Плащате ли разходите на родителите?

  • 3 692
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
При положение,че братовчедка ти живее в тяхно жилище безплатно,би трябвало да поема част от разходите,друг е въпроса дали родителите ще го позволят.Моите плащат почти всички сметки,отвреме навреме давам за тока мако парички с много зор,никога не ги искат.Щом са поискали да им се плати монтажа на климатика,явно в този момент имат нужда от това,братовчедка ти трябва да се позамисли,все пак това са нейни родители,не са чужди хора.

# 16
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
В този случай не виждам нищо ,което да ме възмути,какво от това че ще плати сметките и монтаж на климатика....
Това жилище се предполага ,че ще е за тях ?
 Момчето е зет на къща до колкото разбирам и му се иска всичко на готово,че и огрев за зимата безплатен от родителите на момичета,ама няма .... hahahaЩе си плаща ,,та знае ли се,,,аман от използвачи,той тази жена да не би да я е взел само заради имането и дървата за огрев,ми то така излиза... Joy Joy Joy Joy

# 17
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Всъщност зетя толкова ли не може да си купи климатик за семейството,та чак и възмутен,остава и обзавеждането на младото семейство да е от родителите!? ooooh!

# 18
  • Мнения: 4 916
На който не му изнася - да се изнася, смятам аз.
Като си купят сами жилище, тогава вече да си излагат претенциите и да избират кои сметки на родителите да плащат.

# 19
Всъщност зетя толкова ли не може да си купи климатик за семейството,та чак и възмутен,остава и обзавеждането на младото семейство да е от родителите!? ooooh!
Абе хора, четете и между редовете! Зетя си има достатъчно климатици в  апартамента. И апартаментите са 2. Родителите идват в единия от тях. Ми на мен лично не ми изглежда нормално това, било то че ми е близка ли, не знам. Та за това пускам темата да чуя и други мнения. Някой беше казал да си дадат жилището под наем и да си теглят заем. Те това го искаха, ама не става...Има и други наследници. Ето това,че на Великден iа дошли в тяхното си жилище старите с децата на брат и за 15 дни/а братовчедка ми са отсъствали/ и са пускали радиатори вместо да палят котел и им заповядват да платят 80лв.+20 вода ,е не ми изглежда нормално пък каквото и да става. Та братовчедка ми отделила и направила сметка с парите да купи подарък на детето за рождения ден, а то плати 100лв. техните разходи, че БИЛИ ДЛЪЖНИ.

# 20
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Поредното нещо , за което са притиснати е ,че родителите искат да си преместят техен климатик lв гарсониерата  слаган навремето в жилището ,където живее братовчедка ми , но те да платят за демонтажа и монтажа. Когато им казали,че така не става-било отговорено,че май са ДЛЪЖНИ щото живеят в тяхното жилище. Кой е прав? И тя се чуди...
Тези изречения как да ги разбираме ? Моля те да бъдеш малко по последователна и точна,защото и между редовете и в редовете ,ни е трудно да свържем точно как стоят нещата.... Joy Joy Joy

# 21
  • Мнения: 4 916
Всъщност зетя толкова ли не може да си купи климатик за семейството,та чак и възмутен,остава и обзавеждането на младото семейство да е от родителите!? ooooh!
Абе хора, четете и между редовете! Зетя си има достатъчно климатици в  апартамента. И апартаментите са 2. Родителите идват в единия от тях. Ми на мен лично не ми изглежда нормално това, било то че ми е близка ли, не знам. Та за това пускам темата да чуя и други мнения. Някой беше казал да си дадат жилището под наем и да си теглят заем. Те това го искаха, ама не става...Има и други наследници. Ето това,че на Великден iа дошли в тяхното си жилище старите с децата на брат и за 15 дни/а братовчедка ми са отсъствали/ и са пускали радиатори вместо да палят котел и им заповядват да платят 80лв.+20 вода ,е не ми изглежда нормално пък каквото и да става. Та братовчедка ми отделила и направила сметка с парите да купи подарък на детето за рождения ден, а то плати 100лв. техните разходи, че БИЛИ ДЛЪЖНИ.

Добре де, като са толкова онеправдани, защо не излязат на свободен наем? Или пък да се пробват сами да съберат пари за първоначалната вноска по заема за тяхно жилище?

# 22
  • Мнения: 11 747
Много съм учудена от повечето коментари  Thinking  Аз разбирам нещата така - родителите построили, дали жилище на дъщеря си. Какво по-нормално от това? Самите те са осигурени, защо да не осигурят и детето си?
Защо от тук нататък дъщерята да е длъжна да плаща всякакви техни прищявки - ток, вода, дърва, монтаж и демонтаж на климатик и каквото и да е там? Сега те ще се чудят какво да измислят и с какви сметки да натоварят семейството на дъщеря си, за да им се отплати за добрината, че са и дали жилище ли??
Тука повечето са майки. Някой ден, ако имате 3 жилища (така пише в първия пост - 2 апартамента в града и 1 къща на село) и живеете в едното от тези жилища, другите 2 под наем ли ще дадете, а детето ви на квартира?  Thinking Някак странно отношение, все едно детето ти е първи враг, а не родно и единствено? На улицата ще го изхвърлиш, наеми да плаща, кредити да тегли, само и само да не ти ползва имота, че ти в гробищата сигурно ще го носиш?
След като родителите имат финансовата възможност да си платят тока, който са консумирали, ми да си го платят! Или те идват само, за да го навъртят и да принудят младите и те да дадат някой лев, че чунким в тяхното жилище живеят, а пари не дават....!!

# 23
  • Мнения: 4 916
А аз го разбирам така - дъщерята не иска да плаща сметките на родителите си. Какво по-нормално от това да се отдели и да бъде самостоятелна - щом е достатъчно голяма да подпише в гражданското, значи може да поеме отговорността и на живота далеч от паничката на мама. Така няма да й се налага да се съобразява с тях.

Обратното не го разбирам - децата да решават как родителите им да се разпореждат с имотите и финансите си, да казват "За какво са ти три апартамента, да не би да ги носиш в гроба, трябва да ги дадеш на мен." Един ден, като си имат свой имот, да го правят каквото искат. Но дотогава ще трябва да се съобразяват, ако искат да живеят на лесното без наеми и ипотеки.

# 24
  • Мнения: 11 747
Не мога да си представя, че детето ми ще живее на квартира, а на мен ще ми седят 2 апартамента празни. Ако ли пък случайно се съглася да живее в някой от имотите ми, то да го товаря с мои сметки и прищявки, защото видите ли, ми е длъжно!
Баси, ако тъй разсъждават родителите, ми да не раждат деца!
Не стига, че си го родил, отлгедал и изхранил, па и имота иска да ти вземе! Използвачи! Ако нямаха деца, и имота им неизползван щеше да седи и изобщо рахат.

# 25
  • Мнения: 4 916
Не мога да си представя, че детето ми ще живее на квартира, а на мен ще ми седят 2 апартамента празни. Ако ли пък случайно се съглася да живее в някой от имотите ми, то да го товаря с мои сметки и прищявки, защото видите ли, ми е длъжно!
Баси, ако тъй разсъждават родителите, ми да не раждат деца!
Не стига, че си го родил, отлгедал и изхранил, па и имота иска да ти вземе! Използвачи! Ако нямаха деца, и имота им неизползван щеше да седи и изобщо рахат.

Свят широк, хора разни... всеки сам решава как да живее. Кой е казал, че ти трябва да живееш като тях или пък те - като теб?

# 26
  • Мнения: 11 747
argun , точно така е, разбира се! Хората са различни! Но не мога да не кажа, че съм потресена и от историята, за която чета и от повечето мнения тук. Не, това не са моите разбирания. Все пак дете ти е, ето внуче имат. Защо така враждебно, защо така грозно?
Наистина, ако човек си иска всички имоти само за себе си, ами да не ражда деца, какво по-просто от това.
За мен това са родители- вампири. Дайте да изцедим децата колкото може, сега ни се е паднало. Нека страдат, нека им е кофти, те нямат друг избор, у нас живеят, с нас ще се съобразяват!
До колкото разбирам, жилището е подарък (ако това положение може да се нарече така), но сметките и изцяло издръжката сами си поемат. Не са виснали на чуждия гръб.
Детето си ако не осигуриш, кого? Феланкешията или никой? Преди да умрат, може да си бутнат къщата, та тези неблагодарници (децата им) нищо да не наследят!

# 27
  • Мнения: 4 916
Пина,
затова казвам, че хората са различни. Аз за себе си съм решила, че самостоятелен значи "отделно", а когато съм в къщата на родителите си се съобразявам с тях. Когато казах, че съм решила да живея отделно, имаше шок и ужас, защото "Този етаж е за теб, ние за какво сме го стоили", но за щастие майка ми (тя беше единствената) застана на моя страна и ми спести доста емоционални обяснения.
Не смятам, че някой ми е длъжен с нещо, родителите ми могат да правят каквото искат с тяхното имущество, все пак то си е тяхно, а аз си имам свое. Каквото ми трябва, ще си го набавя сама.


... Нека страдат, нека им е кофти, те нямат друг избор, у нас живеят, с нас ще се съобразяват!
...

Винаги има избор. Аз съм им посочила един вариант.

# 28
  • Мнения: 2 229
За мен нелепото е това, че родителите по думите на авторката са много добре финансово и могат сами да си сложат климатика, но явно са прекалено стиснати. Peace

# 29
  • Мнения: 4 916
За мен нелепото е това, че родителите по думите на авторката са много добре финансово и могат сами да си сложат климатика, но явно са прекалено стиснати. Peace


Абе, не се знае каква е версията на родителите все пак. Нали се сещаш, че може да се окаже съвсем друго  Peace

Общи условия

Активация на акаунт