КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 11

  • 24 226
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 877
Момичета, няколко нови мами ще се присъединят към нас. Надявам се да сме си взаимно полезни  Hug и да ни е все така приятно заедно. Grinning Grinning Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 897
Здравейте,
Присъединявам се към клуба. Малката ми дъщеря ще е в предучилищната група в ДОЙЧЕ ШУЛЕ.
Моля, да коригирате информацията за това училище. Не е в "Овча купел".
Ето сайта:
http://www.deutscheschule-sofia.com/
  bouquet

# 17
  • Мнения: 967
Здравей Bise и добре дошла!
Deutsche Schule е основано преди 10 години и има следната интернет страница

http://www.deutscheschulesofia.com/

Новото немско училище към немското посолство е основано тази година и това ще е първа година на функциониране.

Нямам представа дали първото училище е защитило името като запазена марка, нито ми се иска да коментирам доколко коректно или не е немското посолство да ползват същото име (пък чак и същия интернет адрес само с една чертичка  Crazy),

само искам да информирам, че практически има две училища със същото име, което допринася вече за недоразумения.

Пожелавам всичко най-хубаво на дъщеря ти в новото училище

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Все не ми остава време за тази тема, но да се запиша тук:
Положителни са ми впечатленията. Повечето родители са любезни и мили. В групата на дъщеря ми има момченце с чиято майка и леля сме били съученички. С лелята от детската градина та до края бехме все заедно, сега и децата ни... Съвсем случайно се оказа, че са в една градина.
С родителите на най-добрия приятел на дъщеря ми станахме приятели. Заедно даже по почивки ходим. Децата се разбират, ние си допадаме - щастие пълно. 

# 19
  • София
  • Мнения: 78
Здравейте,
и аз бързам да се запиша в темата, да не я пропусна...,
вярно че сега е отпускарски сезон, но все пак хвърлям по някой поглед в темите, да видя докъде сме...


# 20
  • София
  • Мнения: 1 110
Моето отношение към другите родители е силно положително като цяло, не ги познавам твърде много, но имам що-годе някаква представа с какво се занимават и сме комуникирали по рождени дни и училищни празници. И с уговорката, че не сме решавали досега някакви конфликти на децата ни, защото в такива ситуации наистина не се знае какво може да изскочи, както е казала Радмила.

# 21
  • Мнения: 263
Момичета, кафенце покрай анкетката? Аз определено имам нужда от кафе в момента!

# 22
  • Мнения: 7 263
Гласувах с "Положително" макар, че на практика за сега познавам само едни родители на съученик на Боби и то по стечение на обстоятелствата. Децата ни отраснаха заедно в първите си три години и бяхме доста близки семейно, после се поразделихме защото те се преместиха в друг квартал и се виждахме по-рядко на рожденни дни и от време на време. Но при всички случаи това са хора, с които винаги ми е било приятно да се виждам, и децата им са възпитани и много свестни, така че се радвам ако по-голяма част от децата в класа са с подобно възпитание и ценности.
По принцип съм доста добронамерена и винаги подхождам с положителна нагласа към родителите на съученичетата на децата. С част от родителите от стария клас на Боби също имахме много хубава приказка и се виждахме от време на време с децата и извън училище, надявам се и на новото място да се получи така.

# 23
  • Мнения: 3 271
И аз гласувах с Положително, макар, че към повечето, които познавам си е направо силно положително предвид, че сме приятели, с други се сближихме покрай рождени дни и празници, все са хубави и приятни за комуникация хора със сходен на моя поглед към света, което винаги помага за положителни отношения.

# 24
  • Мнения: 306
Здравейте момичета, искам да се присъединя и аз към клуба ви, макар, че голямата ми дъщеря не е в частно училище (до сега сме в НУКК), но тя иска след седми клас да учи в АК.
Аз самата съм чувала много положителни отзиви за обучението там от няколко родители, чийто деца учат там.
Много полезна информация сте събрали, дано остане време да я прегледам цялата, че малката ми принцеса е на 7 месеца и си изисква своето. Peace
За сега най-важният ни въпрос е дали да се насочим към учители, които подготвят специално за изпита в АК (чух, че взимали баснословни суми), или да останем при учителите, при които започнахме подготовка още в 6-ти клас. Ако някоя мама може да сподели впечатления и опит, ще съм много благодарна Hug

# 25
  • Мнения: 368
имате ли представа учебниците за 1 клас в частните училища дали са безплатни

# 26
  • Мнения: 40
Да, безплатни са и в частните училища.

# 27
  • Мнения: 3 271
Което беше крано време да стане, поне това!! Сега и "Парите следват детето да се резлизира" и нещата ще станат по-нормални.

# 28
  • София
  • Мнения: 26
Здравейте момичета!
Мисля да се включа в клуба  bowuu
Първо обаче да си намерим нашата ЧДГ, детенце е на 2 години. Живея в кв.Бели брези и събирам инфо за ЧДГ, приемащи дечица на двегодишна възраст.
Предварително благодаря,ако някой от района реши да сподели.

# 29
  • Мнения: 7 263
tiririra добре дошла   bouquet
Далеч съм от района, в който ти трябва ЧДГ, но тук има момичета от него така че се надявам да ти окажат помощ.
Погледни на първата страница на темата има доста инфо събрано от момичетата тук и доста линкове  Peace
Пиши като намериш нещо, което ти е допаднало за да обогатяваме резултатите от търсенията ни.

На първо четене откривам ЧДГ "Звездичка" - кв.Павлово ул.Ветрушка 5А 955 58 15, също така има няколко ЧДГ в районите на Княжево, Бояна и Драгалевци, които са ти близо. Сещам се за имената - Сияние, Ла Пину, Малечко.... и съм сигурна, че има и други.

Общи условия

Активация на акаунт