Моля, дайте идеи за плънка за палачинки!

  • 21 541
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 364
Тази сутрин Иван Звездев направи солена торта с палачинки ,изглеждаще ужасно апетитна ,но не записах рецептата ,ако някоя мама кулинарка я знае ,моля да сподели  Praynig


Солена торта "Бон Апети №6"
Гост: Христо Груев
8/8/2008
 
 


Списък на необходимите продукти:

за палачинките:
5 яйца
350 мл прясно мляко
20 мл олио
200 г брашно
1 с. л. кисело мляко
краве масло за намазване

за картофената основа:
1 пакет картофено пюре (120 г)
400 мл готварска сметана
50 г маслини
1 кубче гъбен бульон
1 с. л. олио с вкус на чубрица
1 с. л. чили олио
1 ч. л. майорана
1 ч. л. сминдух
1/2 ч. л. сол

за плънката:
250 г гъбена салата с майонеза
250 г руска салата
200 г шунка

за украсата:
1 краставица
1 домат
копър


Начин на приготвяне:


 1. Яйцата се разбиват с помощта на миксер, като постепенно се добавя олиото.
 
 
 2. Прибавят се последователно киселото мляко, прясното мляко и брашното. Готовата смес се прецежда през цедка.
 
 
 3. Палачинките се изпичат в предварително намаслен тиган, след което се намазват с масло.
 
 
 4. Гъбеният бульон се разтваря в 400 мл вода. Добавят се майораната, сминдухът, двата вида олио, маслините и солта.
 
 
 5. Готварската сметана се сипва в кипналия бульон. Слага се сухото картофено пюре и сместа се бърка до сгъстяване.
 
 
 6. Дъното на форма за торта се покрива с една палачинка и върху нея се сипва картофено пюре.
 
 
 7. Отгоре се поставя палачинка, намазва се с картофено пюре и руска салата и отново се покрива с палачинка.
 
 
 8. Сипват се пюре и руска салата и върху тях се подреждат парчетата шунка. Процедурата се повтаря, като след всеки ред пюре се разстила вид плънка.
 
 
 9. Последната палачинка се намазва с руска салата и тортата се поставя в хладилник за час и половина.
 
 
 10. Поднася се намазана с гъбена салата и украсена с резени домат, стръкове копър и резени краставица
 
 
 

# 16
  • Мнения: 679
Вчера правих пробно палачинки с пилешко месо, майонеза и кисели краставички. Не беше лошо, но като че ли нещо им липсваше... Мъжът ми каза, евентуално малко по-солено да бъде... Може би някакво сирене или кашкавал... Но с кашкавал ще станат като че ли по-тежки...  newsm78 На мен ми липсва някакъв вкус, но не мога да определя на какво точно, може би печена червена чушка или гъби, морков...  newsm78 Пък и ми се струва, че с шунка ще е по-вкусно, вместо пилешко месо... Ще пробвам още, какво да се прави.  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 259
В къщи единствените солени палачинки които правим, са със пиле или шунка, кисели краставички, майонеза и ябълка. Пробвай ако искаш, много са добри, ябълката чудесно допълва соленото, киселото и по-тежкия вкус на майонезата и става много свежо, особено с зелените ябълки, ако намериш такива. Но и с всички други видове става, разбира се.

# 18
  • Мнения: 9 109
ето и моите палачинки с пилешко, като пилешкото винаги може да се смени с шунка

Общи условия

Активация на акаунт