Отношението на другите мъже към разведените майки

  • 7 646
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
оххоооо ако трябва да направя списък на "връз4иците" които съм имала след развода ,то сигурно и баджана4ки можем да излезем с някои. Joy Joy
Да се представя бивша разведена с дете на 14 години.
Но това поведение си го избрах аз,забавлявах се и не исках и не търсех нищо сериозно,така една сутрин се събуждам и гледам един мъж да спи до мен.ауууу изпаднах в ужас,из4аках го да се събуди и му разясних правилата.( Каквото е било било,сега всеки си тръгва по пътя).ама не то се запо4на един лов,едни пътувания,всеки месец идваше до БГ(за справката Тои е 4ужденец).То4но когато не о4аквах се появи то4ният за мен 4овек.Които ме оби4а такава каквато съм с вси4ките ми дефекти.Прие синът ми ,станаха приятели,аз съм на 2 план.Сега всяка дума или обаждане по телефона е :яде ли детето?стана ли детето?детето има нужда от ....детето .....МОЕТО дете.
Детето всяка година се връща в Бг при тати за по месец.И е доволно.Но избра да живее с вторият ми съпруг и мен.Не го заменя за никои друг.А аз наи накрая намерих спокоиствие и това което търсих.Но за статистиката Тои е на 42 години,което за мен преди тази възраст бяха "4и4ковци",а аз съм млади4ка на 34 години (добре де и половина).
Така 4е : пътят на всеки от нас е предна4ертан но и всеки може да променя съдбата си.



# 16
Прочетох поста ти и останах доста изненадана от написното.Аз също съм разведена с чудесна втора връзка.В чата не влизам вече от доста отдавна ,просто няма какво да си кажа с мъжете от там,но искаше ми се да те укоря за мъжа в работата ти.Глупава постъпка ,сега как мислиш ,че другите ще те приемат.В фирмата в която работя са предимно мъже,всички знаят ,че съм разведена,естествено ,че са опитвали и свалки и дирекно са ми предлагали ,но знаят ,че аз се прибирам вечер при децат си ,след едно извесно време спряха ,сега ме приемат като жената  ,с която могат да си кажат всичко ,но до там.Дори скоро един колега каза по мой адрес ,че за първи път вижда жена ,която казва "имам всичко и нищо не търся" ,знаят ,че когато имам нужда от помощ мога разчитам на тях и те на мен за всичко.Уважават ме като колежка и жена.А за втората си връзка незнам какво да кажа ,не е женен обича много мен и хлапетата и ни е добре заедно.Той също не гледа на мен като жена за секс и затова съм с него.
И накрая един съвет от мен......не гледай на себе си като на ввтора категория жена,сега всички се развеждат ,ти си майка и жена кото се справя сама с живота си и трябва да се гордееш с това!!!!!!!!

# 17
  • Мнения: 303
Да отговоря за нападките на всички, защо съм опитала връзка с този женен мъж?
Той ме ухажваше от много време и накрая склоних, след като ми предложи доста насериозно да работим в Холандия.
Не съм го виждала от 2 седмици, през това време не ми се е обаждал, но предполагам, ча като се видим, ще смотолеви нещо за извинение.
А офертата за работа си струва, за 2500 евро заплата.
Въпросът е, че ако замина с него, ще се наложи да живеем заедно, а на мен отношението му към мен ме дразни.
Просто ми стана кофти, че не се интересува от мен като човек и дори един смс не ми праща, да ме попита как съм, а иска като се засечем заедно на работа, да ходим после вкъщи.
Относно ника ми, прави сте, че не е много добър избор.
Всеки има право да си живее живота както намери за добре и не приемам критиките на някои "колежки", които най-малкото са доста злобни и остри.
В крайна сметка, исках да почерпя само опит и някой и друг съвет от майки, които са минали вече по този път, защото понякога човек се чувства много самотен и отчаян след един развод.

# 18
  • Мнения: 74
Така е. Всеки гледа от собствената си камбанария и няма две еднакви ситуации. Така си решила, така си постъпила. Не сме ние дето да те съдим, а споделяме как е било при нас.
Искам само да те окуража. След като съпругът ми ме напусна не знаех човек ли съм, какво съм. Не ядях, не пиех, не спях, само плачех. Секна ми кърмата, отслабнах, не приличах на човек. И това защо? Защото си мислех, че живота ми е свършил. Да, ама не. Майка ми ми каза - нямаш шанс, имаш две деца, за които да се грижиш, хубава си, умна си, имаш жилище, имаш какво да ядеш, имаш нас да те подкрепим, стани и продължи, не ти е писано да си сама. И след като изживях мъката си, болката си от всичката кал, с която ме засипа бившия, една сутрин се събудих и разбрах, че съм СВОБОДНА. От него, от нещата, които ми причиняваше. И мога да продължа живота си. Направих го и не съжалявам нито за миг. Станах самата себе си - това, което винаги съм искала, но заради другия съм крила, защото на него нему е харесвало. Това, че се разведох сега отчитам като най-доброто, което можех да направя за себе си. От вътрешното ми спокойствие дойде и всичко останало. Така, че и ти - първо трябва да се помириш вътрешно със себе си, да си наясно как искаш да продължи живота ти. И повярвай ми всичко се нарежда в един миг за теб и за детето ти. И никога не плащай дан на хорските приказки - живота си ще изживееш така, както сама си го направиш. И винаги , когато се ядосаш на някой си кажи - "айде у лево, че у десно се препълни!"  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 17 283
Да отговоря за нападките на всички, защо съм опитала връзка с този женен мъж?
....и накрая склоних, след като ми предложи доста насериозно да работим в Холандия.
...
А офертата за работа си струва, за 2500 евро заплата.


Нали ти е ясно това как звучи???
Все едно си си сложила етикетче в цената за креватните гимнастики.

Извинявай, лекинко се погнусих

# 20
  • Мнения: 1 425
[Нали ти е ясно това как звучи???
Все едно си си сложила етикетче в цената за креватните гимнастики.
Извинявай, лекинко се погнусих
Ами явно не и е ясно как изглежда отстрани, щом даже тук се "хвали" и се чуди защо колегите й се отнасяли после като лесна плячка.
@ авторката - звучиш супер меркантилно и доста наивно.
Щом едно обещание за пари стига да те вкара човек в леглото, а после да те разкара.
Обещаното не е като даденото.

# 21
  • Мнения: 2 199
Да отговоря за нападките на всички, защо съм опитала връзка с този женен мъж?
Той ме ухажваше от много време и накрая склоних, след като ми предложи доста насериозно да работим в Холандия.
Не съм го виждала от 2 седмици, през това време не ми се е обаждал, но предполагам, ча като се видим, ще смотолеви нещо за извинение.
А офертата за работа си струва, за 2500 евро
 
Парво вземи да разпиташ колко е минималната заплата в Холандия и после тръгвай,  но за да се напрягаш ще ти кажа 1200 евро е та се замисли каква работа ще работиш... ooooh!

# 22
Скъпа...я не се заблуждавай, че ако се ърне бившият ще е за добро....помни В ДЕЛВА В КОЯТО Е ИМАЛО ЛАЙНА КОЛКОТО И ДА Я МИЕШ НЕМОЖЕШ НАЛЯ МЕД!.....

P.P
ПРОВЕРЕНО!!!......и да не ти пука че си разведена...ти не си така от добро..ако мажът ти е бил китка за мирисане още да си с него.....и помни..ТВОЕТО НЕ СЕ ГУБИ...АКО Е РЕЧЕНО ДА ИМАШ МЪЖ ТО ТОЙ ЩЕ СЕ ПОЯВИ И ТИ ЩЕ ГО ПОЗНАЕШ!
 ГОРЕ ГЛАВАТА И НЕ СЕ БОЙ!

Подпис: Разведена с опит:))

# 23
  • Мнения: 152
А тези "две-три резерви" ще останат ли след като се съберете отново с бившия ?

Последна редакция: сб, 30 авг 2008, 17:14 от lusila

# 24
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
отношението е такова,каквото ти си го направиш.мъжете винаги чукат на вратата,а ти дали ще им отвориш,си е лично твоя работа.не искам да съдя никого,не съм господ.

# 25
Да отговоря за нападките на всички, защо съм опитала връзка с този женен мъж?
Той ме ухажваше от много време и накрая склоних, след като ми предложи доста насериозно да работим в Холандия.
Не съм го виждала от 2 седмици, през това време не ми се е обаждал, но предполагам, ча като се видим, ще смотолеви нещо за извинение.
А офертата за работа си струва, за 2500 евро
 
Парво вземи да разпиташ колко е минималната заплата в Холандия и после тръгвай,  но за да се напрягаш ще ти кажа 1200 евро е та се замисли каква работа ще работиш... ooooh!


Е как каква бе - мениджърка  Joy

# 26
  • Мнения: 374
незнам защо злобеете така...момичето явно е объркано и има нужда от помощ и подкрепа...ако и трябва да се чуства зле-тя и без друго така се чуства....все едно тук само безгрешни пишат.чак ме хваща яд на вас...не на нея...всеки може да сбърка, всеки е имал слабости...тука 4ак някои се погусили....лелееее ама сте перфектни всички.  ooooh!

# 27
  • Мнения: 303
Да отговоря на тези, които се интересуват-ако стане, ще работя като преводачка в една от най-големите транспортни фирми в Холандия.

# 28
  • Мнения: 1 425
Да отговоря на тези, които се интересуват-ако стане, ще работя като преводачка в една от най-големите транспортни фирми в Холандия.
Ами аз ти пожелавам да стане. И все пак преди да заминаваш си остави координати там на някой човек тук, на който можеш да разчиташ и се поинтересувай от телефони на посолства/ консулства етц там, към които можеш да се обърнеш за помощ в случай на нужда. Трафика на хора не е шега.

# 29
  • Мнения: 9 990
..нито съм безгрешна, нито съм уникално успяла в живота
просто ми прави впечатление, как Подобна позиция/работа се усвоява от човек от чужда страна чрез целувка и преспиване с Приятел. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт