Забранявате ли на момченцата си да си пипат пишлето?

  • 22 623
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Моят е тригодишен и ръката му е все там. В къщи се съблича гол или събува гащите и не можем да се разберем. В началото пробвахме с отклоняване на вниманието, с махане на ръката, не стана. Обяснявахме, че ще се разболее, пак не помогна. Почнахме да забраняваме.
За сега обаче няма ефект. С много щастлив и доволен вид си бърка човека в гащите и си играе.
Не мисля, че думата е от такова значение. Поне при нас проблема е другаде.

# 16
  • Мнения: 250
Djina според мен е нормално да си пипа бубата.Така както си пипа крачето или ухото.Все пак опознават телата си.Сина ми винаги когато е гол,ръката му е там.На публични места не го прави,но ако се случи ще обяснявам че не се прави така.
Освен това и аз имам такава информация,че по този начин се спомага забелването.
А относно това как се нарича-всеки има право да нарича пениса както си реши.Досега не съм чувала на малко дете да се обяснява,че има пенис-всички останали названия обаче съм ги чувала.

# 17
  • Мнения: 418
Аз тази дума "буба" даже не съм я чувала.Казвам пишка и ми се струва съвсем нормално.Моят син е на 2 г. и сега се отучваме от памперса.Като е по гащи постоянно ръката му е там,но се старая да му отклоня вниманието винаги.

# 18
Наистина...преименуването на пениса с всякакви умалителни или други имена е нож с две остриета..според мен при този проблем бащите имат много голяма роля за правилното възприемане на частите на тялото..ние майките понякога нямаме правилен подход..нашият татко например се справи успешно и ясно разказа какво трябва да се пипа и кога и съответно изгради хигиенен навик при ходене до тоалетна, къпане и т.н. ; може би е удачно да се посъветвате с таткото и да пробвате той да се справи с проблема...все пак проблема може и да се задълбочи, ако самият татко не дава подходящия личен пример Simple Smile)

# 19
  • Мнения: 5 278
Лесно е да обясниш на едно 2.5-3 - годишно дете(е,може да не е яак толкова лесно,но поне малко разбира),но на дете на година и десет месеца как да му го обясня -аз или мъжа ми newsm78
И сега се рових в разни мнения на специалисти и навсякъде пишат,че на това не трябва да се обръща внимание,за да не се обърне специално внимание на детето към тази част от тялото.Може би е правилно да му се прави забележка ,когато се отнася за публични места.Знам ли иаз вече.

# 20
  • Мнения: 7 914
не забранявам , понеже няма буба Mr. Green

а пениса си нека да го пипа, за сега се ограничава само при къпане Peace


за естественото забелване в Холандия масово се препоръчва именно самозабелването, т.с. никаква родителска или външна намеса Peace

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз не съм му забранявала, не обръщай внимание ... той сам ще разбере, че не е уместно да си вади пишката пред хора, малко само да порасне

# 22
  • Мнения: 3 715
Не смятам, че е проблем и не обръщам внимание. Човекът си опознава тялото и не виждам нищо лошо в това. Има време да научи какво е "обществено място".

# 23
  • Мнения: 5 278
Ей,тая буба ви извади очите Simple Smile Ама нещо не мога да кажа на това сладко малко нещичко пенис или пък пишка Simple Smile Все едно да кажа,че сина ми е мъж щом има пенис. Че аз за мъжа ми не използвам тази дума и си говорим с умалителни имена,какво остава за бебо Simple Smile

# 24
  • Мнения: 5 183
Ей,тая буба ви извади очите Simple Smile

Ми аз помислих 4е за моми4енце иде ре4
Тази дума на това пове4е подхожда

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 14:44 от МАЙКА

# 25
  • София
  • Мнения: 1 057
Нашият младеж, все там си държи ръцете, когато скучае. Не му забраняваме, но всеки път обясняваме, че пацата не се пипа, защото ще се изцапа, ще го сърби и боли. Засега няма особен ефект. Продължавам с обясненията, дано започне да чува и разбира...

# 26
  • Мнения: 2 090
Не забраняваме,но и неговият интерес се простира само когато е голичък в банята Crazy.Навън не се е случвало да има желание да се пипа,но ако се появи такова бих реагирала,бих му направила забележка,докато не разбере че на обществени места не се прави така Peace

# 27
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Интересът му да се пипа по пишлето се е простирал само докато го обличам след баня.
Така го е дърпал, че съм се чудила как не го боли  Confused Реакцията ми - почти никаква, само леко му мръднах ръката и го попитах дали не го боли.
В други ситуации забравя за тази част от тялото си.

# 28
  • Мнения: 1 303
Моят малчо рядко си пипа мъжката гордост,но съм на мнение,че не трябва да се забранява и отношението на родителя да не е по-различно от това когато детето примерно  си пипа нослето иначе би се насадило нездраво отношение към половите органи след като се превръщат в забранена част за изследване PeaceПоне така пише в дебелите книги.Иначе е правилно да се нарича с истинското му име както всички останали части на тялото-ръка,крак,но ние все още го наричаме пишок Sunglasses

# 29
  • Мнения: 40
Не му се притеснявай чак толкова.Моя син също проявява интерес и когато е гол я дърпа,разглежда.Не му забранявам, защото ми се струва съвсем естествено да опознава тялото си.Дори, когато го къпя го карам сам да я мие.А по отношение на това как да наричаме мъжкото му достойнство сме се спрели на "пиша".

Общи условия

Активация на акаунт