Лятото е във разгара, януарчето расте в кор&#

  • 12 784
  • 302
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 861
Мацки, обърках се. Аз в коя седмица съм тогава??? Crazy Crazy Crazy

# 76
  • Мнения: 21
Aз си мисля ,че сме си в седмицата която ни е изчислена по термин(последния МЦ+6 дни),защото седмицата която ни определят от видеозон е според размера на плода,някой вървят по едрички други не... newsm78 Thinkingпък и много зависи лекаря как ще вземе размера на бебо
Така,че за мен това което показва на лентичките ни това ни е седмицата в която сме  Naughty

KALIPSSO според мен трябва да си генирира лентичка и така ще разбере коя седмица е(аз съм за 24 и съм 16 седмица и 2 дни,така,че според мен тя трябва да е 16 седмица и 3 дни)

Ки ки ки ,абе...я съм права,я не  newsm12

Да запитам аз.Момичета как сте със сънищата,аз от като съм бременна само кошмари,екшъни box #Sniper...снощи залавях убиец и го предадох на МВР,бебета сънувам...какво ли не шантаво....  33uu
Вие как сте със съня?

# 77
  • Мнения: 387
nadeto_pm и аз докато бях на морето само екшъни и бебета...както бях писала, четох някъде че било нещо нормално за втория триместър, тъй като това обикновено е свързано с притесненията на бъдещата майка....
явно наистина е нормално...някои имат предимно розови сънища, което е по-хубавия вариант...
иначе за термина на KALIPSSO мился че си е точно спрямо седмицата...аз сам 17г.с. и съм за 20.01 първоначално изчислено....от датата на последния цикъл  - три месеца + седем дни...и така при мен е 13.04 - 3 месеца = 13.01+ 7дни=20.01 така ми го каза на мен...нали има и друго от последния цикъл се броят десет лунарни месеца, които са по 28дни т.е. +280 дни, ма на кой ли му се смята...това е което знам...мисля че вече сериозно си усещам мъничето....даже и сега....

Да ви кажа нещо, за тези които ни е за първи път и за тези които вече са минали през това, ако имат спомени....
много често се замислям върху това, че не просто съм бременна и че не просто ние ще си имаме бебе, а ЩЕ СТАВАМЕ РОДИТЕЛИ... много ми е странно, може би плашещо..вчера това си говорихме с коко и той каза, че дори още е не може да го осъзнае...за него съм си същата и нещата са си същите...и си говорихме и така...може би като почне да се усеща ритането от другите тогава ще усети и той какво е...или както при повечето мъже като го гушне тогава ще осъзне какво става....иначе на всеки преглед е с мен(той държи да идва)...и така с моите притеснения....ето и сега като си прочетох написаното ще ставаме родители...аз си знам, че никога няма да порасна и че ще су бъда все същото диване като досега...както и да е...ако някой има подобни терзания бих била щастлива да знам че не съм единствена....

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Е-е-е-ех,голямо мързелуване днеска  smile3507
Ама то и времето едно такова............сънливо
Калипсо-добре дошла при нас!Приятни и спокойни 5-6 месеца до финала!
Копривке-Съгласна съм с Надето и ти трябва да си в 18-та седмица и .......дни.Аз съм с термин 27.01 и утре влизам в 16-та седмица,а ти си поне с 2 седмици преди мен........това е според линийките де.Иначе Ехографите показват различно,според това как расте бебчо.
Наде-и аз сънувам едни сериали,екшъни и какво ли не.През целия си живот не съм сънувала толкова,колкото от както съм бременна.Май наблягам на кримита Laughing
Хайде приятна вечер от мен!  bouquet

# 79
  • Мнения: 21
Кали,Лорини сега съм по спокоина относно сънищата...защото всяка сутрин първата ми работа е да седна на компа и да се заровя да чета в някой съновник,и недай си боже съня ми означава нещо лошо цял ден съм със скапано настроение(аз нали съм си зодия Рак и обичам да се тюфкам за всичко Embarassed)

Лорини и аз от няколко днена усещам движенията на бебо ,ама така ми става едно хубаво... Heart Eyes

Що се отнася за коя седмица сме...и аз се обърках вече...ама по-важно е бебо да расте,да ритка и всичко да е наред Simple Smile Heart Eyes

# 80
  • Мнения: 656
Да ви кажа нещо, за тези които ни е за първи път и за тези които вече са минали през това, ако имат спомени....
много често се замислям върху това, че не просто съм бременна и че не просто ние ще си имаме бебе, а ЩЕ СТАВАМЕ РОДИТЕЛИ... много ми е странно, може би плашещо..вчера това си говорихме с коко и той каза, че дори още е не може да го осъзнае...за него съм си същата и нещата са си същите...и си говорихме и така...може би като почне да се усеща ритането от другите тогава ще усети и той какво е...или както при повечето мъже като го гушне тогава ще осъзне какво става....иначе на всеки преглед е с мен(той държи да идва)...и така с моите притеснения....ето и сега като си прочетох написаното ще ставаме родители...аз си знам, че никога няма да порасна и че ще су бъда все същото диване като досега...както и да е...ако някой има подобни терзания бих била щастлива да знам че не съм единствена....[/color]

Лорини, току що хубаво си поревах точно заради тези страхове... прегледах и онази статия... и кво да ти кажа - просто не се виждам.. много го обичам вече това бебе и не си го давам за нищо и никого, ама пуст му страх... ще се справя ли?!? офф, спирам на тая тема, че пак ще се разрева..  Crazy
А относно сънищата - моите не са екшъни, шантави са..много шантави (като например един, в който сънувах, че сме се събрали стотици пешеходци на един светофар и 4-ма пеем - то не бяха различни гласове, то не бяха професионализми  #Crazy, а останалите ни слушат и ръкопляскат все едно сме на концерт...) И други имах, ама този най-ярко запомних, щото се събудих с едно прекрасно чувство и усмивка  Simple Smile
Хора, не спирам да ям... ще изям вече и на кучето храната  Shocked

Калипсо, добре дошла и леко бременеене! Simple Smile

# 81
  • Мнения: 7
smiling sisi как пееш на светофара  Mr. Green Mr. Green Mr. Green ще се спукам  от смях
Напомняте ми за моите най-странни сънища по всички параграфи. Два пъти сънувах ,че правя секс с жена  (откакто съм бременна, разбира се) Mr. Green Mr. Green .Всеки би казал негова теория по въпроса защо точно това съм сънувала, но за мен няма значение. Беше много хубаво  Grinning Grinning Sunglasses Sunglasses Heart Eyes Mr. Green и ще ми бъде интересно пак да сънувам това. Joy
Иначе и екшъни има, и стари познати , и кошмари , и кримки.... newsm78

# 82
  • Мнения: 65
Здравейте момичета, не съм ви забравила  Hug
Просто имах работа плътно две седмици и се връщах доста изморена и сядах само колкото да ви прочета.
Лорини -  не си единствената дето си мисли, че цял живот ще си остане такова диване - моят мъж често казва, че щял да си има две деца - само дето едното било голямо на години..... Embarassed

Иначе успях да си взема изследването и показа 1 към 950 и 1 към 650 ---пише нисък риск.
На Уз съв във вторника.
 И май снощи усетих лекички почуквания...... Praynig Praynig Praynig

лека и от мен smile3525

# 83
  • Мнения: 30
Добро утро мацки!

Ох, пак на работа smile3515.

И аз да ви споделя за сънищата - лелееее, не мога да ви опиша какви глупости сънувам. То са едни кошмари, то са едни филмиии  smile3511. Събуждам се понякога по-изморена отколкото съм си легнала.

Относно седмиците, доколкото разбрах от докторите изчислявам си се спрямо последната менструация, пък независимо после как ги изчислява УЗ. Т.е. най-добре с линийките.

А относно възпитанието на детето, аз мисля да съм строга, пък каквото ще да става. Мен са ме възпитали от малка на всичко и сега това само ми е помагало. От 5 годишна се научих да чета и вече на 6 четях книжки - приказки и т.н. ми бяха любими. Оставяха ме самичка вкъщи от 1-ви клас и аз си намирах занимания, за да не ми е скучно. Книжки, кукли, играчки и т.н. Най-мразя някой да ми каже "скучно ми е". Ако на някой му е скучно, значи не може да си намери занимание, а това означава, че е абсолютен празноглавец, за да не може да измисли с какво да се захване.  Просто няма да допусна детето ми да казва "скучно ми е". Също така мразя разглезени деца, на които всичко им се позволява и купува. Мъжът ми има едно дете от първия брак (момиченце) и така са го разглезили, че просто се побърквам. Незнам само как ще го опазя моето дете от компютрите, че в нас има 2-3 и ние нонстоп с бащата сме пред компютъра. Ама ще мислим нещо.
А да ви разкажа, по този повод, миналата седмица ходихме в една кръчма, в една горичка и там естествено пълно с деца. И 2-3 сладки котенца се разхождат около масите - абе, мила картинка. Децата съответно решиха да си играят с котките и тръгнаха да ги гонят. И гледам едното дете - момиченце на около 5-6 години, успя да се добере до едното котенце и го изрита така злобно, че чак мен ме заболя. Просто в този момент щях да му плесна един шамар на това малкото. Какво му беше направило животното? Вместо да иска да го погали, то искаше да го изрита.  smile3511 В този момент осъзнах, че всички деца около нас бяха такива - злобни, проклети, глезени и склонни към насилие.  smile3514 И на родителите изобщо не им правеше впечатление.
Просто НЕ БИХ ДОПУСНАЛА моето дете един ден да се държи по този начин. Незнам как ще го постигна, но такова държание не бих издържала.

Хайде стига толкова засега, после пак ще пиша.


Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 09:57 от sladur4esta

# 84
  • Мнения: 656
Добро утро, момичета!  Аз съм на работа и хич не ми се бачка...  Sad  Ама така искам да си тръгна от тук, че ще се побъркам вече  #2gunfire

smiling sisi как пееш на светофара  Mr. Green Mr. Green Mr. Green ще се спукам  от смях
Напомняте ми за моите най-странни сънища по всички параграфи. Два пъти сънувах ,че правя секс с жена  (откакто съм бременна, разбира се) Mr. Green Mr. Green

Хи хи - на мен също ми беше мн смешно като си го прочетох Simple Smile Ама не можеш да си представиш колко много хора имаше от двете страни на улицата и как всички бяхме строени, като по команда Simple Smile
А твоят сън също не е за подценяване - доста интересно ми звучи  Wink
Айде, мацки, по-късно пак ще се включа..
Хубав ден на всички!!!  Heart Eyes  Hug

# 85
  • Мнения: 270
Здравейте и от мен и честита нова тема!!
Днес ми е първи ден на работа и много ми е терсене #Cussing out
Аз да се оплача за мен.Оказа се че болките които имам са от възпаление и на стомаха и на бъбреците,хем гастрита ми се е възпалил,хем песачинки изкарвам,а и плацентата ми е вляво и бебето притиска уретера.Отвратително е,пия само някакви хомеопатични и си чакам резултатите от посявката да се види дали ще ме вкарват в болница на системи,че не мога и нищо да ям и съм свалила 1 кг Sad Кофти работа,ама ще търпя.На ФМ съм към 29-ти и се надявам кистите вече да ги няма,след като резултата от БХС са повече от прекрасни.И така за мен.Сега ще съм по-редовна,понеже на работа имам възможност да пиша по повече.
Целувки за всички и спорна седмица.  bouquet

# 86
  • Мнения: 1 341
Ох момичета,
за възпитанието ще си говорим отново. За мен това се оказа най-трудното нещо. И повярвайте - трудно е!!!!
Децата минават през всякакви периоди. Ако знаете само какви неща съм изживяла с детския пубертет. То не тръшкане и реване за всякакви неща, то не беше налагане и моя ужас да посяга на децата. Аз и за това се забавих толкова с второто. Просто не можхе да си представя, че с тази ужасия в къщи ще мога да се захвана да гледам друго дете. В момента, в който девойкта кротна и стана добричко дете с тати си казахме "хайде, време е за второ". Така, че от страни като гледате Ви се вижда едно, но после като дойде до главата Ви (а повярвайте ми ще Ви дойде) е съвсем друго

# 87
  • Мнения: 917
Просто в този момент щях да му плесна един шамар на това малкото.
Ами те децата затова са толкова агресивни, защото родителите им ги пляскат за щяло и нещяло, а не говорят с тях newsm78 въпреки, че аз съм последният човек, който ще каже кое е правилно и кое не. Но по въпроса така мисля. Иначе какво да ви кажа за нашето възпитание и скромният ми опит от 2г и 5м. Моята дъщеря също не знае стойността на парите. Виновна съм, признавам си с ръка на сърцето и сега ми е много трудно да си оправя грешката. Просто съм купувала и кроасани и пръчици и бомбони, само за да намеря 5мин спокойствие. И как ще си оправям бъкийте идея нямам. За книжките проблем нямаме, обожава да й чета, брой вече до 5, познава цветовете и животните, даже беше на 1г и малко, когато майка ми й викаше "ето едно бау бау" а наща "куче куче". Винаги е била много любознателна и всичко е искала да прави сама. Затова може би на 1г започна да се храни сама, вече почти сама се и облича само тениските са й трудни. Обожава да ми помага, аз готвя - тя с мен, аз чустя и тя чисти, като я мотивирам и играчките си прибира. Супер дружелюбна е, на никой няма да посегне. Но и тя не си дава сметка, как така парите от банкомата влизат там, въпреки че като я водя на ясла сама казва, че мама отива на робата за да има парички после за кремче. Най-новата ни измишльотина е, че събира парички за бебето в една чашка. Много е сложно всичко. Дори когато правя нещо, не съм убедена че е правилното.
Evjeni, ние сега сме точно във фазата на налагането и инатенето, но ти ме зарадва, че има край. Я сподели повече, може и на лични. Как се справи ти.

# 88
  • Мнения: 211
Здравейте !  Grinning  Grinning  Grinning   Grinning  Grinning
Исках да ви пратя усмивки, че днес за първи път не ми се гади и се чувствам прекрасно!
 Grinning Grinning  Grinning  Grinning
После ще пиша.
Приятен ден на всички!

# 89
  • Мнения: 1 341
Evjeni, ние сега сме точно във фазата на налагането и инатенето, но ти ме зарадва, че има край. Я сподели повече, може и на лични. Как се справи ти.
Ами моята дъщер е телец  и е доста инатлив характер. Аз също де. Но точна рецепта не мога да ти дам. Аз установих, че когато вече периода отмине или просто когато тя реши нещата стават от самосебе си. Иначе колкото и да си пееш, каквото и да правиш при моето диване нямаше ефект. Слуаше само баща си, но за кратко. Беше се качиа на главата на всички. Но някак си изведнъж порасна и нещата се промениха. Не, че аз съм променила начина на възпитанието си към нея...Та моя опит показва, че просто трябва да изчакаш да премине фазата. Нас ни държа до към 3 години  и малко. Това го водят детски пубертет и наистина е много тежко. УСПЕХ

Общи условия

Активация на акаунт