раждане (раждане при избран лекар, самостоятелна зала, присъствие на бащата, упойка, ВИП-стая после и т.н.) Раждането премина перфектно - приеха ме с 4 см., дойде лекаря, веднага организира акушерки, анестезиолози,... всичко, след 1 час бях с пълно разкритие (след системи за ускоряване на разкритието, за по-бързо изглаждане...), татето беше при мен, с 2 напъна родих. Според мен си струва да платиш, за да се чувстваш комфортно и да нямаш притеснения. И без това е достатъчно тежко, пък и няма да раждаш 10 пъти. Моя съвет е, който има възможност да отдели тези пари, да го направи!!!!

# 67
  • Мнения: 32
НА МЕН МИ ПРЕДСТОИ ПРЕЗ ОКТОМВРИ И ТАМ , КЪДЕТО СЪМ ИЗБРАЛА ЩЕ МИ СТРУВА 1 800.00 ЛВ. В СЪЩАТА БОЛНИЦА МИ СЛЕДЯТ ЦЯЛАТА БРЕМЕННОСТ , ЗДРАВНО ОСИГУРЕНА СЪМ !

# 68
  • Мнения: 87
Аз ще раждам скоро в ТОРАКС Пловдив.С моя гинеколог д-р Михнев смятаме да бъде нормално раждане-то струва 700 лева.В тази цена влизат микробиология за раждане ,два прегледа за бебето и един за мен.Щастливият татко е решил да присъства на раждането,това не се заплаща.Отсега съм заявила желание да се снима раждането.Дискът ще ми струва 30 лева.
Ако се наложи секцио -950 лева.Първото ми раждане преди няколко години беше също в Торакс,сега отново им се доверих и смятам че ще оправдаят гласуваното  доверие.Тази ми бременност е по тежка от първата и вече няколко пъти лежах за задържане в болницата.Обслужването е на много високо ниво,хигиената е перфектна ....всичко е на ниво!
Повече ще пиша като родя живот и здраве моят син!

# 69
  • Мнения: 81
На мен ми струваше 1700лв (раждах във Вита), определено си заслужаваше всеки лев.

# 70
  • Мнения: 53
1200 лева, и си заслужава всяка стотинка от тези пари. Перфектно беше  Peace

# 71
  • Мнения: 583
30 лева за ВИП стая. Всичко останало беше безплатно. Разбира се, не смятам сумата, която съм похарчила за храна, сокове, телевизор и т.н., но това по-скоро мога да го причисля към собствените ми капризи.

# 72
# 73
  • София
  • Мнения: 1 524
Раждах в частна клиника -1400лв

# 74
  • Мнения: 1 919
около 1400лв в частна клиника

Общи условия

Активация на акаунт