Олимпиадата. А някой дреме ли му за китайците?

  • 1 356
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
В 8 часа и 8 минути, но китайско време. Не зная по нешенско колко е.

# 16
  • Мнения: 70
При нас май към 15 часа се пада.
А иначе при китайците масовката е съвсем възможна, дори наложителна при това човешко изобилие.
Но ми стана малко криво като разбрах, че гребният канал се пълнел с водорасли и затова всяка нощ го чистели - РЪЧНО #Crazy Представете си колко китайци са впрегнати в инициативата

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Никой не роптае, никой не протестира.

ами забранено им е, да не говорим, че и да протестират не се показва по медиите.
колко снимки пуснаха от антентата, където загинаха полицаи?

вече се прокрадват мнения, че избора на Китай за олимписка столица е било грешка Tired

# 18
  • Мнения: 494
Аз пък си мисля,че Олимпиадата им е най- малкият проблем,след като гледах един репортаж за политиката "Едно дете", която може би има смисъл, тъй като иначе да са станали 3 млр, но пък последиците от нея са ужасяващи.
Ако семейството има "нещастието" да му се роди момиченце, те или го изоставят или го продават. Да не говорим,че само миналата година са били абортирани 40 милиона момиченца. И тъй като всеки иска да има момченце,защото традицията повелява синът да се грижи за старите си родители,а момичето отива в семейството на мъжа си, броят на отвлечените деца вече никой не го и знае.
 Ако все пак семейството реши да има второ дете, трябва да плати глоба в размер на 5 пъти по- голям от годишния доход. Ако не може да плати,бяга в провинцията. Но без разрешително за раждане,детето не получава акт за раждане,т.е. в Китай то няма вече бъдеше. Затова за да му осигурят такова,родителите предпочитат да го продадат. Момченцата се котират около 900 Евро,момиченцата 500. Междувременно цената на момичета леко се е повишила, тъй като се раждат все по малко момичета и все повече мъже остават ергени.
Богатите семейства вече взимат мерки. Ако си нямат момченце, просто си купуват,а ако си имат вече,си взимат и малко момиченце,за да си подсигурят снахата.
Всичко това води до масови отвличания и търговия на деца и вече и на млади момичета, които в повечето случаи ги превръщат в секс робини.
Олимпиадата ще почне и ще свърши, но тези проблеми ще останат.

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 13:21 от Mара Подробната

# 19
  • София
  • Мнения: 38 499
По въпроса за политиката "Едно дете" съм чела една статия в едно списание, където имаше едни снимки на малки черни найлонови чувалчета, хвърлени на улицата. А сетете се какво има в тях!

# 20
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Спокойствие и силна храна. Китайците ще оцелеят и след Олимпиадата, така че не ги мислете толкова.

Колкото до другите проблеми - не ги месете в темата. Престъпления с деца и проблеми със зачитането на правата на човека има навсякъде. Не им е мястото тук обаче.

# 21
  • Мнения: 1 731
Постъпленията в хазната на тази държава ще са огромни. Инфраструктурните подобрения ще останат за обикновенните хора и след олимпиадата, мисля, че няма губещи в случая.

Струва си да се посгъстят малко айде сега . Peace

# 22
  • Мнения: 210
Радвам се ,че Олимпиадата ще бъде в Пекин.Те имат невероятна култура,която ще бъде представена по един съвсем нов начин.
Сигурно изселените китайци ще бъдат обезщетени по някакъв начин.А да ви кажа при толкова много народ,каквото и да решат да строят ще трябва да изселят някое и друго село.Спомням си ,че гледах един филм за строежа на един язовир и как изселили,не села,а цели градове с милиони жители.
А за почистването на гребния канал-по-този начин се предоставя работа.
Как мислите се осигурява работа на толкова много народ.
Вярно е,че не са най-добрия пример за държавно управление,но трябва да отбележим напредъка и усилята им да бъдат част от света

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Аз пък не виждам какво им пречи на китайците. Вярно, имат сигурно неудобства покрай игрите, но пък имат и огромни възможности. Нали ще дойдат един куп хора и ще спят в хотели, собственост на китайци, в които работят китайци,ще ядат храна, продавана от китайци и т.н. След като свършат игрите ще останат едни модерни съоръжения.
То ако чакаме всички китайци да са на едно мнение никога няма да се направи нищо, ясно е че все някой ще е против.

Искаш да кажеш, че на китайците, които са изселени от домовете си, ще им е по-леко, защото други китайци ще печелят повече.  Thinking Тези китайци какви са - пчели, мравки?

# 24
  • Мнения: 6 029
Китайците, за разлика от нас, ще се радват, че останалите в Пекин ще спечелят пари. Е такова общество ние никога няма да бъдем.

# 25
  • Мнения: 7 837
Кой ти мисли за хората. Даже от "Четири лапи" реваха скоро за  китайските кучета?

Общи условия

Активация на акаунт