непоръчана пратка

  • 1 842
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • видин
  • Мнения: 358
вчера ми са случи нещо много необичайно - дойде куриер на "еконт",носейки пратка за сина - всичко точно като има и адрес, но с друг, непознат телефон на получателя, за доставката - платено, но с наложен платеж от 36 лв.
сина не беше в града, позвъних му - както очаквах се оказа, че нищо не е поръчвал и от никой нищо не чака.
телефонът, който беше посочен за получател, не отговаряше.
аз върнах пратката, все пак 36 лв за една кутия ако от обувки, доста лека не ми се плащаха.
така и остана да се чудим каква беше тази щуротия - не беше описано съдържание на пратката и нямаше телефон на изпращача. само някаква фирма от варна - доколкото си спомням "ники байк" или нещо такова. прилича на фирма за велосипеди, ама сина така и не може да кара колело, дори няма.

колко му е някой да те прати нещо, като ти има адреса, да платиш сумата и да се облагодетелства.
сега съжалявам, че ми се досвидяха парите - вече любопитството ми надделява, ама в първия момент много се ядосах.

сина не е малък - на 19 години е и не би си позволил да поръча нещо, без да ми каже.

та се чудя - дали това не е нов вид измами?

# 1
  • Мнения: 1 731
Хм,странно . newsm78 Защо не звънна в тази фирма "ники байк" да питаш кой я е пратил поне? newsm78

# 2
  • видин
  • Мнения: 358
нямаше посочен телефон

# 3
  • видин
  • Мнения: 358
а интересното е , таксата за доставката на адрес беше платена.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Е, що пък за измама ще е това?! Никой не може да ме принуди да платя. Но, виж, баба ми може и да успеят  Thinking

# 5
  • видин
  • Мнения: 358
синът много добре знаеше, че тези дни ще отсъства от града, защо ще поръчва изобщо нещо, като знае, че няма де е тук?! а и защо ще дава грешен телефон?! ако иска да получи нещо тайно, ще го поръча "допоискване" например и ще си го вземе без изобщо да разбереме.

# 6
  • Мнения: 247
Според мен пратката си е точно за синчето. Друг е въпроса какво има да крие. Това, че е отрекъл нищо не означава. Правилно е да не се стискаш такава и да гледаш да минеш гратис. Всяка информация като всяко нещо има стойност. Имаш две възможности - едната си я пропуснала, като си отказала да получиш пратката - не знам за добро или лошо. Другата е да се свържеш с фирмата и да разговаряш с тях и да си доизясниш някои неща. Писмо и пратка си имат получател, но това не си ти. Naughty Щом синът ти е пълнолетен е редно той да си отваря писмата и пратките. 

# 7
  • Мнения: 154
Мария, позволих си да попитам чичко Гугъл от твое име за тази фирма "Ники Байк". Няма такава ни на кирилица, ни на латиница. Много е възможно да е измама за прибиране на парички. Навремето на мен един така ми пробута кутия от цигари (стек), пълна с камъни, под предлог, че са авточасти, ама това е дълга история... Embarassed

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Мария, позволих си да попитам чичко Гугъл от твое име за тази фирма "Ники Байк". Няма такава ни на кирилица, ни на латиница.

Това, че няма сайт, не означава, че фирмата не съществува

# 9
  • Мнения: 227
Сигурно са поредните измами...като по телефона.Ей,трябва да им се признае(ако е така),че са доста идейни... Tired

# 10
  • Мнения: X
Абе фирмата се казва "Нико байк". Нико, собственикът, ми е приятел, пич е, не е престъпник!   Wink Споко, той има практика да изпраща по куриер стока из страната, нещо се е объркал.

http://www.niko-bikes.com/


Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 20:21 от Анонимен

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ха... каква история

чакам продължение

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Светът е малък, още по- малко форумът  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 494
Брех да му се не види  Shocked верно е малък!

# 14
  • Мнения: 4 916
Е, сега ще му отеснее на това момче света  Laughing 19 години да остави майка му да мисли, че не може да кара колело...

# 15
  • Мнения: 25 716
19 години? Колело? Каска?
Да, да...  Mr. Green

ПП Колело не може да кара, а мотоциклет?   Wink

# 16
  • Мнения: 2 229
Оо става много интересно, ще следя темата... Whistling
Май ще има семеен скандал.. Laughing

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не бийте детето  Laughing

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Да ви кажа, отдъхнах си. Ами ако момчето наистина си беше поръчало изкуствена вагина? Сега цял форум щеше да го знае.  Crazy

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да ви кажа, отдъхнах си. Ами ако момчето наистина си беше поръчало изкуствена вагина? Сега цял форум щеше да го знае.  Crazy

 Joy

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 3 039
Темата е "непоръчана пратка", а не "състезание по оригиналност"!

# 21
  • Мнения: X
Да ви кажа, отдъхнах си. Ами ако момчето наистина си беше поръчало изкуствена вагина? Сега цял форум щеше да го знае.  Crazy
Права си. Не помислих, че с информацията, която дадох, ще навредя на някого. Просто в първият момент всичко ми се стори едно голямо смешно недоразумение!
Може би трябваше да пиша на госпожата на лични.

Съжалявам! Изтрих втората част на поста си.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Е, предполагам, че ако пратката беше от интимен характер, нямаше да го изтипосаш тук. Пошегувах се. Grinning  Hug

# 23
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Добре де а защо никой не предположи че е станала грешка? Просто този дето е поръчал нещо от фирмата като е диктувал адреса си са го записали грешно. На мен една старозагорска фирма ми изпрати пратка и се оказа че е сбъркан адрес. Само че имаше телефон, обадих се, изяснихме нещата и върнах пратката. На никой тук ли не се е случвало да запише грешно нещо което му диктуват по телефона, или да сбърка нещо (адрес или телефон) докато го записва? Изкарахте сина на жената едва ли не престъпник.

# 24
  • Мнения: 25 716
Да се сгреши адрес е често срещано явление.
Но да се сгреши адрес + име... Най-малкото става въпрос за недоразумение.  Thinking

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Как' Сийке, еи сега ще ти кажа как се греши. Сина ми има час за зъболекар от един месец за вчера сутринта. Отива като закъснява малко и какво да види - на стола седи друго момче. Оказва се че още едно момче което носи ДВЕТЕ имена на сина ми има час за същия ден. Какво е станало. Сина ми си записва часа, другото момче се обажда след няколко дни за час (и двете момчета са редовни пациенти) и като си казва името сестрата му казва че вече има записан час за еди кога си. И момчето идва на часа. Сина ми понеже се къпа повече от час за да е красив докато му правят пломбата се разходи до зъболекаря само за да си запише нов час за другата седмица.

А пратката която аз получих беше с моето име, моя квартал, моя етаж. Само блока беше друг. Как мислиш че ми я дадоха в пощата?
В моя вход има още една жена която носи двете ми имена и редовно ни бъркат писмата защотона моята пощенска кутия пише номера на апартамента а на нейната името й.

# 26
  • Мнения: 25 716
Не знам, martisun.
В Български пощи са все "с конкурс" подбирани, поне в наше село. Не ми се говори за служителите им...  Sick
Но все съм си мислила, че в куриерските фирми са по-читави кадрите.  newsm78

# 27
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Абсолютно е възможно съвпадение на имената. Аз така бях платила тока на една съседка, която живееше в нашия вход и е с еднакви име и фамилия като бившата хазяйка.

Общи условия

Активация на акаунт